Любители на Котки - Тема 147

  • 25 509
  • 739
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: X
Момичета, да ви питам нещо.
Имам две поларени одеала и едно шалте. Всичко е в косми от Рижко.
Гледах едни таралежи за пералня в Алиекспрес, например това или това, уж събирали космите по време на пране, но ми се щеше някой препатил и изпробвал да си каже мнението има ли полза.

# 556
  • София
  • Мнения: 16 218
Няма полза. Прахосмукачка е решението.

# 557
  • Мнения: X
Тюх.
Прахосмукачката засмуква много гадно текстила и пак не смуче добре самите косми, затова търсех начини, но явно няма да стане.

# 558
  • Мнения: 39 770
В тема за сушилните потребителка даваше идея за слагане на една гъбичка за минене на чинии ( жълта със зелена груба страна- от тоя вид) и обирала всички косми. Ако имате сушилня може да пробвате.

# 559
  • Мнения: X
Нямам. Майка ми има и не ползва нищо допълнително, сушилнята при въртене 'изчетква' дрехите. Но аз нямам и не ми е опция за съжаление. По принцип намерих един начин - със силиконова ръкавичка за сресване изчетквам  - щади и текстила, и космите обира, но е доста времеемко, та търсех мързелив вариант.

# 560
  • София
  • Мнения: 13 289
marigold, кастриран ли е? Ако е обикновено пишкане, локвата трябва да се вижда и мястото е лесно откриваемо. Обаче ако е започнал да маркира, става много трудно.  Маркират с капчици, а не с количество и може изобщо да не се вижда.

# 561
  • Мнения: 3 300
Не е кастриран, защото според човека, от който го взех, е роден на 1ви май. Така че още е малък. Чудно ми е, че не открихме локва, но и вече не мирише изобщо.

# 562
  • Варна
  • Мнения: 4 110
За космите в пералнята слагах едно ей такова нещо, което купих за силиконова гъба за чинии - т*ш*к пълен.



Сложих го в пералнята, беше уловило малко косъм, нищо особено.
За дивани и дрехи ей това чудо ми върши добра работа:

Днес му нарисувах стрелки, че като сбъркам посоката всичко връща. Отделно лепка на ролка от Икеа, докато гладя.

Последна редакция: пн, 10 авг 2020, 00:57 от Мира Иванова

# 563
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 805
Момичета, да ви питам нещо.
Имам две поларени одеала и едно шалте. Всичко е в косми от Рижко.
Гледах едни таралежи за пералня в Алиекспрес, например това или това, уж събирали космите по време на пране, но ми се щеше някой препатил и изпробвал да си каже мнението има ли полза.
Видях тази торба в зооплюс и доста се чудих дали да не я включа в поръчката, ще го направя вероятно в следващата. Нямам представа доколко върши работа. Няма отзиви.
https://www.zooplus.bg/shop/kucheta/podstrigvane_poddrujka/chetk … ochistvane/770476

# 564
  • Мнения: X
Обикновена торба за пране няма ли да свърши пак работа? Щото имам, не съм забелязала да обират космите.

# 565
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 805
Обикновена торба за пране няма ли да свърши пак работа? Щото имам, не съм забелязала да обират космите.
Като че ли има разлика в материала. Обикновените са от доста лека материя,  полупрозрачна.Тази изглежда плътна. Въпросът е космите да се задържат в торбата и да може лесно да ги изтръскаш от нея. Ако е така, си струва. Но дали се случва на практика, малко ме съмнява и мен.

# 566
  • Мнения: 4 005
Защо ме търсиш, стана ми тъжно, как така ще извадят око на малко коте, кой знае какво му се е случило и кой зъл котак го е бил.
Не, Ноеми, не е котак или човек.
Скрит текст:
Май малките котета често карат едно заболяване, което може да доведе до загуба на очето. На хората, които го бяха намерили и закарали на вет., им казали, че трябва да се махне. И така. Но той знаеш ли какъв е разкошен пиратЯ. Дълъг, орнжев. И много добричък. Имала съм и други котки преди него. 1 като бях малка и после друг. Но пиратЯ е най-добродушното.

# 567
  • Мнения: 15 473
Не мога, трябва да споделя с вас този поглед. Този поглед просто трябва да бъде видян Grinning:

Скрит текст:



Скрит текст:


# 568
  • Варна
  • Мнения: 4 110
У нас този поглед наричаме "очите на маслинки" и след него ядем тупаници от белите лапки ...
Прекрасни снимки, Джасте Simple Smile

# 569
  • Мнения: 56
Джаста Праста, е тоя поглед ми е любим, уникален е просто. Да вкарам и аз един :

Ей, тая мишка, дето и е на главата и я дадох преди половин час, отидох да си сипя кафе и мишката изчезнала, никъде я няма, дали пък Фъстъчка няма магически  сили, да взема да си поръчам поне един милион.
Ноеми, аз съм голям подръжник на поне две котки, бият се една друга, а любовта за мен е двойна 😁. Само да се стабилизирам финансово и веднага ще се обзаведа с още една, че Фъстъчето е много игрива, а аз съм твърде дърта да препускам из апартамента да се гоним.

Общи условия

Активация на акаунт