Любители на Котки - Тема 147

  • 25 379
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 622
Препаратите действат около месец.
Купи сега  и й сложи. Аз слагам  Фронталайн комбо, или Броудлайн(който е и за външно и за вътрешно обезпаразитяване), но и двата  са по-скъпи. Има и по-евтини, попитай. На мен последно ми предложиха някаква пипета за 5 лева.

# 706
  • Варна
  • Мнения: 4 108
У нас днес прекрасен и смотан ден, аз цял ден с децата на мм, имаха ангажименти, той довършва обновяването на стаята им и сме изтървали познайте кого - няма я от късн ия следобяд. Виках я, търсих я, вързах Лара (35 кг.куче) и няма Късметка. И друг път е "отсъствала" за една нощ и се връща.
Стиснете моля палци и сега да се върне милата ми дунде ...
Иначе имаме скъпи млади гости и се радвам, че мм е доволен от вида на дома ни, това е друга тема ...но ми в няма котката, а само нея съм отгледала за 40 години ...

# 707
  • София
  • Мнения: 16 194
Мире, стискам палци сама  и бързо да се върне.

# 708
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Sharky, благодаря. Прибра се Късметка. Свекърва ми е на долния етаж и става рано, храни Лара и наща Късманди знае, та се нарежда на входната врата и чака да и се отвори.
Кача се при нас и към 5 ч. чувам "моууу", ставайте идиоти, тук съм и бам в тоалетната.
Лара е същата, обикаляме района по разходки, тя ака и пиша вкъщи. Пунде и тя така ...

# 709
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Голяма шматка е Късметка, всички ни изправи на нокти.

# 710
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Късметлийка си е Късметка.Grinning
Момичета, така като ви чета нерядко се случва котетата да изчезнат от вкъщи. Каква е вероятността да се "намерят " после? Те нали усещат собствената си миризма,  не се ли ориентират къде им е дома? Това за къща, де. За блок не знам как, но и от блок по-трудно се бяга.
А има ли вариант, в който котката не иска да се върне? Изключвам случаите, в които е тормозена.
Знам, че като се разгонят, бягат, а после как се връщат?

# 711
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Не се връщат, единици са тези.

# 712
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Мире, голяма си скица Joy Късметка сигурно е била с районния котарак, когото биеше по време на ремонта Joy

# 713
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Не се връщат, единици са тези.
Cry ужас. Чудя се не им ли е мъчно за стапанина си, или поне за къщата си. На улицата никой не те гушка, храни, играе с теб, не е топло и уютно...

# 714
  • София
  • Мнения: 3 479
Блеко ❤, в цялата му 80 сантиметрова (без опашката) прелест (не може кадърът да го побере 🤣)

# 715
  • София
  • Мнения: 16 194
Ноеми, те не се връщат, защото са пострадали на улицата (нападнати от бездомни кучета, бездомни некастрирани котараци, ударени от коли  и т.н.) Имай предвид, че домашната котка има "закърнели" защитни инстинкти.

# 716
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Абсолютно, обречена е.

# 717
  • Мнения: 1 471
Даже не искам да си представям такъв сценарии.. Марсел е много бъзлив. Та някой път от насекомо скача, от чужди хора се крие.. ако излезе някой път (1-2 пъти се е измъквал) пред асансьора и затворим вратата мяука силно да влезе вкъщи, не ходи по стълбището 😁 навън наистина ще е обречен..

# 718
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Cry ужас. Чудя се не им ли е мъчно за стапанина си, или поне за къщата си. На улицата никой не те гушка, храни, играе с теб, не е топло и уютно...
Бях чела за котарак, омръзнал на малоумниците, у които живеел, натоварили го кола и ги захвърлили в нищото. Котето вървяло 19 км и се върнало пред врата на жилището. Завели го на ветеринар да го умъртви. Добре че докторът бил с нежно сърце, та му намерил свестни стопани.

# 719
  • Мнения: 1 111
Аз също мисля, че ако не се върнат е защото им се е случило нещо. Котето на майка ми беше се измъкнало през прозореца понеже са на приземен етаж и го нямаше цели 20 дена. Майка ходеше всеки ден да обикаля да я търси, без успех и точно когато вече никой не вярваше в това майка я забеляза да обикаля във градинката пред блока. Понеже я е б ило страх по някаква причина и оставиха нашите вратата на входаотворена и тя сама си влезе. Била е изгладняла, бита от други котки и със замъглени очички. После се успокои и се оправи котката.
Ето тук е и бегълката

Общи условия

Активация на акаунт