Tичане (6)

  • 62 720
  • 707
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: X
Реклама или не, важно е да се тича с подходящи маратонки.

Всичките ми клинове/поли за бягане имат джоб за телефон от този сорт.


Имам колан с бутилки за вода - нося го на дълги бягания, иначе за по-кратки (до около 50 минути) пия вода преди и след.


Имам и еластичен колан, който е само за телефон, ключове, т.н., него много рядко го използвам.

Искам да пробвам "running vest," но се опасявам, че през лятото ще ми е прекалено горещо с него.

# 376
  • Мнения: 1 174
Vest-а е само за ултри, наистина ще ти е топло с него. Аз го ползвам за състезания и за по-дълги (над 15км) тренировки в гората. Също и ако катеря някой връх, там си слагам водата, ветровката и нещо за хапване горе. По-удобен е от раница, но си е един вид раница.
Аз бягам с колан на кръста за телефона. Неудобно е, но често бягам в извън населени места и ми е една идея по-спокойно.
На стадион като съм не го взимам.
Има и едни калъфи за ръка, ползвах такъв преди, но той пък ми правеше рана на ръката.
Sprinkles, дай линк за тези къси клинчета с място за телефон 🙏.
Аз бях на Бистрица Simple Smile беше много хубаво състезание, а мястото е прекрасно за тичане ❤

# 377
  • Мнения: 1 545
Днес тичах с новия колан - доволна съм, много е удобен. Минималистичен е, но събира много неща. Спокойно сложих малка бутилка вода, телефона, ключове, пакетче кърпички. Дори ластици за щеки са предвидили (аз скоро няма да стигна до планинско бягане, но ако някога стигна - има къде да сложа щеките Grinning).

# 378
  • Мнения: 35
Моят телефон държа в задният джоб с цип на клин.

# 379
  • София
  • Мнения: 4 307
Как ти се събира там? Джобовете на клиновете са много малки - ключове, балсамче и дотам.

# 380
  • Мнения: 35
В страничният джоб слагам. В ръка нося мека фласка с вода.

# 381
  • Мнения: 5 776
Имам два клина, които са с големи джобове отстрани и един по-малък отзад, единия на Найки, другия Рийбок. Обикновено нося телефон, документи, ключове, мп3. Имам и колан, подобен на жълтия Саломон по-нагоре, изключително ми е удобен. Но за по-дългите бягания съм със Vest-а заради водата и хилядата джобчета. На стадиона не нося нищо, освен бутилка с вода, която оставям някъде настрани и спирам като на пункт да пия от време на време Grinning

# 382
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Само аз ли не пия вода докато тичам.....Аз даже и не спирам.Нося само телефон , защото слушам музика и ключове.

# 383
  • София
  • Мнения: 4 307
Ами то зависи колко тичаш и в какво време го правиш. 10 км. без вода са възможни дори и лятото, а в студено време и 20 ми се получават, но сега като се стопли ми е трудно, дори и сутрините. Слава богу, в парка чешмите вече работят. Градът също съм си го картографирала откъм достъпна вода.

# 384
  • Мнения: 35
А при бягания 3-4 часа какво ядете или пиете?

# 385
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Тичам рано аз.В 6 часа сутринта вече съм излезнала.Докарвам ги до 15 км.Вода си признавам , че дори и през деня не пия в по стабилни количества.Ако ми се върже литър за деня минава за добре.Не пия и други течности (сокове , фрешове и подобни).Само чисто кафе.Явно така съм свикнала и не ми се допива вода.

# 386
  • София
  • Мнения: 4 307
А при бягания 3-4 часа какво ядете или пиете?

Ако е около 3 или малко над това часа, пия вода. Не е нужно да ям нещо по време на тичането. Преди това закусвам нещо, обаче. Приятелите ми на дълги дистанции си носят сурови барчета или гелчета, които са лесни за прибиране в колан или жилетка.

# 387
  • Мнения: X
HKI, аз съм извън България и не знам къде в България би купила подобни, но съм сигурна, че ги има. Аз по принцип купувам такива с пола или къси панталони отгоре.

За дълго бягане (над 2 часа) аз по принцип си взимам таблетки с електролит, които се разтварят във вода. Също така желирани бонбони.
И аз знам къде из града има вода (и тоалетни). Миналата година покрай Ковид доста от фонтаните за вода не работеха, но влизах в магазини/бензиностанции да пия.

# 388
  • София
  • Мнения: 4 307
Sprinkles, идея нямаш колко трудно е да намериш шорти с такъв джоб, освен ако не поръчваш от чужбина. Не знам защо не внасят такива.

Отделно, че в сайтовете пък въобще не се стараят да отбелязват дали има или няма джоб.

А бягането определено печели повече и повече почитатели, та ми се струва редно малко повече да се стараят вносителите, магазините и т.н. Редовно няма размери. А темата за сутиените просто не ми се подхваща!

# 389
  • Мнения: 5 776
Аз също си поръчвам от чужди магазини, нямам възможност за физически, а и цените тук са по-солени. Живея доста на юг и лятото си нося вода за всяко бягане над 10км и колело над 20км. Чешми и тоалетни няма. Храна не, не мога да ям преди или по време на бягане.

Общи условия

Активация на акаунт