Бъдещата мама започва да се пита, кога ли ДЕКЕМВРИйче ще започне да я рита ? {тема 5/2020}

  • 28 753
  • 767
  •   1
Отговори

Анкета

Заглавие на следващата тема:

Опции:

# 45
  • София
  • Мнения: 2 080
Ами всеки да си го редуцира както си иска... Hands V
Наистина има доста излишни неща, ама то май във всеки списък из нета е така.

Последна редакция: ср, 22 юли 2020, 12:40 от rave

# 46
  • Мнения: 256
Ок, така да бъде.
Предложих, защото знам какво е да чакаш дете за пръв път и да не знаеш какво е крем за крусти примерно или да правиш разлика между размерите биберони на шишета.

# 47
  • Мнения: 2 161
Аз като абсолютно боса по отношение на бебешките работи съм за предложението на Lali. Нямам грам представа какво трябва и буквално се губя в тия списъци пък кво остава да подбирам.

# 48
  • Мнения: 5 234
Казахме на децата! Ами, зарадваха се. Големи емоции бяха и още са. Simple Smile После дълго време дискутирахме името и други подробности. Имат си и своите притеснения и страхове, които се надявам да сме разсеяли.
Скоро ще шокираме и родата. Ама децата и реакцията им ми беше най-важна и животът си е наш все пак.
Изгубен, на мен ми се виждат добре изследванията ти. Къде записахте девойката-гимназистка?
Marielaa, много хубава снимка!

# 49
  • Мнения: 2 476
Фифи във френска гимназия с Френски. Дано и е на късмет. Не го искахме много, но там я приеха. Поне е различен език от английски,то вече него го учат от 1 клас.
Фифи вие чак сега ли казахте? Че то не си ли личи вече?

Днес си открих една папка с документи Не са били много подробни изследвания и прегледи през 2006, но видях левкоцитите като съм родила са ми били 11,6. През бременността не успях да открия изследвания. Хм. Уж пазя всичко. Много неща съм запазила,косичка даже имам от бебешката.

Аз намерих доста списъци за бебе вув фейсбук. Като напишеш в търсачката и излизат. Но от няколко ще си съставя мой. Не ми трябва всичко. А и имайте предвид , че доста дрехи и неща ще ви подарят.

# 50
  • Мнения: 778
Прегледах го и аз този списък. За майки първескини си е мерак да купят всичко. За мен 50% от нещата са ненужни и 25% могат да се заменят с по-евтина алтернатива. Но и аз като чаках първото си дете, никой не можеше да ме разубеди, че стерилизатора не е жизнено необходим. Изръсих се 145лв за такъв а от втория месец просто миех шишетата със сапун и гъба и после ги потапях за 5 мин. във купа с вряла вода от електрическата кана.....а от третия месец само ги миех със сапуна. В този списък има страшно много дрехи, половината от които ще умалеят и ще си останат с етикета неизползвани. Моята и една минута не е седяла в активната гимнастика  и това бяха пари на вятъра. Къпех я в корито директно на скрина и никаква поставка не съм взимала. Вътре също подложката да сядане - еми то бе зима и къпането бе за една минута, какво лежане в коритото, тя ревеше и трепереше въпреки че в стаята бе 26 градуса, а водата 37. Купих и повивалник - еми месец да съм го използвала, после я повивах където ми падне - креват, диван, на килима, а от четвърти месец като може да се обръща бебето си е направо опасно на повивалника,  защото за секунда се обръща и хоп тръгва да пада отстрани. С първото дете  се учиш, а с второто  вече ти е ясно кое е нужно и кое е безсмислен харч.
Аааааа да не забравя. Проверете във ФБ - зоокът Алис.  В област Перник е. Едни приятели ми казаха, че е страхотно. Животните били питомни и децата могат да ги хранят от ръка. Изглежда добра алтернатива за разходка.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 3 484
Аз съм на принципа, че се взима най-необходимото, а после има достатъчно физически и онлайн магазини, аптеки, от които да си набавим ако нещо ни трябва .
Моят списък беше количка, малко дрехи, защото умаляват и подаряват, спирт, душ гел за бебе и памперси.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 080
жанинче, ти с толкова деца ще купуваш ли нещо изобщо ?! Joy

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 3 484
жанинче, ти с толкова деца ще купуваш ли нещо изобщо ?! Joy
Винаги трябва..различен сезон, различен пол, количката се амортизира..Но особено когато се кърми, почти нищо не трябва Simple Smile

# 54
  • Мнения: 2 476
Ей това е списък Жанинче.Преписвам си го!
Надявам се и аз да кърмя.Така че ще ни трябват само памперси,две три дрешки първоначално , комплект за изписването.
Никакви стерилизатори не съм ползвала и аз изварявах. А ваната със стойка бяха я купили бабата от мерак и я криеха в чичото. Да не е купеното за бебето вкъщи, а другаде. Тя ми беше удобна тъй като се къпехме в банята. На стойката си пасва идеално да се къпете, не се навеждаш,може да си Плиска и рита да мокри,и тнт. Като се къпехме в банята не сме пренасяли кофи с води и салтанати. Слагам стойката,коритото и пълня. Поливам с душа и така.
 Сестра ми пренасяха стойка,корито,мушама да не пръска,кофа канче за поливане всичко в отоплена стая. А в банята ако е студено ,ние монтирахме една печка,като решиш да се къпете я пускаш и след 30 мин. е ,,баня,,. Така до годинка даже. После вече може прави и в лехен.

С къпането имам смешен спомен,като ни изписаха и майка ми ще ми показва как да я къпя. Сипа вода в коритото и от коритото полива бебето,После пак със същата вода го полива. Викам я ми дай бебето с една и съща вода да го поливам не ща. Ама изми му моля ти се дупето,после полива по главата и лицето аааа.Та си я къпех после аз сама.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 080
Стерилизатор и аз не мисля да взимам.
Както и помпа и безброй шишета.

Ваничката със стойка обаче мисля, че ще ми е удобна, от гледна точка на това, че няма да се навеждам.
Щяхме да взимаме, но наша позната ни предложи доста запазена от нейното детенце.
Така че тази покупка отпадна.
Само трябва да измислим нещо за отопление на банята, че не ми се разнасят води и т.н. из стаите.

Шезлонг мисля да взема втора употреба от olx.
Активната гимнастика може би ще я предложа за подарък.
Мисля, че тези две неща могат да бъдат само от полза за мама, да си свърши и тя нещо... Ако, разбира се, беб желае да ги използва. Grinning

# 56
  • Мнения: 427
Ние мислим да вземем кошчето за кола и шезлонга от olx втора ръка, само количката и столчето за хранене смятаме да са нови, защото всички ми казват да си избера качествени и по мой вкус, за да мога да ги ползвам дълго и с всички бъдещи деца.
Ваничката ми казаха, че било безсмислено да бъде със стойка, но може би е въпрос на вкус, аз нямам проблем да се наведа за 2-3 минути, а не смятам, че ще плацикаме бебето във водата дълго време, особено пък зимата.
Стерилизатор моята зълва с двете малки деца каза, че много е използвала, но тя ще ми даде нейния, така че тази покупка за нас отпада.
Можете ли да препоръчате удобни помпи за кърмене - тези, които вече сте ползвали? На мен ми препоръчаха една, ще прикача линк, според вас дали е удобна? Аз просто не искам ръчна, мисля, че ще се измъча 😅 Тази не е ръчна, затова ми хареса, изглежда компактна и лесна за ползване, какво мислите?

http://shtastlivobebe.bg/cangaroo-elektricheska-pompa-za-karma-mommy-care

# 57
  • Мнения: 256
LoriYa, не бързай с помпата. Ако кърменето ви тръгне безпроблемно изобщо няма да ти трябва.
При мен не се развиха благоприятно нещата и първите три месеца ползвах изцяло помпа и хранех малката на шише.
Помпата ми беше електрическа на Авент и ми вършеше страхотна работа, но я продадох малко преди да разбера, че отново чакаме бебче.
Сега приятелка ми даде нейната на Медела, за които казват, че били най-хубави, а и е двойна, което означава, че ще си съкратя доста от времето за цедене, което ме устройва напълно Simple Smile
Добри отзиви чух и за електрическата на Спектра.

# 58
  • Мнения: 2 476
LoriYa къпането е най- чакания и желан ритуал от бебетата, повечето обичат да ги къпят. Поне 20 мин плацикане и гукане, е в началото позамиваш и готово. Но си има нужда от поставка да не си наведена. Ще се убедиш. Сега ти е лесно, но като родиш  и не спиш покрай бебето, ще ти е само до седене клекнал. А и в банята се отопля преди да го вкараш.Топличко трябва да е.

# 59
  • Мнения: 609
Мамииии, видяхме всичко днес, чакаме принцеса Flowers Cherry Blossom Ribbon Беше ни обърнала гръб през цялото време почти и чак накрая се обърна, помаха ни и се усмихна за снимка. Чувството да видиш бебчето си за първи път толкова оформено е просто неописуемо, а таткото стоеше като застрелян през цялото време Grinning

Общи условия

Активация на акаунт