искам да питам (бебе и климатик?)

  • 1 283
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 901
Мнго хубава рубрика!!! Бременна съм в 7ми месец и си задавам хиляди въпроси и продължавам да се интересувам от какво ли не  #Crazy ... Примерно като това - четох, че не е хубаво да се спи на дясната страна, тъй като се притискали някакви кръвоносни съдове? Чували ли сте такова нещо, момичета?  newsm78

chapelita, само да те успокоя (нали си начинаеща във форума   bouquet), че има време да ги научиш нещата, и не не очудвам, че задаваш въпроса си в тази тема, тъй като е кръстена обобщително "искам да питам", но иначе казано - въпросът ти не е за тук, а за нова или вече съществуваща подобна тема.

Но ще ти отговоря - в Шейново една педиатърка също ни обясняваше, че само на едната страна трябва да се поставят бебетата, но не помня на коя страна беше. Но аз съм чела, че се редуват страните, защото кръвоносната система на бебето още не е така зряла и не успява да ороси всичко както трябва и така е възможно някой път да видиш бебето си наполовина с нормален цвят, наполовина синкаво, но като го обърнеш на другата, се оправя.

# 16
  • Мнения: 301
chapelita, само да те успокоя (нали си начинаеща във форума   bouquet), че има време да ги научиш нещата, и не не очудвам, че задаваш въпроса си в тази тема, тъй като е кръстена обобщително "искам да питам", но иначе казано - въпросът ти не е за тук, а за нова или вече съществуваща подобна тема.

Но ще ти отговоря - в Шейново една педиатърка също ни обясняваше, че само на едната страна трябва да се поставят бебетата, но не помня на коя страна беше. Но аз съм чела, че се редуват страните, защото кръвоносната система на бебето още не е така зряла и не успява да ороси всичко както трябва и така е възможно някой път да видиш бебето си наполовина с нормален цвят, наполовина синкаво, но като го обърнеш на другата, се оправя.
[/quote]

Много ти благодаря, мила за отговора , аз всъщност питах за спането при бременни .. действително въпроса ми не е за тук и може би трябва да има друга рубрика свързана с въпросите по време на бременност.
Надявам се да свикна бързо със системата тук  Wink

# 17
  • Мнения: 2 019
Движението на въздуха в стаята на бебчо не трябва да е повече от 0,05км.в час,пък било то и топъл.Движението на въздуха е течение,което не е хубаво за малки деца.
Това ми го каза техник на климатици.Не е само за исушаването на въздуха,ами и опасноста от настинки и др.
Все пак всеки си решава как ще се отоплява или охлажда.
и аз мисля така

# 18
  • Мнения: 5 250
Като не духа директно към бебето няма проблем Peace
В нас не спираме климатиците нито зимата, нито лятото  Peace

# 19
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Да и в нас имаме 2 климатика,ама единия е в кухнята,другия в хола.Стаята на бебчо е отворена и така охлаждаме.
Една мама беше казала,че все едно има вятър.Да така е,ама не си държим бебетата цяла нощ на вятър нали? newsm78Пък било то и топъл.
Аз не го приемам за удачен вариянт.Всеки си решава. Peace

# 20
  • Мнения: 1 186
Spokoino skapa i az taka kato teb trqbva6e da rajdam prez dekemvri,i se konsultirax s lekarkata si dali e uda4no da si kupim klimatik i taka da gledame beb4eto,tq mi kaza 4e nqma problem stiga da ne duxa kam ko6arata na bebeto.I taka do den dne6en taka i gledam malkata palavnica i nqmam problemi,samo edin e nedostataka na klimatika,4e trqbva da se po4istvat filtrite mnogo 4esto i malko e pra6no ot nego,no tova e moeto vpe4etlenie newsm28

# 21
  • Мнения: 27
Благодаря ви за отговорите! Ще се почудум още малко и ще решим. Нашият климатик, който искаме да си вземем - овлажнява въздуха и там има други някакви екстри.

# 22
  • Мнения: 695
Ние го гледаме на климатик, нямали сме проблем. Трябва да не е насочен да духа към кошарката, това е най-важното  Peace Леко раждане!!
Peace и при нас не е имало проблеми.

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
родих октомври и оттогава си гледам бебето с климатика-и зимата и лятото не се го спирали. Mr. Green
но задължително като излезем на разходка-спирам климатика и оставям прозорците отворени за да се проветрява(пак казвам и в студеното време и в топлото време) Hug

# 24
  • Мнения: 2 292
Саши не беше свикнал на климатик, освен тоzи в колата, но и с него внимавам и като отидохме на почивка ... ми там на всякъде климатици. В самолета, рейса, хотела, zаведенията ... и той веднага се раzкашля доста сериоzно . ЛЕкаря каzа никакви климатици повече и това му бил проблема на бебето.

# 25
  • Мнения: 375
На мен климатика не ми влияе добре пък камо ли  на бебе. Колкото и да са последен модел - при климатицити си има циркулиране на един и същ въздух, което ме притеснява.

# 26
  • Мнения: 1 516
Живот и здраве трябва да родя през февруари месец . И в хола и в спалнята имаме климатици и се радвам, че толкова майки споделят, че няма проблем с гледането на бебе на климатик, защото не знам какво щях да мисля за отопление ...

# 27
  • Мнения: 2 952
Климатик , проветрявай стаята ....няма да се затворите 24 часа в нея Simple Smile То и с радиатор не се сменя въздуха от самосебе си.Насочен да духа нагоре и слабо...това е ...Успешно раждане Peace и много усмивки!

# 28
  • Мнения: 1 294
Гледам я на климатик и в тези жеги(не тези Mr. Green, а тези дето минаха) много добре и се отразява.В случаите когато съм проветрявала за по-дълго време, малката  е започвала да става неспокойна, но когато затворя и подкарам климатика и до усмивки се е стигало Mr. Green.
 Всеки ден обирам прах от подове и мебели(климатика вдигал праха), а най-малко веднъж в седмицата чистя и филтрите на климатика.Проветрявам  по 3-4 пъти на ден, така че смятам че с нищо не успява да и навреди климатичето.
Зимата пак с климатик ще я караме. Peace

# 29
  • Мнения: 156
Ние също гледаме нашата беба на климатик (спалнята и хола са преходни и климатика е в хола)  и няма проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт