фиброаденом-да го махам ли?

  • 185 898
  • 762
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 381
ако расте го махни, ако го следиш и не не нараства няма нужда. Не може да стане на рак и няма да се появи отново, ако няма причина. Противозачатъчни взимаш ли? Или каквито и да е хормонални таблетки ?
Има доста информация по въпроса и съм удивена, че много хора минали по пътя дават супер грешна и плашеща информация.

# 16
  • Мнения: 2 657
... че много хора минали по пътя дават супер грешна и плашеща информация.
Кое е грешно и плашещо според теб?

# 17
  • Мнения: 9 990
Аз в крайна сметка съм питала лекарят, който ми насрочи операцията-освен той да ме е подвел или не ми е обяснил достъпно всичко-т.е-без да иска ме е заблудил. Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 2 381
че може да стане рак! - това не е вярно. Както някой по- горе е споменал се взима с пункция част от клетките и се изследват.

имам приятелка с много аденоми - трябва да и махнат гърдите ли?

 Пенелопа не зная защо е тази практика. Аз изчетох много информация по въпроса постфактум. Моят растеше и затова го махнахме. Лекарката ме предупреди да не взимам противозачатъчни, защото хормоналните промени могат да доведат до струпване на клетките, може да се получи и от удар.

# 19
  • Мнения: 9 990
Ники-явно зависи.Прави се биопсия и тогава се преценява.Самата биопсия е взимане на част или изваждане на целия аденом/ то тогава се разбира, че е аденом, а не карцином/Пак ти казвам-аз съм гледана не къде да е, а в Раковата и там препоръчаха махане.Явно зависи от много неща-аз по натам не мога да коментирам, защото не съм завършила медицина най-малкото.просто е факт, че ми насрочиха операция-извадиха цялата бучка и направиха биопсия/няколко дена чаках посявките да са готови и резултатите/, която показа фиброаденом с удебеление в стромата, каквото и да значи-аз не разбирам.Тогава ми казаха-чудесно, че го махнахме.Не вярвам да са ме лъгали? Rolling Eyes
Да, за хормоналните и ударите-и мен ме питаха, това е така.При мен липсваха такива предпоставки, не съм взимала нито противозачатъчни, нито удар е имало-затова и ме оперираха, въпреки, че моят не растеше.Не всеки аденом се оперира, това явно преценява лекарят все пак.

# 20
  • Мнения: 2 657
Като пишеш,4е я плашиме цитирай то4но Peace

Аз съм на мнение-щом расте да се маха,но вероятността да се появи на ново не се изклю4ва Confused

# 21
  • Мнения: 2 381
Ioana - права си, трябваше да уточня  Peace


Пенелопа - и на мен ми правиха изследването в раково отделение. Още от мамографа се вижда какво е, а пункцията само се допълва диагнозата. При мен засягаше нерв и ми изтръпваше цялата ръка.

След махането не съм имала втори аденом.

Тук лекарите ме предупредиха да намаля и кофеиновите напитки - ако това е от полза на някой.

# 22
  • Мнения: 9 990
При мен на мамограф не са ме гледали-с ехограф  само и щитовидната жлеза също.Тогава изказаха предположение само, че е фиброаденом, потвърди се чак след биопсията.Така че явно наистина е индивидуално.Изводите-лекарят преценява, ние можем само да обменяме инфо за това какво ни се е случило.

# 23
  • Мнения: 2 381
Изводите-лекарят преценява, ние можем само да обменяме инфо за това какво ни се е случило.


Напълно съгласна Peace

# 24
  • Мнения: 2 657

Тук лекарите ме предупредиха да намаля и кофеиновите напитки - ако това е от полза на някой.

Интересно ми е защо са ти го казали?
Аз пия в огромни коли4ества и затова питам newsm78

Мен лекаря след снимките ме пита искаш ли да правим биопсия,но дори и да правим ще режем.Та заявих,4е не желая да ми я правят в никакъв слу4ай Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 8 280
Аз имах кисти - много,  но се наложи да махнат само тази, която се бе уплътнила, другите изчезнаха са около 1,5 г.
Анализа показа после възпалена киста, т.к, бях изчела много за фиброаденомите и кистите питах мамоложката разликата и тя ми каза, че и двете могат да се изродят.
И на мен ми предложиха да се следи през 3 месеца и да се види дали се променя, да се вземе проба с спринцовка, но в крана сметка от страх реших да се оперирам за 1 седмица

Тук лекарите ме предупредиха да намаля и кофеиновите напитки - ако това е от полза на някой.

Интересно ми е защо са ти го казали?
Аз пия в огромни коли4ества и затова питам newsm78

Мен лекаря след снимките ме пита искаш ли да правим биопсия,но дори и да правим ще режем.Та заявих,4е не желая да ми я правят в никакъв слу4ай Peace

ДА кофеинът бил вреден.. имаше статия ще я потърся и ще я пусна

Ето я:
http://onkolink.hit.bg/masto.htm

Последна редакция: ср, 30 авг 2006, 22:00 от Мама на слънце

# 26
  • Мнения: 2 657

ДА кофеинът бил вреден, Имаше статия ще я потърся и ще я пусна

Ще съм ти благодарна Hug

# 27
  • Мнения: 2 381
Не мога да ти кажа каква е връзката между плътността на гърдите и кофеина. Не пия много кафе и не съм се интересувала. Но е факт, че всеки лекар след годишния преглед ме пита дали пия кафе/кола и ми препоръчва да премина изцяло на безкофеиново кафе (макар, че и в него има кофеин).

Гърдите ми имат твърди образувания- не са аденоми, но са големички и това прави впечатление.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Нямаше го днес лекаря.Утре ще ходя пак.Разбрах само че фиброаденома не се изражда,но понеже не може да се диагностицира на 100% при моите години е по-добре да го махна.
Много се радвам че толкова много мами/и потребители/ са се включили.Не че чак толкова съм се притеснила/засега/,но някакси вашите мнения ми въздействаха много успокояващо.Поне ми стана ясно,че няма нищо страшно/доста съм си страхлива/.

# 29
  • Мнения: 2 657
Поне ми стана ясно,че няма нищо страшно/доста съм си страхлива/.
Няма страшно HugНяма от какво да се притесняваш,а щом си бъзлива-ако хирурга не те пита с каква упойка,ти го подпитай Wink

Общи условия

Активация на акаунт