Нашите цветя - обща тема 2

  • 29 907
  • 747
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 710
Здравейте Simple Smile

Моля препоръчайте ми (ако има такива) растения за балкон, които издържат на яко жега и яко слънце през летния период около 7-8 часа. Терасата ни е на последен етаж, южно изложение, няма покрив и пече ЯКО - иска ми се да си сложа цветя или зелении, които виреят добре в такива условия. До скоро експериментирах с подправки, люти чушлета и няколко растения - всички опити за оцеляване неуспешни, за това разчитам на вашия опит и познания.

Поздрави от слънчевата тераса:)

# 136
  • Пловдив
  • Мнения: 3 290
Зокуми! Прекрасни са, цветовете им са страхотни и обичат мнооого слънце Simple Smile.

# 137
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 205
опитай с бодливковци. Simple Smile и поливане не искат даже. спокойно можеш да идеш на море и като се върнеш те да са си живи и здрави.
ешеверия, опунция, семпревивуми, седуми всякакви... делоспермум...

St Добри, з а първи път виждам такова цвете( от първата снимка) .
Зашеметена съм, толкова е красиво! Сега искам и аз:-)
Откъде го купи?
Скрит текст:
Розите са прекрасни!
Лилиум ли е другото?
Едно време баба ми ( Бог да я прости) гледаше в дрвора Крем. Мисля, че е вид бял лилиум. Бях влюбена в миризмата и веднъж си поседях до него около час, вдишвайки от аромата му. Чак по носа имах жълт прашец. Накрая припаднах, викаха бърза помощ , а баба ми го изкорени:-)

това са три тиландсии Simple Smile в чаша за вино - последната оцеляла от някакъв сервиз.
бяла, розова и зелена. розовата ми я избра половинката, защото видя, че има цветче. Simple Smile
https://www.home-max.bg/tilandsiya-vuzdushno-rastenie-f5sm/

много ги харесвам, вече уморих една от преполиване  и една от недополиване. надявам се тези да оцелеят.

# 138
  • Мнения: 710
Благодаря ви Simple Smile Забравих да спомена, че имам 2 зокума, на тях пък им боря акарите, абе няма пълно щастие, ама здраве да е.
От сукулентите имам една много красива ешеверия в розово, сансевиера, 1 бр. кактус, на който не му знам модела, и Красула Хобит. Те дали ще са ок за балкон?

# 139
  • Мнения: 3 648
kalestia, аз се мъча с такава открита слънчева и много гореща тераса. Винките се чувстват добре, петунии пресаждах, мушкатата бяха добре до преди месец, сега хич ги няма, а една розичка два пъти орязвам, изсъхва, поникват нови клонки и в момента пак са изгорели. Иначе цъфти, но не ѝ е мястото там определено. Имам също африкански маргаритки, аптения, бугенвилия, рудбекия - преминава вече, карамфилчета, драконово агаве и няколко бодливци. Абе трудно е, но крайният резултат си заслужава всички усилия.
Дама Трефа, много е хубава бугенвилията ти. Надявам се и моята да стане голяма - сега е кичеста много, но искам като твоята Heart Eyes

# 140
  • Мнения: 6 621
ДамаТрефа, невероятна красавица е бунгевелията ти💜 , а г- н Цикас( звучи ми гръцко нещо) ме пренаса на други географски ширини🏝

# 141
  • Мнения: 2 920
Леле Дама Трефа, голяма красавица ти е бугенвилията,кога ли и моята ще порасне такава Simple Smile. Много харесвам цикаси, но нямам място къде да ги гледам.

# 142
  • Мнения: 6 621
И аз всичко харесвам и всичко искам, ама в момента най- силно желая да си намеря този сукулент, но не го откривам по сайтовете за цветя. Мноогооо, много искам да си имам такава красота...

# 143
  • Мнения: 2 920
Оооо, Бисерче, недей ме вкарва в грях, казах си,  че никакви цветя няма да купувам, щото след два месеца като стане студено няма къде да ги прибирам. Ама това е разкошно, как се казва? St. Добри и тя с тази тиландсия дразни, а пък ми е слаб ангела Simple Smile, щом става въпрос за цветя.

# 144
  • Мнения: 6 621
Nati, Othonna capensis( Ruby Necklace) се казва, но за мен се оказа мисия невъзможна да го намеря, което ме кара да го искам още по- силно:-)

# 145
  • Мнения: 2 920
Бисе, утре отивам да го търся, на цветарката вече лошо и става като ме види, ако го намеря ще пиша Simple Smile.

# 146
  • Бургас
  • Мнения: 16 420
Олеее, момичетааа, разкошни са ви цветята!
На Нати терасата никога не мога да я сбъркам.
Много харесвам цикаси. Преди години имах, но загина, че нямаше кой да го гледа.
Сега съм си наумила да завъдя зокуми пред блока и терасите. На работа имаме, разкошни, различни цветове, ум да ти зайде.
Дали ще им е ок, ако е леко сенчесто?

# 147
  • Варна
  • Мнения: 2 038
Здравейте, идвам с едно питане. Това дали са семена от Винка, намерих ги полепнали по една шушулка, доста такива изхвърлих до този момент, но този път реших да снимам и питам ?
Нали и аз съм си пишман цветар. И ако са семена как се съхраняват, напр. догодина да се опитам да си направя разсад от тях ? Simple Smile

Последна редакция: вт, 04 авг 2020, 21:27 от floren

# 148
  • Мнения: 14 820
Идвам със снимки. Това е “лилавата” роза 🙄:

Прецъфтяват вече,но все пак ето и другите:
Скрит текст:





Съжалявам за гадните снимки,но в момента нямам с какво да снимам.
А и за бурените се извинявам. 😁

# 149
  • Мнения: 6 621
Any, "лилавата" е много нежна, нищо че не е твоето лилаво💜
Я, какви са наперени и другите Розалинди:)
Жълтата, ох, жълтатааа💛💛💛
Що се косиш за буренчетата? И те са част от градината, иначе много стерилно ще изглежда😋

Общи условия

Активация на акаунт