Нашите цветя - обща тема 2

  • 29 905
  • 747
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 14 150
Онази вечер загледах гарденията, че нещо не ми хареса какъв вид има и с ужас установих, че цялата е в белокрилки! Вчера купих моспилан и вечерта го разтворих, а от себе си добавих течен сапун и препарат за съдове. Изнесох всички цветя, които са ми вътре и ги напръсках обилно, по няколко пъти. Хоята също беше "превзета" от гадовете. По бугенвилията, коледничето, орхидеите и шефлерата нямаше, но и тях изкъпах профилактично. Откъде се завъди това чудо идея нямам. И тези, които съм изнесла на двора напръсках, за всеки случай. Жената каза след седем дни пак.

# 151
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
И аз идвам с оплакване. Два дни валя, порой. А днес е ужасно студено. Мобилния ми показва 13°, но аз имам чувството, че са -13°. Направо замръзвам. Виждали ли сте куче с дълга козина разхождало се часове наред под дъжда? Ако сте виждали такова куче, ще можете да си представите как изглеждат цветята и дърветата. Всичко е подгизнало с натежали клони и цветове...  🤨

# 152
  • Мнения: 5 855



 Начинаещ съм в сукулентното царство. Не знам кой вид е цветето от снимките. Безкрайно красиво е, напускало е издънки от всякъде. Започнах да подозирам обаче, че саксията не е с подходяща форма. Твърде висока и тясна. Моля да ме посъветвате дали и кога да пресадя. Новичко ми е. От около месец е в това "гърне".

# 153
  • Мнения: X



 Начинаещ съм в сукулентното царство. Не знам кой вид е цветето от снимките. Безкрайно красиво е, напускало е издънки от всякъде. Започнах да подозирам обаче, че саксията не е с подходяща форма. Твърде висока и тясна. Моля да ме посъветвате дали и кога да пресадя. Новичко ми е. От около месец е в това "гърне".
Не го пипай щом пуска издънки явно се чувства добре , иначе да съдовете трябва да са плитки за суколентите и бедна почва примесена с пясък , аз лично слагам и корички като тези за орхидеите. Според мен така не се задържа вода и не гният. Успех

# 154
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Дъждът много ме натъжи и ядоса, та затова си купих няколко "успокоителни таблетки".   😉

# 155
  • София
  • Мнения: 3 046
Казах си да не купувам повече цветя,че вече няма място на терасата колкото и голяма да е. Но на това не устоях.

И да ви покажа сакъзите на хотелче в София.Винаги са им хубави цветята. А какви разкошни каскадни бегонии имат Heart Eyes



floran,тези семена приличат на семена от винка.
Венета,честито. Лилавичкото какво е?

# 156
  • Варна
  • Мнения: 2 038
Натуся, да, семена от Винка са. Рових в нета и видях, че именно в шушулки се образуват семената, но не намирам нищо за съхранението им. Simple Smile

Днес и аз се сдобих с нова красота. Имах работа в Практикер и реших да спася една Сарацения от бавна, но сигурна смърт в условията на магазина. Постригах изгнилите фунии и израстъци, създадох и условия на блато и останалото зависи от нея.Simple Smile

# 157
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Венета,честито. Лилавичкото какво е?
Натуся, Astern novi-belgii пише на саксията.

Много са ви хубави цветята, дами!  Heart Eyes Да са ви честити!  Flowers Rose Heart Heart Eyes

Последна редакция: ср, 05 авг 2020, 16:35 от Venetta

# 158
  • Мнения: 526

Здравейте, ето и една красота от мен, която днес разцъфна Heart Eyes

# 159
  • Мнения: X
Моля пратете малко дъжд и насам, че от месец може би не е валяло и всичкоо съхне Cry саксиите на терасата ги поливам сутрин и вечер.

# 160
  • Мнения: 4 642
Ето, заповядай

# 161
  • Мнения: X
Аууууу ужас

# 162
  • Мнения: 5 855

Ауууууууууууууу, къде е тази  водна колона? Ужас за който е в нея.

# 163
  • Мнения: 4 642
Снимката е от това лято на 09 юни, но днес съм на работа и на ниско в момента, за да снимам небето. Иначе е правена от София, Люлин и облака изглежда пътува от Обеля към Люлин.
В момента е тъмно и вали обилно Simple Smile

Последна редакция: ср, 05 авг 2020, 16:59 от beki8

# 164
  • Мнения: 502
Ох, от няколко дни, пиша, пиша от телефона и накрая се изтрие.

Буба, ако искаш наесен ще ти изпратя, мисля, че това имаш предвид

Karzz, благодаря, много мило предложение Heart Има време до есента, да видим дали съседът няма да умори неговото

Страхотни са ви цветята, момичета.
Natt, много любов се изсипва на терасата ти, прекрасна е.
Венета, лекуваш си тъгата по любимия ми начин Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт