Нашите цветя - обща тема 2

  • 29 582
  • 747
  •   1
Отговори
# 165
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 104

помните "служебната" бугенвилия, нали? Simple Smile беше две пръчки и брада от корени, сега е това. или поне горната ѝ част. резнах снимката, че на долната се виждах и аз. Simple Smile

някой питаше как се размножават семпревивуми  - Simple Smile бързо.


и малко селски китки


вече са цъфнали 5 броя. Simple Smile на тази "пръчка" има още 3-4, но има един с 18 пъпки. представям си какво би било, ако можеха да се отворятзаедно...

# 166
  • Мнения: 3 607
Здравейте, идвам с едно питане. Това дали са семена от Винка, намерих ги полепнали по една шушулка, доста такива изхвърлих до този момент, но този път реших да снимам и питам ?
Нали и аз съм си пишман цветар. И ако са семена как се съхраняват
На такива ми приличат. И да, точно шушулки правят. Моите са пълни и не успявам да ги събера. Ръсят се по плочките около саксиите. Диорела каза да насея някои сега и имам две поникнали - мънички и много фини. Доста си прибрах за напролет. Мисля че ако са на сухо ще са добре. В хартиено пликче са.
Днес събрах двете малки ежчета в една саксия. Чудя се вътре дали ще се чувстват добре. Много ми харесаха сред другите ми китки.
 
И за името на това искам да попитам, за три месеца удвои размерите си.

Честити ви нови придобивки! Аз вече леко се притеснявам другия месец как ще събирам всички саксии на балкона си. По принцип прибирам всичко от покрива заради възможните бурни ветрове и не искам да рискувам като ги оставя там. Въпреки липсата на истинска зима.
Открих името на червените листа - кордилине. Сега ще чета ако му резна върха дали ще се разклони.

Последна редакция: ср, 05 авг 2020, 19:05 от Magnito

# 167
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Моля пратете малко дъжд и насам, че от месец може би не е валяло и всичко съхне Cry саксиите на терасата ги поливам сутрин и вечер.

Само ако знаеш с какво удоволствие бих изпратила дъжд на всеки който поиска, _djidji_ . Hug Всъщност има за всички. Simple Smile Целият май и почти целият юни валя, сякаш небето се беше продънило. През юли горе долу имаше няколко по-топли дни, a сега пак вали, уж от петък щяло да бъде 32°, но нека първо ги имаме тези 32°, тогава ще повярвам. Нали знаете вица... Две деца си говорят какво работят бащите им. Едното казва, че баща му е инженер, другото, че баща му е синоптик. Първото пита: "А познава ли баща ти какво ще бъде времето?", на което второто отговоря: "Да познава, но датите не винаги съвпадат." Wink
St. Dobri, чудесни цветя имаш! Поздравления! Flowers Rose
Bubabuba666, тези дъждове ми съсипаха доста цветя, това ме натъжи и имах крещяща нужда от нови. За съжаление в момента няма кой знае какви цветя по магазините. След известно време ще пуснат есенните, но все още асортиментът е беден. Все пак се радвам на новите си цветя, действат ми успокояващо. Heart Eyes
Искам непременно и на другите дами да кажа, че цветята им са вълшебно красиви, омайващи, разглеждам ги с удоволствие и мълчаливо им се любувам. Действат ми много, много добре! Благодаря ви, че споделяте тези красоти. Heart Hug

# 168
  • Варна
  • Мнения: 2 037
Здравейте, идвам с едно питане. Това дали са семена от Винка, намерих ги полепнали по една шушулка, доста такива изхвърлих до този момент, но този път реших да снимам и питам ?
Нали и аз съм си пишман цветар. И ако са семена как се съхраняват
На такива ми приличат. И да, точно шушулки правят. Моите са пълни и не успявам да ги събера. Ръсят се по плочките около саксиите. Диорела каза да насея някои сега и имам две поникнали - мънички и много фини. Доста си прибрах за напролет. Мисля че ако са на сухо ще са добре. В хартиено пликче са.
...

Благодаря за отговора. Значи тепърва ще събирам семена, гледах днес Винките и има заявки за доста шушулки.Blush
За по сигурно реших тук да питам за съхранението на семената, т.к. в нета четох различни съвети- в найлоново пликче, хартиено пликче, във буркан и други.Simple Smile Пък ми харесаха Винките и мисля догодина отново да отглеждам.

# 169
  • Мнения: 3 607
Благодаря за отговора. Значи тепърва ще събирам семена, гледах днес Винките и има заявки за доста шушулки.Blush
За по сигурно реших тук да питам за съхранението на семената, т.к. в нета четох различни съвети- в найлоново пликче, хартиено пликче, във буркан и други.Simple Smile Пък ми харесаха Винките и мисля догодина отново да отглеждам.
Аз съм ужасен лаик на тема цветя и повечето което знам научих тук или на принципа проба-грешка. Та отговора ми може и да не е най-верният, но все си мисля, че на сухо трябва да се съхраняват семената. Помня баба ги увиваше във вестник. Затова ползвах хартиено пликче. Аз просто искам да опитам, иначе в началото на лятото има хубав разсад по цветарските магазини и дори не са скъпи. Аз ги харесвам защото цъфтят много и не са капризни като петуниите. А преди час си отчупих две издънки от една улична юка. Да позасъхнат няколко часа и ще ги бучна в саксийка. Голяма краста се оказа да си завъдиш сам растение - аптениите, драконовото агаве и всичките ми сукуленти са "крадени". И да се похваля, че мушкатата ми правят нови листенца - може и да тръгнат пак, позахладня тези дни. Много ще съм щастлива ако ме радват още месец-два със цветове.

# 170
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 767
Искам дъжд! Моля! Тук не вали май изобщо. И ако вали, държи най-много десет минути. Имаме четири цистерни(15000литри всяка),монтирани миналата година, и би трябвало да нямаме проблеми, но откакто сме ги монтирали не е валяло. Т.е. вали в околностите и то там, където имат кладенци и водопровод,т.е.не са нуждаещи се, ама тук, св.Илия е разтворил плажно чадърище, и...нищо... иде ми да крещя на японски, китайски, хинду и най-вече да го пратя....айде да не казвам къде,че няма да е много възпитано... Купуваме вода, за да не ми измрат цветенцата, ама слънцето е доста силен противник и от време на време си оплаквам някое заминало съкровище. И не пиша. Гледам вашите красоти,радвам им се,.а тайничко се моля утре да не оплача някоя друга невинна китка от  моите... А сега заминаваме във ваканция и иде и китко-котко гледача, който ще ми отнесе още някое и друго цвете....Сега пробвам разни системи за автополиване...Поне стайните да опазя... Мисля и за външните да приложа автополваищи устройства...И ще стискам палци...
Чскам и дъждоколет!

# 171
  • Мнения: 3 607
Купуваме вода, за да не ми измрат цветенцата, ама слънцето е доста силен противник и от време на време си оплаквам някое заминало съкровище. И не пиша. Гледам вашите красоти,радвам им се,.а тайничко се моля утре да не оплача някоя друга невинна китка от  моите...
Ох много съжалявам да прочета това. Нали и при нас е същият хал. Аз нямам градина и се справям с водата от чешмата. Но слънцето е страшно, да. Данилу ще се моля да завали при вас. И като се върнеш от почивката да намериш всичките си цветенца живи.
Засях юката, сега стискайте палци да се хване.

Последна редакция: чт, 06 авг 2020, 22:46 от Magnito

# 172
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 104
ще стискам палци, но от къде намери семена от юка?

# 173
  • Бургас
  • Мнения: 16 285
Цъфналото ми бебе❤️


# 174
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
Голям сладур.

От мене.


# 175
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 104
имам си вече петлюга Simple Smile Simple Smile Simple Smile в практикер има и са по 9 лЪва. Simple Smile
ще я заблатя и се надявам да преживее времето на почивката ни.
Simple Smile Simple Smile Simple Smile
снимки - като се зареди телефона. Simple Smile

# 176
  • Мнения: 502


Тази сладурана я купих от Лидл преди по-малко от месец, много намалена и опърпана, горката, на нищо не приличаше. Но явно и хареса при мен, дано само я опазя. 3 дни дебна светлината, за да снимам истинския цвят, все излизаше розовеникаво. Още е в транспортната саксия, не смея да я пипна, да не я съсипя


А това го снимах сутринта с цел въпрос към вас, но сега гледам - не е добре цветето,  разрових - то въшлясало. Дано съм уцелила разтвора с моспилан, че карах на око, а за мен количествата са някакво имагинерно понятие. Че бегонията ми беше до него Confused

# 177
  • In transit
  • Мнения: 11 894
Поникнаха ми гъби в саксиите на лимона и портокала...
Какво да ги правя? Пречат ли на растенията?

И да ви покажа тези пеперудки, много хубава работа вършат с гадните мушички от пръста...спряха да летят. Мисля да си купя още, зимата да сложа на цветята в стаята. Много са лепкави и имат някакъв инсектицид на тях, дават ги освен за мушички, за въшки и други вредители по растенията.

# 178
  • Мнения: 2 917
Mikkey, гъбите не пречат, и при мен са се появявали вероятно от преполиване. Пеперудите от къде са купени? Момичета, страхотни цветя показвате ! Карзче, бебето е много готино Simple Smile, и аз чакам едно в бяло да цъфне.

# 179
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 104
карз, след седмица-десетина дена се изнасяме към Бургас. Simple Smile да нося ли китката?
една кливия спи на балкона. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт