Нашите цветя - обща тема 2

  • 30 027
  • 747
  •   1
Отговори
# 180
  • Варна
  • Мнения: 2 039
имам си вече петлюга Simple Smile Simple Smile Simple Smile в практикер има и са по 9 лЪва. Simple Smile
ще я заблатя и се надявам да преживее времето на почивката ни.
Simple Smile Simple Smile Simple Smile
снимки - като се зареди телефона. Simple Smile

Честито, лесно се отглежда ще се убедиш. След време и една Сарацения, за да и прави компания.Grinning

# 181
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 319
имаше. Simple Smile имаше и венерини мухоловки.
не знам как се сдържах. Simple Smile

и да се оплача - никак не им се работи в практикер.
то май и в бриколажа беше така, но поне като се фръцна касиерката ни изпрати на информация, а в практикера само свиваше уста.
Скрит текст:
имаше намалени цветя, ванда (устисках да не си я купя), глоксинии, бегонии и три саксии с риган.
пред щендера голяма табелка "-40%", на никоя саксия няма цена, нямам идея колко е била първоначалната и колко е новата, но реших да взема един риган.
на касата предупреждавам, че е от "намаленията" и се почна...
 "ама намалението не е отбелязано..."
 "ама аз сега как да го въведааа..."
след много мрънкане се обади някъде и повика колегите от сектор градина.
никой не дойде. 5 минути  касата е блокирана, народа се нерви...
отидохме с детето, снимахме табелката, върнахме се... никой от сектора не се беше появил.
а иначе се мотаят между саксиите. 
междувременно, за да не се бави опашката беше убедила моя да плати другото и да остави само ригана.
ни даа чакаш на опашката, ни да прередиш хората, дето не са виновни за нищо.
показах ѝ снимката. "благодарих" за обслужването и оставих ригана да си го завират където искат.

# 182
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 319


Голямо въртене падна за да се види че има три бебета

# 183
  • Мнения: 2 927
Само да споделя, преди години имаше филм по Студио Х, такива хищни цветя изядоха някакъв човек заспал на дивана, ама те бяха с огромни размери. Аз бях малка тогава и голям страх брах Simple Smile, та лично не бих ги гледала в къщи.

# 184
  • Мнения: 4 311
А тези хищни цветя пресаждат ли се Joy ?

# 185
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 319
може би си гледала "Денят на трифидите" Simple Smile даже не знаех, че иам филм по книгата.

първа такава китка ми е. не знам как се  гледа, ще се уча в движение.

# 186
  • Мнения: 3 678
ще стискам палци, но от къде намери семена от юка?

Отчупих си от една улична две малки издънки. Драконовото ми агаве така се хвана много лесно и затова си мисля, че и юката може да се вкорени.

# 187
  • Варна
  • Мнения: 2 039


Голямо въртене падна за да се види че има три бебета

Чудесна е дори е пооцветена. Моята я климатизирах на югозапад и по цял ден е на яко слънце и въпреки това все още не е напълно оцветена. Утре ще бъде над 30 градуса и все още не съм решила дали ще я държа цял ден на слънце.
Всичките ми насекомоядни са на югозапад, мухоловката вече се раздели, та станаха 2 растения, но до зазимяване има още време, та е възможно да направи още някое растение. Тази година ще се уча, догодина ако всичко е наред ще раздавам насекомоядни на който пожелае.Grinning

# 188
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 319
магнито, ще стане. само поддържай почвата влажна, за да не изсъхнат новите нежни коренчета.
аз оставям "бебетата" на сянка, докато не с еубеда, че са добре вкоренени.

в предишния пост се закачах с теб Simple Smile

Скрит текст:
сеят се семена, разсади и издънки се садят.
Simple Smile

флорен. а какво значи като е оцветена? чувства се добре или страда?
аз си я харесах заради "бебетата".
и смятах да я оставя на сянка докато ни няма, за да не се изпари толкова бързо водата.

# 189
  • Мнения: 3 678
Mikkey, аз имах такива гъби преди години. Бях прибрала едно изхвърлено растение и след няколко седмици цяла реколта бях набрала. Тогава помня, че търсих информация за гъбите, същите жълти в Гугъл и ги изкоренявах няколко дни търпеливо, че баш като гъби никнеха и растяха. Joy Пазя даже снимката.
Скрит текст:
st. Dobri ти хубаво се закачаш, ама аз даже не вдянах Joy Heart
Скрит текст:
редактирах си поста - уча се Blush
На тераса, която е много сенчеста сложих саксийкта. И орязаната ми розичка се вижда зад нея. Дано юката се хване, а розичката оцелее. А как да поливам, не много обилно, но редовно ли?

# 190
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 319
аз поддържам влажно и държа на сянка докато се убедя, че тръгват.
това за всички в цветната "ясла".
 Simple Smile с юка не съм опитвала.

# 191
  • Мнения: 3 678
Проблемът ми е, че май често не правя разлика между влажно и мокро. Joy Помня че опунцията не я поливах а пръсках с пулверизатор. Иначе ми е тежка ръката и изливам целият съд, който ползвам за поливане. Но ще се постарая. Ще видим след някоя друга седмица. Със сигурност ще споделя какви съм ги свършила. Благодаря за полезните съвети!:heart:

# 192
  • In transit
  • Мнения: 12 012
Natt, оттук: https://marea-shop.net/zh-lti-samozalepvaschi-listove-sreschu-vr … io-plantella.html

Магнито, много красиво изглеждат гъбите. Simple Smile

# 193
  • Варна
  • Мнения: 2 039

...
флорен. а какво значи като е оцветена? чувства се добре или страда?
аз си я харесах заради "бебетата".
и смятах да я оставя на сянка докато ни няма, за да не се изпари толкова бързо водата.

Твоята трябва да е  Пингуикула weser като моята. Трябва да гоним ето този резултат.
Скрит текст:

Това се постига чрез подходяща почва, подходяща вода ( под 100 pH) и много слънце. Хубаво е да се пресажда напролет, добре се чувства в чист торф, перлит(не строителен перлит) и кварцов пясък, може и комбинация само от чист торф и перлит в съотношение 70/30 да речем (някои пресаждат и в съотношение 50/50 %). Е, ако отеснее саксията търпи пресаждане и през останалата част от годината, ще позавехне малко пък ще се поизправи след няколко дни. Моята се наложи да я пресаждам веднага след като я получих, листата и опираха в ръбовете на саксията и нямаше накъде да расте.
Да, на сянка с много вода би трябвало да издържи докато отсъствате.Simple Smile

На мен някои ден би ми се искало да се пробвам с дарлингтония, но дотогава доста трябва да задобрея.Simple Smile
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 07 авг 2020, 17:22 от floren

# 194
  • Мнения: 206
Нови листенца.Палмата я счупих и изби.

Общи условия

Активация на акаунт