Нашите цветя - обща тема 2

  • 29 558
  • 747
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 915
Ето и моята петуния ,

и сакъзите от сутринта

.

# 676
  • Мнения: 6 309
За първа година имам сакъзи, купени като дребни растения. Кога се размножават? И как? Вече имам голямо клонесто растение и се чудя..

# 677
  • Мнения: 15 044
Имам си нова украса за терасата.

От миналата година искам такова, сега взех 2 броя, по-нататък може още поне едно да взема.

# 678
  • Мнения: 2 915

Съни, супер е издържа на студ, но не и на големи жеги. Second, аз до ноември месец ги държа навън, след това ги начупвам и ги прибирам вътре. По предната година ги държах в стария ни апартамент, ама голямо пренасяне беше. А миналата година година бяха на остъклена  тераса, един път на две седмици ги поливам. От февруари почват да пускат нови листа.

# 679
  • Мнения: 15 044
При мен жегата е проблем. Лятото ще ги мисля.
Сакъзите и аз мисля да начупя и да пъхна в съд с вода за другата година. Искам обаче такива като тези на снимката на темата. Моите цъфтяха хубаво, но почти не се разклониха и не пораснаха.
Тази година ще имам много цветя за прибиране, а идея нямам как и къде да събера всичко.

# 680
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 083
на кого бях обещала червено мушкато като розичка?
две момичета бяха Simple Smile бързо да си признават. Simple Smile

# 681
  • Мнения: 4 595
на кого бях обещала червено мушкато като розичка?
две момичета бяха Simple Smile бързо да си признават. Simple Smile
На мен не си, ама и аз искам Innocent
Днес се наложи да се разделим с листата на "суганя" (не си спомням как се казва цветето, цъфти с три големи червени цвята, показвала съм го тук), короната на разкошното ми дърво на живота, 1/2 от мушкатата, едно бебе дърво на живота и 1/2 от жасмина, но спасих авокадото. Сега ще ги чакам да покарат отново и да станат още по-прекрасни.

# 682
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 083
докторката ми е изпратила три клончета. Simple Smile
едното момиче беше нивея, другото да си каже?
и да кажете къде да пращам. Simple Smile

# 683
  • Мнения: 47 998
Я покажи как цъфти,май имам такова и ще ви дам

# 684
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 083
винено червено и всяко цветенце е като малка розичка.
търся си снимката, но... Sad

не било в темата за цветята, а в темата за градината Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Последна редакция: пт, 04 сеп 2020, 22:03 от st. Dobri

# 685
  • Мнения: 3 027
При мен жегата е проблем. Лятото ще ги мисля.
Сакъзите и аз мисля да начупя и да пъхна в съд с вода за другата година. Искам обаче такива като тези на снимката на темата. Моите цъфтяха хубаво, но почти не се разклониха и не пораснаха.
Тази година ще имам много цветя за прибиране, а идея нямам как и къде да събера всичко.
Тези от снимката ги отгледах от 10см клончета Simple Smile Миналата година към края на септември ми ги даде жена от квартала. Насадих ги в стари транспортни саксийки и ги наредих по первазите на цялата къща. Поливах ги на 10 дни, като веднъж в месеца слагах жълт кристалон, който го дават за вкореняване на нови разтения. Началото на април ги прехвърлих в сандъчета, а към края на април ги изкарах на терасата ( но не по первазите, а вътре на завет) за да се климатизират първо. Още бяха съвсем рехави, но към 30-40см, мисля, че съм качвала снимка. Много бързо се сгъстиха, обаче.
Поливам лятото всеки ден. Веднъж седмично слагам кристалон - червен, син и бял редувам. Няколко пъти и мая.
Всеки ден чупя прецъфтелите цветове и постоянно пускат нови. Имам сандъчета с толкова гъсти листа, че поливането е трудно. 30 сандъчета имам и много ме изморяват грижите, но пък е красиво Simple Smile
Сега съм приготвила кофички от кисело мляко направих дупки на дъното и другата седмица ще започна да засаждам нови.

# 686
  • Мнения: 9 776
Milla_11, кофичките зимата в отопляеми стаи ли ги слагаш, или? Пробвала съм, не ми се хващат, но със сигурност не съм се грижила както трябва. Имам подходящо помещение, където бих могла да ги зазимя, но като се знам, пак нищо няма да се хване. Старите ги държа в мазите, на тъмно са, не ги поливам, най-много два пъти зимата, напролет като ги извадя навън, са пуснали дълги слаби клончета, начупвам тях, и оттам си правя млади. Старите също почват да цъфтят по някое време. Но като цяло не съм доволна.

# 687
  • Мнения: 15 044
Моята тераса е много слънчева, но на село мога да им намеря място.
За пръв път имам закум.

# 688
  • Мнения: 47 998
Другата седмица ще снимам моето, така цъфти, розичка, но не толкова обилно ( сигурно щото ми е от свекървата и е прокълнато Wink ). Повечко листа ми изкара специално то и е доста голямо. Ако има интерес, поне има много за чупене.
Аз не торя мушкатата и сакъзите, цъфтят си колкото сибрвшат.

# 689
  • Мнения: 5 398



И малко смачкани от дъжда

Общи условия

Активация на акаунт