Нашите цветя - обща тема 2

  • 29 491
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 728
От един закум съм си отчупила клонче, пуснал е корени. Мога ли да го засадя в градината или по добре в саксия и да я прибирам зимата?

# 691
  • Мнения: X
Днес моя син си купи това чудо на природата, но изобщо не съм на ясно какво да го правя сега. При мен виреят кактуси и суколенти ....

# 692
  • Мнения: 3 023
Milla_11, кофичките зимата в отопляеми стаи ли ги слагаш, или? Пробвала съм, не ми се хващат, но със сигурност не съм се грижила както трябва. Имам подходящо помещение, където бих могла да ги зазимя, но като се знам, пак нищо няма да се хване. Старите ги държа в мазите, на тъмно са, не ги поливам, най-много два пъти зимата, напролет като ги извадя навън, са пуснали дълги слаби клончета, начупвам тях, и оттам си правя млади. Старите също почват да цъфтят по някое време. Но като цяло не съм доволна.
Едните са в отопляеми стаи, другите не. На слънчевите прозорци по бързо растът, реално полагаш грижи като за стайни цветя, не ги зазимяваш. На цветарник до слънчев процорец пак става. Имах и стари саксии по големи и в тях набучках по няколко и те тръгнаха.
Със старите вече големи и аз така процедирах, но тази година ги сложих в слънчева стая и забелязах, че им се отрази много по добре от тъмното. Много бързо се раззелениха и адаптираха навън. Освен това не ги подкастрих, че миналата година така ожмулих едно, че вече не порасна Simple Smile
Според мен, сега е най подходящо за разсад, очупването на издънки не се отразява, защото цветята са още свежи, а прихващането на новите е по лесно, защото е още топло. Реално докато ги вкарам ще са се прихванали.

# 693
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 733
От един закум съм си отчупила клонче, пуснал е корени. Мога ли да го засадя в градината или по добре в саксия и да я прибирам зимата?
Общо взето е доста непретенциозен закумът/олеандърът. Но като си го захванала от  клонче засади го в саксия. Тук расте навън, често е жертва на пожари( този, който расте покрай пътя и по магистралата ), но бързо изкарва отново. В Таормина е оформен като дръвчета на площата Belvedere,който открива прекрасен изглед към залива и към вулкана. Невероятно красив.
Ние сме засадили като жив плет червени и бели закуми. По натам ще снимам.

# 694
  • Мнения: 5 789



И малко смачкани от дъжда


Флокс, какво е цикламеното цвете на първата снимка и как отглеждаш дипладенията от третата. Моите тази година изобщо нито растат, но то цъфтят.

И да се похваля с малко офисни красоти

# 695
  • Мнения: 2 895
Dari, уникално красив ти е розовия сингониум Two Hearts , какви грижи полагаш за него, от кога го имаш? Розовото цвете на Флокс също е много красиво и със страхотен цвят.

# 696
  • In transit
  • Мнения: 11 817
Тази година далиите ме радваха много,




в едно 60см сандъче са десетина корена, всичките в различни цветове. Красота! Преди седмица ги изрязах издъно, че се бяха маносали листата от слънцето, сложих саксията на сянка и те пак тръгнаха. Скоро сигурно ще нацъфтят отново.

Този пахистахис пролетта го бях изрязала на пръчка 5см. Нападнаха го памуклийка, гъсеници...постоянно го наблюдавам и пръскам, че зимата ще трябва да го прибера на топло. Метеор-а засега действа за памуклийка, ама не за всичко...каланхоетата не успявам да ги излекувам. Sad




и малко бегонии Simple Smile

# 697
  • Мнения: 5 378
Мики, как успяваш да отгледаш такива разкошни далии и бегонии...завиждам пък! Сигурно редовно поливаш, аз често пропускам.
Дари, при теб на първата снимка глоксинии ли са?

Розовото цвете е лобелия специоза. Многогодишни са уж, но е за първа година при мен, не знам как ще е занапред. Четох, че били податливи на гъбични заболявания.

Дипладенията зимува до прозореца на неотопляеми стълби, около 10 градуса е през зимата. На тъмно през зимата си губи листата.
Пролетта я пресадих в малко по-голяма саксия и я преместих на слънчева остъклена тераса. Извадих навън след като трайно се затопли, сякаш през май беше. Иска много светлина за да цъфти, но не понася обедното силно слънце, листенцата изгарят. Поливам рядко, чела съм, че не обича влагата. Веднъж почти я бях сварила с обилно поливане и на припек, листата пожълтяха за един ден. Засуших я и се оправи.

# 698
  • Мнения: 502
Phloxx, страхотна ти е дипладенията Heart Eyes
Аз съм на почивка, моите китки са на самотек. А и решихме да удължим пътуването с 3 дни .... не знам дали ще ги намеря живи. Няколко занесах при майка ми, но другите ... Поне сакъзите и хризантемите се надявам да оцелеят, на сянка ги сложих, доволно поляти

Тези петунии покараха отново след доволно орязване към началото на август. Съмнява ме да издържат 10 дни, но честно казано това лято направо ми писна от тях. Де що имаше болести и вредители - всички ги минаха.

# 699
  • Мнения: 5 789
Флокс, на първата снимка са еписции. Купих първо кафявата, прочетох за тях и полудях тихо. Сдобих се със зелената и после още две саксии с комбинирани модели. Невероятно красиви са. Заради тях купих и цветарника 😀
Розовият сингниум ми е от месец. Купих го от Интернет и дори още е в транспортната си опаковка. Но те са много издръжливи растения, ще ме дочака да го пресадя.
Ето ги моите красиви еписции отблизо:


# 700
  • Мнения: 124
Флокс, на първата снимка са еписции. Купих първо кафявата, прочетох за тях и полудях тихо. Сдобих се със .....

Можете ли да ми кажете от къде точно поръчахте розовия сингониум.Благодаря предварително.

# 701
  • София
  • Мнения: 39 761
За пръв път имам закум.
Аз си купих преди няколко месеца, но най-вероятно ще цъфне другата година.
Нямам представа какъв цвят е.

Снимах един на морето. Много зеленина имаше в този комплекс.
Скрит текст:

Харесах и едно друго, но му забравих името. Ще видя дали мога да си намеря семенца.
Скрит текст:

# 702
  • Мнения: 47 981
Големи красоти!
Но поливане си трябва. Ето моята обикновена китайска роза, ако съм у дома и я поливам всеки ден, цъфти всеки ден. Ама като пътувам, гледачите ми са я засушили и всички пъпки опадаха

# 703
  • In transit
  • Мнения: 11 817
Флокс, благодаря ти. Всичко поливам ежедневно. Далиите ги бях опънала на западната тераса на високо, на пряко слънце. Наистина подивяха тази година. Два-три пъти ги торих и с мастърбленда.
Бегониите не са много хубави тази година. Тази година ги разделих половината на източната по на сянка(пече ги два часа преди обед макс), другите на западната, но на земята. Пече ги, но не и директно...имам плет. Тези на източната са доста измъчени, не цъфтят много и не порастнаха много. На западната станаха по-големи и цъфтят повече( жълтите). Те са ми от по-старите грудки.

За дипладенията, много ти е хубава. Моите наблюдения са, че обича много слънце и не изгарят листата от него...при мен само светлорозовите цветове малко избледняха от слънцето(вижда се на снимката). Сложила съм я на най-слънчевото място и я огрява дори обедното слънце. Иска много вода. Тази зима мисля да я орежа изкъсо и да я прибера в стаята. Няма да я изкарвам вече в коридора, защото предната ми завъди памуклийка зимата там.
Една комшийка има разкошна дипладения на южен балкон, цялата е изнесена отвън и я пече яко. Цветовете и са огромни.

# 704
  • Мнения: 502
Ах, Мики, и твоята дипладения е страхотна. Ето, ти и комшийката ти ги гледате на директно слънце и с много вода. Флокс - обратното. При доста цветя забелязвам подобни противоречия
Стигам до извода, че май всичко зависи от това колко читав е разсада, който купуваме

Общи условия

Активация на акаунт