Въпроси относно шоф. курс за А1 категория

  • 1 282
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Привет! Възможно е да не съм на правилното място, за което се извинявам. Таа... имам няколко въпроси относно изкарването на тази категория:
- Колко на брой са въпросите на външния теоретичен изпит?
- Приложението "Avtoizpit" ли се използва?
- Излиза ли броя на възможните отговори?
- Каква е минималната и максимална цена на курса?
- Колко време трае (средно)?
- Допуска ли се пропускане на теоретичните часове, тъй като имам отлични познания и вземам 10/10 (ако не всички, то колко може)?
- БЧК курса задължителен ли е?

Всякаква допълнителна информация ще ми е от полза, като силно вероятно ще задавам допълнителни въпроси.

# 1
  • Мнения: 15
- Колко на брой са въпросите на външния теоретичен изпит?
40
- Приложението "Avtoizpit" ли се използва?
Да, на изпита ти дават таблет (не знам дали е въведено навсякъде) и се използва точно това приложение. Може и на хартия да попълниш, ако искаш, но е по неудобно.
- Излиза ли броя на възможните отговори?
Да.
- Каква е минималната и максимална цена на курса?
Самия курс - около 400 лв. + 100-тина лв. такси.
- Колко време трае (средно)?
Около месец.
- Допуска ли се пропускане на теоретичните часове, тъй като имам отлични познания и вземам 10/10 (ако не всички, то колко може)?
Не би трябвало да се допуска, а и не е редно, не е само в листовките теорията.
- БЧК курса задължителен ли е?
Да.

И един непоискан съвет. Ако си под 18 - ясно, само A1 ти е опцията, но ако си над 18 вземай направо А2 или, ако си над 24 - А. Цените са еднакви. Моторите които влизат в А1 са до 125cc и 15 к.с. Такъв мотор едно че омръзва много бързо, но и за мен си е по-опасен за каране от някой 250cc примерно, имат тънки гуми, по-нестабилни са и нямат достатъчно мощност. Аз изкарах директно А, макар да си взех 125 мотор. На полигона почнах с 125cc и минах на 600cc и втория беше много по-удобен за каране. Ако мога да върна времето сега за пръв мотор бих си взел 250cc.

# 2
  • Мнения: 3 732
Вярно ли е че в изпита за категорията за мотор трябва да вдигнеш самия мотор? Колко тежи един мотор?

# 3
  • Мнения: 9
- Колко на брой са въпросите на външния теоретичен изпит?
40
- Приложението "Avtoizpit" ли се използва?
Да, на изпита ти дават таблет (не знам дали е въведено навсякъде) и се използва точно това приложение. Може и на хартия да попълниш, ако искаш, но е по неудобно.
- Излиза ли броя на възможните отговори?
Да.
- Каква е минималната и максимална цена на курса?
Самия курс - около 400 лв. + 100-тина лв. такси.
- Колко време трае (средно)?
Около месец.
- Допуска ли се пропускане на теоретичните часове, тъй като имам отлични познания и вземам 10/10 (ако не всички, то колко може)?
Не би трябвало да се допуска, а и не е редно, не е само в листовките теорията.
- БЧК курса задължителен ли е?
Да.

И един непоискан съвет. Ако си под 18 - ясно, само A1 ти е опцията, но ако си над 18 вземай направо А2 или, ако си над 24 - А. Цените са еднакви. Моторите които влизат в А1 са до 125cc и 15 к.с. Такъв мотор едно че омръзва много бързо, но и за мен си е по-опасен за каране от някой 250cc примерно, имат тънки гуми, по-нестабилни са и нямат достатъчно мощност. Аз изкарах директно А, макар да си взех 125 мотор. На полигона почнах с 125cc и минах на 600cc и втория беше много по-удобен за каране. Ако мога да върна времето сега за пръв мотор бих си взел 250cc.

Благодаря за отговорите! Нямам възможност за по-голяма категория заради годините. След месец-два стартирам Innocent


Вярно ли е че в изпита за категорията за мотор трябва да вдигнеш самия мотор? Колко тежи един мотор?

 Не, дори един културист би се затруднил с вдигането на малко по-тежките мотори. Елемент първи на полигона е да провериш състоянието на мотора преди потегляне, след което трябва да буташ мотора си (мисля, че осморка се правеше). Това ми го обясняваше инструктор преди няколко месеца, понеже тогава изявих желание, ноо не попитах за другите неща.

Общи условия

Активация на акаунт