Най-после да си купя свестни препарати за почистване - 13

  • 73 559
  • 735
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 038
С оцет как ? И този полирапидоткъде ?
Дами , имам много захабени от котлен камък батерии . Дайте съвет с какво да ги възстановя доколкото мога .
Оцет. Може и от евтиния да вземеш, върши същата работа. После вече поддържай редовно с препарат. Ако водата е много варовита - препоръчвам Pulirapid. Цилит бенг не е за много варовита вода. Преди години имаше Цилит дуо(двуцветен), беше трепач на варовик. Не знам защо го спряха от производство ли, от внос ли?

# 181
  • Мнения: 2 911
Този почиства перфектно, с него чистя всички батерии и стават като нови. Има го и в Кауфланд, и в магазините за перилни и почистващи препарати.

# 182
  • Русе
  • Мнения: 7 058
С оцет как ? И този полирапидоткъде ...
До сега баня не си ли чистила? Наливаш на гъба и намазваш батерията, изчакваш малко и изплакваш. Ако се наложи - повтаряш. Може и в шише с пулверизатор да налееш оцета, за да напръскаш. Може и по метода на Буболина.
Пулирапид - продават го в магазини за паралелен внос или в Метро. Виакал също е само в магазините за паралелен внос.

# 183
  • Варна
  • Мнения: 89
Здравейте,
С какво пръскате дрехите под мишниците за петната от стиковете против изпотяване? Досега не съм намерила нещо, което да помогне.

# 184
  • Мнения: 2 961
Здравейте,
С какво пръскате дрехите под мишниците за петната от стиковете против изпотяване? Досега не съм намерила нещо, което да помогне.
Ето това пише в заглавието на темата за перилни препарати по този въпрос .
Скрит текст:
Тези жълти петна не се предизвикват от потта, а от комбинация между потта и дезодорантите против изпотяване (антиперспиранти), които съдържат алуминиеви соли. Тези петна са много упорити и не се изпират само с прах или гел за пране, а и повечето препарати против петна не се справят с тях. Понеже петната не се изпират, се получават наслоявания, които буквално съсипват дрехата.
Има няколко начина да се предотвратят и премахнат тези петна:
1. Много е важен начинът, по който се нанася антиперспирантът. Трябва да е плътно, на тънък слой, да не се повтаря и да се оставя да изсъхне напълно преди да се облече дрехата. В болшинството от случаите обаче човек се изпотява и пак се появяват петна.
2. Да се смени антиперспирантът с обикновен дезодорант без алуминиеви соли.
3. Петното да се изплаква с хладка чешмяна вода преди изпиране.
4. Не бива да се използва белина, защото подсилва пожълтяването вместо да го премахва.
5. За почистване може да се използва препарат за почистване на баня: такъв за премахване на котлен камък по фаянса и смесителите, който не съдържа белина. На цветни дрехи е добре първо да се пробва на скрито място, за да не се повреди цветът на дрехата. Този метод е доста ефективен: добре се напоява петното и мястото около него, оставя се да подейства 10 - 15 минути, може да се изплакне по желание и се пере както обикновено. В зависимост от това колко е наслоено петното, може да се наложи дрехата да се третира по гореописания начин и да се изпере няколко пъти. Със същия успех може да се ползва разтворена във вода лимонена киселина.

# 185
  • In transit
  • Мнения: 11 843
Здравейте,
С какво пръскате дрехите под мишниците за петната от стиковете против изпотяване? Досега не съм намерила нещо, което да помогне.
Това помага много при мен, но с един път не става. Трябва поне няколко пъти за упорити стари петна. Има различни видове на тази марка, всички без този с белината стават.

# 186
  • Мнения: 13 553

И друг път съм препоръчвала този препарта за справяне с петната от пот и дезодоранти против изпотяване. Това е препарат против котлен камък на Сано. При по-упорити петна и тук трябва неколкократно пръскане и разтриване.

# 187
  • Мнения: 212
Здравейте,
С какво пръскате дрехите под мишниците за петната от стиковете против изпотяване? Досега не съм намерила нещо, което да помогне.
С този спрей, купуван последно от Била, но го има мисля и в Кауфланд.

# 188
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Отдавна не ползвам дезодоранти, но преди съм се справяла с петната с лимонена киселина. Изпитано е и за това е закачено в първия пост на темата за перилните препарати.

# 189
  • Варна
  • Мнения: 89
Отдавна не ползвам дезодоранти, но преди съм се справяла с петната с лимонена киселина. Изпитано е и за това е закачено в първия пост на темата за перилните препарати.

Не съм го видяла, благодаря за отговорите! Ще пробвам!

# 190
  • София
  • Мнения: 11 713
Идвам да похваля тези почистващи влажни кърпи от Лидл.
................
Тези кърпи също ги ползвам и са добри, не са абразивни, с приятен аромат, също така и кърпи за почистване на прах по мебелите, много съм доволна и също с много приятен аромат. Купени са от Лидл и то съм купила на количество ,за да не изчезнат , а ми вършат добра работа.

# 191
  • Мнения: 4 144
Снимка на тези за прах по мебелите, може ли?

# 192
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 818
Някой беше хвалил кърпи за почистване на прах от дрогерия Лили. Знам, че харесах поста, но сега не мога да го намеря. По обяд смятам да отида до Лили и затова ако някой се сеща за тези кърпи - да пише.

# 193
  • Мнения: 13 553
От Лили дрогерия имаше пост препоръчващ тези кърпи или поне аз се сещам за него само.

# 194
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 818
Пролетно цвете, благодаря ти, точно тази кърпа търсех. Flowers Tulip

Общи условия

Активация на акаунт