Отговори
# 15
  • Мнения: 3 447
Замислих се какво означава "романтична" Thinking В онзи клиширан, филмов смисъл, и по отношение на нещата, изброени от Ерика Simple Smile - не, не съм. Аз обаче романтиката я свързвам задължително с любовно чувство - или с присъствието на любим човек, или с копнеж по него. В този смисъл нещата, които обичам да правя - да лежа в ливада, да газя в планинска река, да гледам изгреви... не са романтични. Те са нещо, което ми хармонизира енергиите, само мое си.

# 16
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Точно, Дона!  bouquet
Планината си говори с теб, само с теб. Но това е друга тема, определено не за тази.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Романтична съм, макар че взе да ми закърнява това качество.
Самозадоволяването не ме оправя. Искам някой да ме задоволи  Grinning

# 18
  • Мнения: 6 155
Романтична съм, макар че взе да ми закърнява това качество.
Самозадоволяването не ме оправя. Искам някой да ме задоволи  Grinning

Ей, взе ми думите  Grinning

# 19
  • Мнения: 5 622


Това е песента, на която завършва сватбеното ми ДВД  Wink

# 20
  • Мнения: 5 622
Романтична съм, макар че взе да ми закърнява това качество.
Самозадоволяването не ме оправя. Искам някой да ме задоволи  Grinning

Значи може би нямаш чак такива потребностии, като моите. Моите вярвам, че никой не би могъл да ги задоволи..или много малко хора биха Wink

Затова се самозадоволявам........с музика най-вече и със страхотни мисли и мечти.

# 21
  • Мнения: 88
И аз така си пускам музика - за душата . Случвало се е да си паля ароматизирани свещички и ми става по-приятно.Обичам да подреждам красиви цветя във вази

# 22
  • Мнения: 4 473
Умерена романтичка съм. Обожавам шампанско. За свещи рядко се сещам, най-вече по Коледа. Обичам да ми кавалерстват, но не и да ми се мазнят. Не съм лигла и не искам да съм. Всъщност романтиката е относително понятие - тя няма рамка или образец и всеки е свободен да я разбира така, както той самият желае.
Самозадоволяване.....тази дума ми навява друга асоциация, малко по-встрани от темата, sorry

# 23
  • Мнения: 3 611
Какво ще рече "романтика"?  Thinking Ако това е вечеря на свещи или раzходка в парка, то тогава... никаква я няма при мене   Joy

# 24
  • Мнения: 1 113
Романтична ... някога бях такава ... Незнайно защо, обаче, се промених. Преди си мислех, че ако вървим заедно хванати за ръце и просто мълчим ще се чувствам спокойна и душевно задоволена, сега - ми изглежда тъпо. Преди в чашата със шампанско виждах във всяко едно мехурче своите мигове щастие, сега първата мисъл, която ми идва в главата при вида на пълна чаша с пенливата течност е "Мале, как ще ме отреже това нещо, ако го изпия!" Преди обичах да слушам романтична музика, сега - не (остана само една - единствена песен, която слушам с удоволствие - Lady in blue на Joe Dolan, но и тя по - скоро ми навява отминали спомени, отколкото нежни и непостижими трепети). Имам и една доста конфузна случка с мъжа ми по повод моята изчезнала романтика, но тя е за друга тема.
Та това е - една умряла романтичка съм аз.  Laughing

# 25
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Абе, май не съм много романтична.  Thinking
Мъжът ми обаче лека-полека ме учи.
Приятно е.  Blush

# 26
  • Мнения: 1 520
Смятам се за романтична, да.
И се самозадоволявам с музика. Не съм разбирач, нямам любима плейлиста за подобни моменти. Пускам си баладични песни и си мисля за моите си неща, главно за мен си, като част от света.

# 27
  • Мнения: 3 576
Ами май напоследък въобще не съм.....
А някога бях.
Сега съм станала прекалено материалистична и погълната от реалността, дори и не си помислям за романтика.

# 28
  • Мнения: 6 993
Абе мъжът ми твърди,че съм много романтична , аз твърдя обратното. Може би не съм романтична в клиширания смисъл със свещите,вечерите и нежната музика...По-скоро романтична в смисъла на бунта срещу другите в името на любовта Laughing Затова все съм ходила с някви,дето майка ми не ги харесва Laughing Та това не ми се вижда "потребност", за да мога сама да го задоволявам...
Романтично ми е също да правим разни неща заедно като тренировките (нищо,че после мога само език да изплезя), да се смеем заедно, да стоя на коленете му и да се караме кой да играе на компютъра...Их, значи,едновременно със съпруг май се сдобих с така желаното братче Crazy

# 29
  • Мнения: 5 468
Едва ли има по-малко романтичен човек от мен...
Нежна музика не слушам- падам си по хард
Свещи- не ми харесва миризмата, асоциирам ги с погребение
Вино мразя- и бяло, и червено
Откъснати цветя не харесвам
Също и да ми пали някой цигарата- да не съм саката? Много ми е шугаво да ми се протегне някой със запалката!
И да ми отваря вратата- по същата причина.
Ягодите ги обичам чисти- без сметана
Хайверът вони
От шампанското боли глава
Всички звезди са ми еднакви
От секса на плажа получих алергия от комари
Абсолютно същото бих написала и аз Peace. Няма романтика в мене и туй то. Влюбена, не влюбена, романтиката я няма.

Общи условия

Активация на акаунт