Хитринки за всякакъв случай - 24

  • 44 635
  • 742
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 959
Преди няколко страници имаше такъв въпрос.Аз използвам сода и обезмаслители/или прахче БИНГО или РОЛИ и търкам първоначално с тел,а след това с гъба.Никога не съм допускала чак такъв нагар.

# 121
  • Мнения: 52
Здравейте, може ли съвет как да премахна мухъл от бял плат?

# 122
  • Мнения: 13 380
Здравейте, момичета! Моля за помощ! Купих от фешън дейс яке на Бенетон. Изпрах го, защото миришеше на нещо спарено. Явно пълнежа е от рода на гъши пух и сега той стана на топчета. Май 70лв отидоха на вятъра. Моля ви да ми дадете идеи дали има шанс да се оправи??
Скрит текст:


Трябва да се разбие пухът, също така никакъв омекотител занапред при прането, за предпочитане и препаратът да не е стандартен ами такъв за вълна и пух. И аз си направих същия номер зимата, забърсах една парка от една втора употреба и хич не се и загледах в етикети ами я бухнах направо в пералнята като се прибрах. И като я простирах - шок и ужас, ами че тя тънка като вестник и с тук-там едни малки бабуни пълнеж Grinning
Може и на ръка да се разбие, обаче се приготви за много работа - хващаш и разтриваш между ръцете си малки участъци, все едно че переш на ръка и го търкаш. И така докато не остане степан пух вътре ами си стане пак пухкаво цялото. Ако не ти е твърде стресираща идеята, буквално бой с бухалка или нещо от сорта по якето, това е по-бърз вариант от горното. Пробвала съм и да го пусна сухо само в центрофуга с няколко топки за тенис. Горе-долу пооправя и това работата, не знам за самата центрофуга колко е добре да се прави редовно де. И трябва да е мног добре изсушена такава дреха, отнема по-дълго време на простора от нормално яке.
Иначе наистина най-добре в сушилня ако има такава, аз нямам. И там с няколко топки за компания, а някои ги слагат и при прането също.

# 123
  • София
  • Мнения: 1 885
Преди няколко поста питах за месомелачката, която не щя да смели нищо от приготвеното месо, по съвет оттук обърнах позицията на ножа, но ситуацията не е по-добра. Пуснах месото в чопъра и той го наситни. Не е баш кайма резултатът, но става. Сега обаче пак стои въпросът с мелачката - какво да правя още или мисията е невъзможна?

# 124
  • Мнения: 4 215
Преди няколко поста питах за месомелачката, която не щя да смели нищо от приготвеното месо, по съвет оттук обърнах позицията на ножа, но ситуацията не е по-добра. Пуснах месото в чопъра и той го наситни. Не е баш кайма резултатът, но става. Сега обаче пак стои въпросът с мелачката - какво да правя още или мисията е невъзможна?

Хм, може би ако качите снимка на това техническо чудо ще го познае някой и ще даде отзив точно за този модел/марка.
Инъче освен посоката на въртене на ръчката (ако е механична) и ножът да е обърнат към решетката, не знам какво друго може да е проблем...

# 125
  • Пловдив
  • Мнения: 13 567
Дрехи и завивки в пух само на химическо нося аз.
И по тази тема, имам яке, не е с пух и пак така се степва, започнах да го пера в мрежа за пране и се разреши проблема почти.

# 126
  • Мнения: 16 876
Май месомелачката не е качествена. Аз имах една такава и се отказах. По никакъв начин не искаше да смила месото. Примирих се.

# 127
  • русе
  • Мнения: 1 317

Почистих си налепите ;
с таблетка аспирин търкате върху гореща ютия(веднага след като сте я изключили от захранването)
С пинсета захващате таблетката и търкате и покритието на ютията е чисто😊

# 128
  • Мнения: 10 212
Здравейте, може ли съвет как да премахна мухъл от бял плат?
С белина. Ако платът не издържи, значи не му е било писано. Така или иначе мухъл от текстил се чисти извънредно трудно и някои директно го хвърлят.

# 129
  • Мнения: 8 305
Здравейте, може ли съвет как да премахна мухъл от бял плат?
С белина. Ако платът не издържи, значи не му е било писано. Така или иначе мухъл от текстил се чисти извънредно трудно и някои директно го хвърлят.

Аз съм махала от дънки на синът ми, бяха прибрани влажни в багажа и забравил да ги извади за изсъхнат. Справих се с един дезинфектант за дрехи, не се сещам а името. Взимала съм го от Кауфланд и Метро,ако някой се сеща а името.

# 130
  • Мнения: 959
Импресан?

# 131
  • Мнения: 8 305

Да, да, точно това беше.

# 132
  • Плевен
  • Мнения: 73
Мога ли да изчистя петно от кръв от матрак по някакъв начин, без викане на фирма за пране? На детето потече кръв от нас, веднага попитах с хартиена салфетка колкото можах. Имахме протектор, когато бяха по-малки децата, но го махнах, че ми запарваше много...
С розовия ,,ваниш,, 100% ще го премахне петното,гарантирам,пробвала съм

# 133
  • София
  • Мнения: 12 006
И аз съм махала с импресан. Белина нямаше как да слагам, т.к. дрехата беше цветна.

# 134
  • София
  • Мнения: 1 885
Днес мелих месо и като измих частите на машината, на решетката имаше ето такива петна. Как да ги почистя? Машината е от Лидл.

Общи условия

Активация на акаунт