Хитринки за всякакъв случай - 24

  • 44 269
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 16 874
Да попитам знаете ли как може да изгоним гнездо оси? Струпали са го на една водосточна тръба, на нивото ок. 1.5м и вчера без да знам, че съществува ме нападнаха, защото минах покрай него. Съответно добре ме нажилиха.
Препарат ли да ползваме или?

# 76
  • Мнения: 10 073
За осите имаше преди време въпроси.
С каквото и да третирате гнездото, правете го вечер на тъмно. Тогава са бавно подвижни и не жилят.
Във ветеринарна аптека могат да ви посъветват с какво да ги напръскате. Някой сподели за успешен
опит с Райт.
Аз свалих гнездото в тъмното и го стъпках, но не беше голямо и не много нависоко.

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 6 640
От огромно гнездо, което осите си бяха направили на тавана на вилата се отървахме със спрей (6 броя, за да бъдем точни). И идея си нямам на каква марка беше, но беше точно за оси. Посъветваха ни, след това да държим известно време парцал, напоен с нафта в помещението, за да не се върнат.
...а гнездото беше наистина огромно - след унищожаването му, баща ми и мъж ми изхвърлиха 3 кофи от онези старите - циковите, пълни с измрели оси и части от гнездото

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 238
Здравейте.Искам да попитам с какъв препарат се мие отвън тефлонов тиган?Тигана е нов, от лят алуминий, вътре си го мия и почиствам с обезмаслител, но отвън мисля че от олиото олива като се пържи ,изгаря и става ужас.Пробвах със Зебра , но почти никаква разлика.Да сте имали такъв проблем и да сте му открили решение?

# 79
  • Мнения: 7 928
С нищо не успявам да ги измия отвън. Така си стоят грозни, докато им дойде време за смяна.

# 80
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 676
Само предположение, но все пак - с Медикс за фурни, или друго за почистване на фурна, ако се намаже и го оставите да престои?!? Може да почисти загорялото отвън..

# 81
  • Мнения: 2 246
Наскоро някой сподели, че е почистил фурна със сода. Разтвор, който престоял една нощ. Може и за тигана да свърши работа.

# 82
  • Мнения: X
Аз си ги мия с Циф, но ако има гланцирано покритие се надрасква и в последствие става мат. Аз лично много мразя да са ми мръсни тиганите, за това предпочитам чисти и матирани, от колкото иначе.

# 83
  • Мнения: 952
Моят тиган е с емайл отвън и го изтърквам със сода и обезмаслител.Понякога използвам прахче Бинго или Роли.Нищо не се надрасква при мен.Стоманени съдове също съм търкала по този начин веднага като видя,че са змърсени и никога не съм имала проблем.Всичко алуминиево и тефлоново отдавна съм изхвърлила.

# 84
  • Мнения: 884
Такива изгорели имам по формата за хляба на хлебопекарната и се чудя с какво да го махна. С абразиви си мисля,че ще надраскам покритието,но за Медикс за фурни не се бяха сетила. Дали ще стане според вас?

# 85
  • София
  • Мнения: 10 593
Вряла вода и търкане.

# 86
  • Мнения: X
Става с Медикс за фурна, ама ти препоръпвам да го накиснеш предварително 10-тина минутки.

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 238
Много благодаря за идеята с Медикс,ще пробвам.

# 88
  • Мнения: X
Пак давам съвет за пяна за фурни Apta. Пяната се задържа по съда, не се стича веднага и разтваря всичко.
Пробвала съм и с Медикс грил (за чистене на грилове и фурни). Пръскалото да се сложи на посока, в която не изпръсква струя, а прави пяна и пак почиства добре.

# 89
  • Мнения: 13 191
С магическа гъбка. Но може да надере боята.

Общи условия

Активация на акаунт