Хитринки за всякакъв случай - 24

  • 44 224
  • 742
  •   1
Отговори
# 90
  • Sofia
  • Мнения: 26 379
Има ли хитринка за възстановяване на хавлиени кърпи?
Всички са станали като шкурка.
Вчера съсипах поредните нови и пухкави Confused .от едно пране станаха на нищо..

# 91
  • Мнения: 24 332
Сушилня! Никакъв друг начин не съм открила

# 92
  • Мнения: X
И от мен сушилня.

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
Не помага при мен...

# 94
  • София
  • Мнения: 10 582
По-малко препарат.
Пери на 60 С с прах, не с течен, защото съм забелязала, че с течен не се изпират добре, кърпите специално, не всичкото пране. И гледай да няма много пяна в пералнята. Може и допълнително изплакване да пуснеш.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 948
Допълнително изплакване. Най- вероятно прахът е повечко.

Последна редакция: ср, 12 авг 2020, 13:51 от dalivali

# 96
  • София
  • Мнения: 6 033
Мога ли да изчистя петно от кръв от матрак по някакъв начин, без викане на фирма за пране? На детето потече кръв от нас, веднага попитах с хартиена салфетка колкото можах. Имахме протектор, когато бяха по-малки децата, но го махнах, че ми запарваше много...

# 97
  • София
  • Мнения: 688
Кръв махам с кисело мляко... слагам да покрие петното и оставям докато изсъхне. После обирам остатъка от млякото. Ако е останало още - наново кисело мляко докато изчезне.

# 98
  • Мнения: X
Първо опитай с мокри кърпички.

# 99
  • София
  • Мнения: 6 033
И с мокри кърпи опитах, поизсветля, но се размаза доста. Ще пробвам и с кисело мляко.

# 100
  • Мнения: 39 330
С кислородна вода се маха кръв. Но вземи силен процент от аптеката. Аз имам 30%. Гаранция. Топиш клечка за уши и чистиш. Ако е нужно след минути повтаряш.

# 101
  • Мнения: 134
И аз съм чистила с кислородна вода, почва да се пени и изкарва кръвта от тъкънта.
Ако петното е върху дреха, най-ефективния начин е да се остави да се накисне в студена вода. Никакъв препарат не трябва. Но това работи само когато петното е прясно, преди да засъхне.

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 13 472
От Спота и аз съм много доволна, от Вениш примерно не виждам никакъв ефект. Купувам го от малки магазинчета из града.

# 103
  • София
  • Мнения: 6 033
Много благодаря за съвета с кислородна вода. Почти идеално се изчисти.

# 104
  • Мнения: 39 330
Повтори пак след известно време, може да има още по- добър резултат.

Общи условия

Активация на акаунт