За животните с вкус

  • 5 412
  • 128
  •   1
Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Е,сега ме линчувайте!

За какво?Simple Smile
Синът ти си ги гледа, коли си ги, яде си ги, кеф му е...
Кой какво ще яде е личен избор и не бива да се налага на никого.

# 16
  • Мнения: 6 417
Аз съм вегетарианка от дете. Вече нямам спомен какво ме е отвратило от него, но и до сега като вляза в магазин с месо и виждам трупове. Вчера настръхнах когато гледах как Ути напъха един гигантски омар жив в тенджера с вряла вода и се кефеше как се мъчи. И после даваха как омара мърда в тенджерата и се чуди къде да се дене.  #Crazy

# 17
  • Мнения: 4 806
вярно е, че животните изпитват болка и даже чувства. Било ми е много любопитно, как кучетата ни не можем да ги хванем, ако целта е да се направи ваксина. Колкото и да криехме инжекциите, те някак знаеха, че нещо неприятно ги чака и ваксинирането отнемаше много време.
И все пак - това е природа и човекът е заел своето място в хранителната верига. Да, убива животни, за да яде. Ами и други животни го правят. Лъвът убива, вълкът убива. Е, ще рече ли туй, че трябва да намразим и тях? Това са естествени неща - по - силният се налага над по - слабия. Ще престанем ли да се възхищаваме на грацията на царя на животните, защото някои мъжкари убиват собствените си деца - малки, напълно беззащитни лъвчета? Едва ли...
А ако имаме излишък от състрадание, има много хуманни каузи, към които той да се насочи. Много човешки същества страдат не по-малко от колените прасенца и агънца. И моля да бъда разбрана правилно - агънцето на терасата намирам за грозно, но и затвор за стопанин, който не си гледа живтоните добре, не го приемам.

# 18
  • Мнения: 27 524
затвор за стопанин, който не си гледа живтоните добре, не го приемам.
А, редовно гледам по Анимал Планет предаванията за зоо полицаите. Такива случаи има на жесткост, че не затвор, ами не знам какво ми се иска за такива хора. То това не са и хора за мен. Да вземеш примерно 20 кучета и да ги оставяш бавно да умират от глад, паразити и болести? Такива хора изобщо не са наред и трябва да има мерки за тях! Да си купиш конче, да му сложиш оглавник стегнато на главата и коня расте и оглавника му се враства в черепа и месото, главата му загнива и той се кефи. Е, какво да има за такива хора???  #Cussing out

# 19
  • Мнения: 13 512
Браво,Асса! Абсолютно те подкрепям newsm10
затвор за стопанин, който не си гледа живтоните добре, не го приемам.
Да вземеш примерно 20 кучета и да ги оставяш бавно да умират от глад, паразити и болести? Такива хора изобщо не са наред и трябва да има мерки за тях! Да си купиш конче, да му сложиш оглавник стегнато на главата и коня расте и оглавника му се враства в черепа и месото, главата му загнива и той се кефи. Е, какво да има за такива хора???  #Cussing out
Блонди...дори не съм предполагала,че може да съществуват такива извращения!Но това здрав  разум не може да го направи, такива хора трябва да бъдат прибирани поради здравословни причини...не поради неполагане на грижи.

# 20
  • Мнения: 27 524
Сега ще оформим два лагера - на жестоки и състрадателни и ще се изпокараме  Laughing

Аз се оттеглям обаче, защото тепърва да възпиташ любов към животните у някого е невъзможно, то или ти идва отвътре или не. И при децата е така. За мен човек, който не обича и не е внимателен с животните, не е чак толкова добър човек. Не обиждам никого, това ми е мнението.  Hug

# 21
  • Мнения: 13 512
За мен човек, който не обича и не е внимателен с животните, не е чак толкова добър човек. Не обиждам никого, това ми е мнението.  Hug
Без изобщо да се обиждам-явно съм лош човек.Не обичам животните,не искам да се грижа за тях ,нито да се привързвам/не знам дали бих  могла/.Което не означава,че мога да заколя или да гледам как се коли животно.Не ми се повдига и не  ми присяда като ям месо или като нося кожено палто.

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Лъвът убива, вълкът убива. Е, ще рече ли туй, че трябва да намразим и тях? Това са естествени неща - по - силният се налага над по - слабия. Ще престанем ли да се възхищаваме на грацията на царя на животните, защото някои мъжкари убиват собствените си деца - малки, напълно беззащитни лъвчета? Едва ли...

Чета, чета и ако сложа знак за равенство между животните и човека...права си.
В такъв случай не бива да виним мъжете, пребиващи жените си, жените захвърлящи децата си...защото това е естествено.
...или?

Лъвът и вълкът трудно ще преживеят само на плодове и заленчуци.
За човека не е проблем. Той има избор.
Също както майката не захвърля болното си дете, а се грижи за него с всички сили...както децата не оставят старите си родители на хищниците и лешоядите...затова сме хора.

Ние...всеки един по отделно решава какво да прави и да се вадят такива сравнения за мен поне не е убедително.

Просто си кажете "обичам да ям месо, вкусно ми е, не ми пречи на съвестта." и това е достатъчно.
Няма нужда от други обяснения...всеки би го приел (добре, де...аз поне го приемам).

Последна редакция: чт, 31 авг 2006, 10:52 от Reza

# 23
  • Мнения: 4 806
Любовта или Обичта към животните е твърде разтегливо понятие.
Имала съм много кучета. Не е ли проява на любов, да ги мъкна няколко километра в непроходим сняг, за да ги заведа на ветеринар, за да им се поставят ваксини. В студ и лед, когато нямаше никакъв транспорт?
Купувам на дъщеря си предимно книги със снимки на животни и настоявам, ако работи телевизорът, то да е само Animal Planet?
Да, считам, че хората са длъжни да се грижат за животните. Да, не приемам да се измъчват за удоволствие. Но, не мога да приемам, че грижите за животните могат да са по - големи от тези, за хората. И като цяло, хората не могат да се групират по този признак. И Хитлер си е имал любима овчарка, за която много се е грижел.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Добитъка е специално създаден с цел, избора на човека да е по-голям - относно вкусовите му предпочитания. Може и да яде, може и да не яде.

# 25
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз вярвам, че всяка живинка има душа - и растенията в това число. Чела съм, че много племена (от всички краища на света) молят животното или растението да им разреши да се нахранят с него, душата му да се слее с тяхната и пр.
Същото са правели и нашите предци, а и до ден днешен истинските билкари говорят на растенията, които събират в точно определено време.
За съжаление, не мога да спазвам тези ритуали. Месото, което ям, е от магазина, а пържолата уви, няма душа. И може би заради това, не съм голям почитател на месото.

# 26
  • Мнения: 534
Ето казвам си-ям месо и това си е,но яденето не ми пречи да обичам животните и да си имам домашен любимец.Освен това няма да си нагъна да ям котката или кучето   Naughty .Просто има животни,които се отглеждат за храна и домашни любимци.Досега не съм чула(в България) някой да има прасе за любимец,напр.

# 27
  • Мнения: 13 512
.Досега не съм чула(в България) някой да има прасе за любимец,напр.
Една потребителка беше писала, че си е отглеждала зайче, което в крайна сметка се е  отзовало на трапезата. Sad

# 28
  • Мнения: 1 327
Ако гледах животни със сигурност нямаше да ям месо.. но отдавна съм на мнение, че в животните има повече човечност, отколкото при много от нас...

# 29
  • Мнения: 534
.Досега не съм чула(в България) някой да има прасе за любимец,напр.
Една потребителка беше писала, че си е отглеждала зайче, което в крайна сметка се е  отзовало на трапезата. Sad
Е,зайчето си е мила животинка и ако гледах не бих го убила.
Имам впредвид прасе,кокошка и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт