Препоръка за ин витро клиника и репродуктивен специалист

  • 7 986
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 238
Моят личен опит (диагноза СПКЯ):
Клиника Радост - Варна - д-р Алкан Емин - не съм доволна. Изписа ми един куп витамини за регулиране на цикъла, от които нямаше голям ефект. Пробвахме със стимулация с различни медикаменти, но яйчниците ми не реагираха. Накрая след няколко месеца ми предложи най-новото на пазара, но аз отказах да стана опитно зайче.
МЦ Свети Иван Рилски - Тутракан - д-р Богомил Бойчев - за мен това е Човекът. Започнахме със стимулации. Имах една извънматочна бременност, един спонтанен аборт и след генетични и имунологични изследвания успяхме да намерим проблема. Предложи ми да направим инвитро по фонда и резултатът от първия опит са две принцеси, на които вчера правихме питка Simple Smile
Всичко в клиниката е на високо ниво, нищо, че градът е малък. Отношението е индивидуално. На теб се гледа като на личност, на която трябва да се помогне, а не като на източник на пари. Недостатък е дългото чакане, но има за какво. Докторите там сутрин работят в болницата, а следобед до късно вечерта са в клиниката. Не се връща никой, който има час, дори и в 22 ч. вечерта, което не се отразява по никакъв начин на качеството. Имам много познати (поне 3-4 семейства), които си гушкат децата благодарение на д-р Бойчеви. Имаме замразени ембриони и отново без колебание бих се доверила на тях и ги препоръчвам на всякъде.

# 16
  • Мнения: 15 356
Аз не очаквам и не търся мило отношение,доктора няма да си го взимам вкъщи.Нормален разговор искам,и най-вече да направи всичко по силите си .

# 17
  • Мнения: 127
Д-р Георги Станулов - от това, което описахте, че имате нужда, това е специалиста.
Първата ни консултация при него беше час, обясни и отговори ни на всички въпроси. Изключително спокоен, даващ пълна информация (не спестява нищо). Достъпен 24/7, връща обаждане ако не вдигне веднага.
Преди бях при Персенска от Надежда. Няма да сравнявам. Най-малкото там ми се случваше да чакам часове за записан час и накрая 10мин преглед...Да не бъда разбрана погрешно, не е имало лошо отношение.
За мен беше важно да съм при специалист, който ще се запознае подробно с нашата ситуация, да не ни претрупва и да се чувстваме като поредното число.
Спазват се записаните часове (рядко сме чакали 10 мин), прегледа и консултацията преминават колкото време е необходимо. Да не говоря и за многото пъти, в които съм звъняла от притиснение.
Честно ако повече лекари бяха така, не само в това направление, здравната система щеше да е една идея по-добра.
Независимо от избора, желая ви успех.

# 18
  • Мнения: 19
А има ли доволни пациенти на д-р Стаменов? Четох в стари теми доста положителни коментари, но в по-скорошни отзиви ми направи впечатление, че пише, че често прехвърля пациенти на свои колеги. Единични случаи ли са това?

# 19
  • Мнения: 10
А някой с мнения за New Life Пловдив?

# 20
  • Мнения: 816
В Надежда имах 4 ин витро и 2 ЗЕТ при Персенска и Стаменов .Половината с ПИД. От тях един спрял развитие ембрион , заради тризомия , една биохимична бр. и другото неуспешни. Преди всички опити ест. бременост с малоформации , след опитите ест. бременост и спонт. аборт неизяснен.
Правих по 2 -3 пъти всички изследвания и биопсии - нищо сериозно не излезе. Щит. жлеза е била под контрол, ниско вит Д, АМХ - 1-1.2 , и инсулинова резистентност сама си открих (преди последното ин витро). За инсулиновара нищо не пих.Имам 3 гена за лека тромбофилия .
Последното инвитро направих в Турция . Имах същият брой яйцеклетки при стимулация - 8-9 бр. Растяха бавно и ме проследяваха по-дълго и през ден накрая. После на 5-ти ден 3 ебриона. След Пид само 1 добър. Резултатът беше като в Надежда.После за ЗЕТ се проследявах в Турция на естествен цикъл. Пак овулацията много закъсняваше , но ме проследяваха по-дълго ,изчаакаха си овулацията - накрая проследяване през ден или всеки ден. И резултатът се роди преди 2 седмици.
Има си и доза късмет , къде ще се случи , но проследяването в Турция беше много добро и ембриона беше с много добро качество.
В Надежда има много хора и много се чака .За преглед при Стаменов , часът ми е бил в 18 и влизам в 22 ч.  При мен само посл. опит там беше по фонда . Като цена за инвитро тук и в Турция е почти едно и също. Там се оскъпява от път и хотели и др.

Последна редакция: ср, 05 авг 2020, 13:55 от sanssa

# 21
  • Мнения: 2
Здравейте, бихте ли ми дали мнение за д-р Владимиров и специалистите в клиниката му? Ще стартирам инвитро/икси процедура и се чудя къде да се насоча?

# 22
  • Мнения: 816
Здравейте, бихте ли ми дали мнение за д-р Владимиров и специалистите в клиниката му? Ще стартирам инвитро/икси процедура и се чудя къде да се насоча?
Аз съм ходила за консултация при Владимиров . Направи ми добро впечатление , че разглежда подробно случаят и къде може да са проблемите. Но аз избрах да отида в Турция и дори не направих всички изследвания при него.

# 23
  • Мнения: 703
А някой с мнения за New Life Пловдив?

И аз за тях се интересувам

# 24
  • Мнения: 35
Здравейте кажете ми мнение за клиника афродита и доктор баев предстои ми инвитро.

# 25
  • Мнения: 1 459
За мен д-р Лилия Димитрова от МБАЛ Вита е номер 1. Hands Plus1

# 26
  • Мнения: 125
Здравейте! Обмислям замразяване на яйцеклетки и ще е необходима стимулация на яйчниците. С автоимунно заболяване съм. Може ли да ме ориентирате за цени при стимулация, защото не откривам информация, и какво точно представлява? Може ли да е без инжекции? Въобще всичко ще ми е от полза... Благодаря предварително!

# 27
  • Мнения: 192
Аз съм доволна от КИРМ Плевен - др Бодурска. Горещо препоръчвам - страхотен лекар, специалист и е винаги на разположение. Благодарение на нея си имаме бебче от първия път.

# 28
  • Мнения: 816
Здравейте! Обмислям замразяване на яйцеклетки и ще е необходима стимулация на яйчниците. С автоимунно заболяване съм. Може ли да ме ориентирате за цени при стимулация, защото не откривам информация, и какво точно представлява? Може ли да е без инжекции? Въобще всичко ще ми е от полза... Благодаря предварително!
Проучи 2-3 клиники и повече. Звъниш и питаш. В Надежда може да попълниш въпросника направо , в твоят случай ще ти звъннат бързо, защото иначе се чака с месеци.
Ако замразяваш само яйцеклетки има по-голяма вероятност да се увредят след време. Ембрионите се съхранявар по-добре. Но по -важно е да го направиш все пак... Винаги ще има стимулация , с лекарире ще обсъдите по-лека или не. Питай по-колко яйцеклетки ще замразяват , после да не се размразяват много на веднъж

# 29
  • София
  • Мнения: 11 568
Можете ли да ме ориентирате ценово как са клиниките в София? Разглеждала съм цени, по-скоро въпросът ми е кои клиники цялостно се водят по-евтини, кои средни и кои са по-скъпите клиники.

И специално д-р Владимиров към кои спада?

Общи условия

Активация на акаунт