Препоръка за ин витро клиника и репродуктивен специалист

  • 7 989
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 816
Можете ли да ме ориентирате ценово как са клиниките в София? Разглеждала съм цени, по-скоро въпросът ми е кои клиники цялостно се водят по-евтини, кои средни и кои са по-скъпите клиники.

И специално д-р Владимиров към кои спада?
Моят опит е от 2014 до 2018 . Инвитро в Надежда около 5 хил. , с Пид към 7500. Отделно съм плащала за други издледвания - кариотип, тромбофилии, биопсии, аборти , кръвни периодично…
При Владимиров бях гледала нещо - мисля, че малко по-скъпи излиза.
Най-важно е обаче да успеят … не цената. Аз бих гледала успеваемост спрямо случаят, ембриолозите кои са и тн
В Турция към 10 -11 хил - инвитро с Пид , пътуване няколко пъти и 2 пъти по около 10 дни в хотел - това ми беше и успешният опит.

# 31
  • София
  • Мнения: 13 105
За мен на първо място са ембриолозите.
Успеваемостта е относително понятие, защото има и нови клиники, които още не са в класацията за успеваемост, но имат добър екип и работят с внимание.
Има и такива с висока успеваемост, дължаща се единствено на огромната база и големия персонал, който поема много пациенти. Не може да се сравнява репродуктивно отделение с 2-ма специалисти с такова с 10-тина, примерно.
Аз съм била почти във всички репродуктивни клиники в София през годините. Къде успешно, къде не. Дори в една и съща болница съм попадала на различни лекари.
От опит научих да не търся мило отношение и обещания с голямата кошница. Колкото по-малко говори лекарят, по-добре даже. Тези, които почват с приказки как до 2 месеца ще си бременна, лъжат и се опитват да те задържат за клиент.
В една клиника повече от 2 поредни опита с еднаква методика и един и същи лекар не правя.
И не се осланям на чужд опит. При лекар, който за мен беше касапин, моя приятелка роди без проблем и то след сериозни усложнения в друга болница. Боготвори го, покани го за кръстник на детето си, а аз не искам името му да чуя. Също така, аз съм имала успех при лекари, за които съм чела само черна статистика. Вярвам на вътрешното си усещане и на тези лекари, които ми казват директно нещата. И не злословят за предните, които са ме лекували.
Последната лекарка в прав текст ми каза, че за мен досега е направено най-доброто от колегите й и предлага съвсем нов метод. Никога не е споменала, че предната ми лекарка е допуснала грешка или нещо подобно. Преди съм чувала такива приказки по адрес на колегите им, че съм си тръгвала завинаги от кабинетите на някои светила.

# 32
  • Мнения: 15 356
Присъединявам се към горните мнения.Февър е много права.Моят лекар не е от София,но все пак ще кажа-хич не е по милите приказки,много е директен даже.За това и си го харесахме,особено аз.Веднага разбрах ,че съм на точното място .Нищо не ми спести,каза ми ясно положението,сбъднаха се и добрите и лошите му прогнози.Но успяхме от първо инвитро и трета бременност.Това е важното .Преди него бях при друга лекарка-мила,любезна ,блага .Една година ми изгуби .За парите ,можете да проверите в общината ви,има фонд за финансиране на процедури и изследвания до инвитро.Лапаро,хистероскопии,инсета и др.Не съм смятала точно колко сме плащали ние ,може би към 3000 .За една лапароскопия,4 инсеминации ,ЦС ,спермограма .Две лапароскопии още имам и една хистеро,за които пари не ми взеха .

# 33
  • Мнения: 4
А някой с мнения за New Life Пловдив?

И аз за тях се интересувам
Здравейте, аз бях техен пациент, не извинете техен клиенти, изгубих година и накрая операция, не си го причинявайте!

# 34
  • Мнения: 703
А някой с мнения за New Life Пловдив?

И аз за тях се интересувам
Здравейте, аз бях техен пациент, не извинете техен клиенти, изгубих година и накрая операция, не си го причинявайте!

Това е стар коментар, аз правих 2 инвитро процедури при тях и след втората съм бременна вече в 34г.с.

# 35
  • Мнения: 4
Здравейте, бих препоръчала д-р Станулов и МЦ Афродита.
Изключителен професионализъм, страхотно отношение и много приятна обстановка. Много е тихо, спокойно и няма забавяне на часове. Д-р Станулов е много човечен, вдъхва увереност. Ембриолога, анестезиолога и мед.сестри са уникални хора, усмихнати и спокойни. Препоръчвам това място!
Аз успях от първия път, като преди това загубих часове в чакане пред кабинет в Щерев и се радвам, че смених клиниката на време.

Успех на всички на които им предстои.

# 36
  • Мнения: 1
Здравейте,
искам и аз да споделя нашият опит. Правихме опити около две години, от които имахме успешни но не до самия край. При мен се наложиха две операции, от които последствията бяха необратими и единствената ни възможност за забременяване остана Ин витро процедура. С партньорът ми нямахме познати, които да ни препоръчат лекар или клиника и решихме сами да потърсим информация и да се ориентираме. В сайта на ФАР има достатъчно полезна информация достъпна за всеки. От там си направихме справка  и съответно стигнахме до избор на болница. Избрахме Клиника Афродита в гр. София. Докторът който  ме пое от самото начало на процедурата Д-р Георги Станулов е невероятен специалист и най-вече човек с отношение към пациента. Имаме направена една процедура в тази клиника и е успешна, ако решим да имаме още дечица бих се доверила пак на този екип. От сърце препоръчвам клиниката и лекарите.

# 37
  • Мнения: 670
+1 за д- р Станулов.
- внимателен
- обяснява всичко
-на разположение 24/7
- приема всеки неуспех като свой личен такъв
- стриктен график
 За чисто човешките качества на него и на целия екип няма какво да говоря. Процедурите и прегледите са може би малко по- скъпи по ценоразпис, но когато може да се направи нещо по ЗК приема изследвания и операции , които не са правени в Афродита. Не издават болничен след пункция. Това за мен е едимствения минус към момента.

# 38
  • Мнения: 1
Здравейте,
може ли мнение за д-р Сенкова?
Благодаря!

# 39
  • Мнения: 40
Моят личен опит (диагноза СПКЯ):
Клиника Радост - Варна - д-р Алкан Емин - не съм доволна. Изписа ми един куп витамини за регулиране на цикъла, от които нямаше голям ефект. Пробвахме със стимулация с различни медикаменти, но яйчниците ми не реагираха. Накрая след няколко месеца ми предложи най-новото на пазара, но аз отказах да стана опитно зайче.
МЦ Свети Иван Рилски - Тутракан - д-р Богомил Бойчев - за мен това е Човекът. Започнахме със стимулации. Имах една извънматочна бременност, един спонтанен аборт и след генетични и имунологични изследвания успяхме да намерим проблема. Предложи ми да направим инвитро по фонда и резултатът от първия опит са две принцеси, на които вчера правихме питка Simple Smile
Всичко в клиниката е на високо ниво, нищо, че градът е малък. Отношението е индивидуално. На теб се гледа като на личност, на която трябва да се помогне, а не като на източник на пари. Недостатък е дългото чакане, но има за какво. Докторите там сутрин работят в болницата, а следобед до късно вечерта са в клиниката. Не се връща никой, който има час, дори и в 22 ч. вечерта, което не се отразява по никакъв начин на качеството. Имам много познати (поне 3-4 семейства), които си гушкат децата благодарение на д-р Бойчеви. Имаме замразени ембриони и отново без колебание бих се доверила на тях и ги препоръчвам на всякъде.
.   Аз не съм Доволна от двамата доктори ни от А.Емин Който изписа добавки и куп изследвания ? Нито от Б Бойчев от Тутракан... който въобще не потърси или да разбере причината защо от толкова опити не се получава?!?..никакви изследвания не ми направи..Гледа да претупа нещата... Може да има доволни от него.Но аз Не съм

# 40
  • Мнения: 10
Много разочаворана останах от Newlife Бургас. Много непрофесиолано отношение, цветна снимка с поставена диагноза, само с 1 снимка, при минимум 2-3 снимки за да се види проблема. Говорят само за инвитро процедура, без да се знае, колко голям е проблема... не препоръчвам...

# 41
  • София
  • Мнения: 13 105
Каква диагноза ти поставиха?

Общи условия

Активация на акаунт