Юнски бебета 2020

  • 13 863
  • 184
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 160
Здравейте
Някой да е имал проблем с афтите, че много ни измъчват
Малкия е изцяло на АМ
На месец сме, почистваме с едно сиропче на марля
Имала съм с баткото. Много е кофти. Ще се справите.
На мен очният ми изписа капки флоксал. И масаж. Едното око уж се оправи, сега другото. Аз го спуках от изследвания Димитър заради тези лимфни възли и всичко ни е ок! Добре че... И всичи лекари нямат отговор защо са леко уголемени.
Спирам вече  да го изследвам,защото ще се побъркам. Ние на 5ти ще слагаме пентаксима дано няма проблем, защото и аз съм със свито сърце! Ротарикс ще сложа и аз.
Да споделят мамите, които са сложили ваксината как е било

# 46
  • Мнения: 168
Ехе, вече и татко си имаме в темата ! Добре дошли !

# 47
  • Мнения: 1 131
Здравейте, мили момичета! С удоволствие се записвам при вас, нали си имаме Юнско бебе Simple Smile  много ми беше приятно да ви чета и споделям през бременността, надявам се и занапред да е така  Simple Smile

Ние сме на 40 дни вече Heart момата има колики и помрънква, надявам се скоро всичко да премине. Обича да спи върху нас, а нощно време я слагаме в кошарата.
Погача няма да правим.  Но започнахме да се виждаме с приятели и колкото и да ме в страх, след месеци на изолация си е направо глътка свеж въздух!

Аз също много се притеснявам за ваксините, накрая на месеца предстоят. За ротавирусната не съм решила все още.

Желая ви хубав ден! Flowers Hibiscus

# 48
  • Мнения: 240
Здравейте!

Ние днес бяхме на консултация. Дундичка е качила 950 грама и 3см за последния месец.
Сложихме и ваксините + Ротарикс.
Поплака си, като я боцнаха, сега спи до мен.
Взехме Панадол за всеки случай, но засега ми изглежда спокойна.

# 49
  • Мнения: 18
Здравейте момичета! Благодаря за темата, липсвахте ми. Следях ви редовно през бременността, но не съм се включвала активно. Нашата красавица Катя се роди на 3ти Юни. От самото начало е само на кърма. Първият месец ядеше по около час, т.е. висше почти постоянно на мен. Сега яде по бързо, но продължава да огладнява през час през деня... Как е при вас? Надявам се скоро да разредим яденето, за да мога да имам някакво време за себе си (което включва пране, гладене и т.н.) Simple Smile Коликите бяха доста силни, от около седмица намаляват, но пак има дни в които я мъчат много. И с приспиването е една безкрайна радост,но затова друг път 🙂

# 50
  • Мнения: 160
Здравейте, и ние сега се прибираме от конституция.
Сложих е всичко 🥺уф!
Наддал е 1 кг и е пораснал  57 см 🤭
Иначе е добре засега. Дано да е!
Купих лепенки кул пач и му сложиха на боцканото. Докторката каза през 4 часа да сменям

Има ли мами, които кърмят и им е дошъл цикълът? Май, май...ще ми дойде и се притесних за кърмата 🥺

Последна редакция: ср, 05 авг 2020, 15:50 от Maria_nna

# 51
  • Мнения: 2 534
Нищо ѝ няма на кърмата, споко, незначително е това митологично намаляване, една година съм кърмила след като ми дойде и не е имало никакви драми

# 52
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Бяхме и ние онзи ден на консултация, Габи е качила 800гр и 3см, вече е 4500/53см. Биха й само 6 валентната ваксина, че ЛЛ каза да е само една в жегата, а септември вместо една, ще бият 2. Доста поплака детето, но поне не вдигна температура, само беше по-нервна.

Баткото ни ще ходи малко на село тия дни, може да го водят и пак на море, та ще остана някво време сама с бебето, направо като почивка ще ми дойде 😁

# 53
  • Мнения: 145
Еха, прекрасна тема! Аз не съм посещавала форума мнооого отдавна. Поздрави от мен и бебе Велизара! 💓

# 54
  • Мнения: 632
На 04.08 бяхме на консултация.Сложихме само Ротарикс през устата,никакви оплаквания или странични ефекти ,както и поведение различно от обичайното .Задължителните този вторник на 11ти.Дано не плаче много и после да няма температура .
Инапе за втория месец е качил точно 1 кг и вече е 5.200 и 57 см. Simple Smile

Почивката на морето беше чудесна,не разбрахме даже ,че сме с малко дете, напротив много по-приятно и забавно ми беше.През целия път и на отиване и на връщане спеше ,като се будеше,за да суче и малко да бодърства.Същата работа беше и на плажа.Топнахме му крачетата в морето и в пясъка. Simple Smile Направихме снимки за спомен от първата ни семейна почивка с бебко.Със сигурност догодина ще е доста по динамична със щъкащо вече момченце Simple Smile

# 55
  • Мнения: 575
Здравейте момичета ! Надявам се че всички сте добре и щастливи с вашите бебчовци.. При нас нещо ново и нещо което исках да ви питам дали и при вас е така , това е че малкия започна да се плези и да си засмуква горната устна и да си смуче и ръката.Иначе относно коликите сякаш започнаха да му минават ,много по спокоен е от преди .Ии много шава.. слагам го настрани да си спи през ноща,а през деня вече само по гръбче.Знаете ли до кога трябва бебето да се оставя настрани да спи ?

# 56
  • Мнения: 240
Здравейте момичета ! Надявам се че всички сте добре и щастливи с вашите бебчовци.. При нас нещо ново и нещо което исках да ви питам дали и при вас е така , това е че малкия започна да се плези и да си засмуква горната устна и да си смуче и ръката.Иначе относно коликите сякаш започнаха да му минават ,много по спокоен е от преди .Ии много шава.. слагам го настрани да си спи през ноща,а през деня вече само по гръбче.Знаете ли до кога трябва бебето да се оставя настрани да спи ?

Бебетата трябва да спят по гръб.
А лапането на ръчичките е нормална част от развитието към втория месец. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 52
Здравейте момичета ! Надявам се че всички сте добре и щастливи с вашите бебчовци.. При нас нещо ново и нещо което исках да ви питам дали и при вас е така , това е че малкия започна да се плези и да си засмуква горната устна и да си смуче и ръката.Иначе относно коликите сякаш започнаха да му минават ,много по спокоен е от преди .Ии много шава.. слагам го настрани да си спи през ноща,а през деня вече само по гръбче.Знаете ли до кога трябва бебето да се оставя настрани да спи ?
На нашето мъниче хич не й беше удобно да спи на една страна и отначалото като я слагахме шаваше, докато не се извъртеше по гръб и спряхме да я слагаме на една страна. Онзи ден стана на 2 месеца и също започна да си смуче ръчичката, най-вече като е гладна. Доколкото знам започват да си опознават ръчичките вече и е нормално.
Колики има, а и от 2-3 дни много силни газове почна да изпуска. Pensive

# 58
  • Мнения: 52
Момичета, нашата бебка като спи си подвива ухото (само долната част, възглавничката) и започва да остава щръкнало. Имам ленти за глава, но още са й големи. Знаете ли как можем да го оправим?

# 59
  • Мнения: 1 131
Момичета, нашата бебка като спи си подвива ухото (само долната част, възглавничката) и започва да остава щръкнало. Имам ленти за глава, но още са й големи. Знаете ли как можем да го оправим?
Ние сме по същия начин, че даже понякога и цялото ухо. Нямам идея как може да се оправи. Опитваме се да го коригираме докато спи, но не винаги е получава.

Общи условия

Активация на акаунт