Юнски бебета 2020

  • 13 828
  • 184
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 572
и нашето ухо именно заради това се различава от другото Sad малко по щтръкнало е .. и ние пробваме с лента ама не става

# 61
  • Мнения: 632
Днес минахме и ние слагането на ваксината.Рева,докато го боцкаха в крачетата,сложиха и лепенките,които бях взела за охлаждане.Следобяд не спа дълго,както друг път.Едни такива на пресекулки,хем спи,хем се буди.Няма температура,мерихме два пъти .Просто малко мрънкав и кисел.Надявам се да не се буди и да спинка хубаво през нощта.

За подвиването на ушето аз не съм забелязала,но ще се вгледам.

# 62
  • Мнения: 367
Здравейте, мами на юнски бебчета! Прекрасна тема, eng! Благодарим!
Давид се роди на 3 юни и вече сме на 2 месеца и 8 дни.
На кърма е и има дни, в които иска да суче и на час. Пръцка силно, рано сутрин най-много. В началото плачеше от коликите, сега като пуска газовете е спокоен.  Давам му био гая.
Като го нахраня през нощта, го слагам на една страна, а той по някои време се настанява по гръб. Убедих се, че е необходимо, защото веднъж така беше повърнал, че му излязло и през нослето, а аз не съм усетила.
Ръцете ги лапа много често, също и много се лигави, особено когато е гладен.
Марианка, за увеличените лимфни възелчета, се сетих, че  баткото ни беше така като се роди. Много бях уплашена и търсих причина. Дълго време се задържаха и сега са по-видими, но той е слабичък. Вече е на 11, голямо и здраво момче.
Давид качва по 800 гр. досега.
Ваксините ни ги сложиха, нямаше проблем, но беше по-неспокоен.

# 63
  • Мнения: 2 531
Ушенцата са генетични, няма как от временно подвиване да се изкривят.

# 64
  • Мнения: 16
Здравейте мами! Много се радвам, че има тема за юнските бебчета. Моята принцеса се роди в средата на юни, вече тежи над 5 кг. и е 58см. Водихме я на консултация и сложихме само едната ваксина, а другата оставихме за септември. Мисля, че стана малко по-раздразнитална, но пък и доста поспа. Все още се чуда за ротавирусната, но по-скоро мисля да я пропусне, за да не претоварвам ненужно организма й. Тя също си яде ръчичките и си сплесква едното ухо. Не мисля, че мога да я слагам в определена поза за сън, тъй като вече успява да се извърти, когато поиска. Днес ми одставиха раница за носене, която бях поръчала от Амазон - надявам се, че ще и хареса.. все иска да я носим и то с лицето напред, за да разглежда околния свят.

Хубаво лято! Simple Smile

# 65
  • Мнения: 3 939
Носенето напред в раница е абсолютно вредно за бебето.

# 66
  • Мнения: 15
Носенето избщо на бебе преди навършване на 6 месец не е добре.

# 67
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 395
Носенето избщо на бебе преди навършване на 6 месец не е добре.
изказа се отново. Звездите ли ти го говорят това?

# 68
  • Мнения: 15
Носенето избщо на бебе преди навършване на 6 месец не е добре.
изказа се отново. Звездите ли ти го говорят това?

Има достатъчно информация по темата както и всеки има педиатър. 
И с двете ми деца при различни са на едно мнение.


Някакъв проблем ли имаш ти,че почваш да ме дразниш!!!

# 69
  • София
  • Мнения: 7 645
Не е точно казано 6м
Всяка раница си има предписание.
Трябва детето да има 7кг, да е много стабилно, да има поне 65см
Тук си говорим за стандартни раници.

Има хибридни, които се водат слинг и те са за от новородено, защото дават много съпорт на гръбчето.
Слинга може също от новородено.

Честно казано аз не мога да разчитам на педиатъра да знае най-новите модели раници. За това чета чужди статии и проучвания. Както и говоря с консултанти по бебеносене, които са изчели бая.
Имам и лична позната, запозната много добре с нещата (професионално).

# 70
  • Мнения: 10
Ние се носим на еластичен слинг. На него пише, че е подходящ от ден 1 докато детето направи 11кг. Носим я само с лице към нас, защото мисля че с този вид слинг не е подходящо по друг начин, или поне не все още. Удобно е защото едната част на шала й прихлупва главичката отзад и можеш спокойно да си действаш с ръцете през това време (да миеш шишета, да правиш адаптирано мляко и т.н. приятни ежечасови задачки). Елеонора го харесва много, и се успива лесно в него, особено вечер когато се позасилят коликите това е най-действащото средство за успокояване при нас. Иначе ни подариха кенгуру, което мисля че става за повече позиции на носене, но на него си пише 3м+

# 71
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 395
Носенето избщо на бебе преди навършване на 6 месец не е добре.
изказа се отново. Звездите ли ти го говорят това?

Има достатъчно информация по темата както и всеки има педиатър. 
И с двете ми деца при различни са на едно мнение.


Някакъв проблем ли имаш ти,че почваш да ме дразниш!!!
Дразни се колкото искаш, но не заблуждавай хората. Не било хубаво да се носи до 6м. Хвани малко се образовай, прочети тук там, ще ти дам жокер какво да търсиш в нета- слинг, хибридна ергономична раница, като за начало. После педиатрите смени, бая са изостанали във времето и новостите. Та така дразни ми се колкото си искаш все ми е тая.

# 72
  • Мнения: 549
Здравейте!
Аз много четох по въпроса за слинговете и ергономичните раници в темата за тях. Момичетата много хубаво са я развили и намерих много полезна информация. Нашата бебка изобщо няма да стои и 5мин в ергономична раница (към този момент), понеже обича да гледа напред. Нормално, всичко и е ново. Simple Smile Има един модел на Ergobaby, който позволява да гледа напред, но дори според указанията на производителя не трябва да стои повече от 30мин в такава позиция. Към този момент се въздържам да вземам каквато и да е било, но ако ще взема нещо подобно, то първо ще си я наема за седмица да пробвам. Hands V

# 73
  • Мнения: 10
Здравейте, дайте някакъв акъл какво да правиме с този запек, от около седмица нещата стават трудно, кажи речи по веднъж на ден. Спряхме лефакса окончателно, понеже знам че може той да запича, вода си пие редовно, иначе е  на АМ на Hipp 1 Combiotic. Даваме и био гая по 5 капки на ден в едно от обедните хранения. Педиатърката ни е отпуска в момента, но в началото беше казала, че при запек може да се смени млякото с друга марка. Моля, който знае да препоръча или мляко, за което се знае че поразхлабва или нещо друго, което да помогне. Благодаря Simple Smile
P.S. Засега сме се насочили към смяна с Фризовом..

Последна редакция: вт, 18 авг 2020, 10:25 от Liubscho

# 74
  • Мнения: 632
Здравейте, дайте някакъв акъл какво да правиме с този запек, от около седмица нещата стават трудно, кажи речи по веднъж на ден. Спряхме лефакса окончателно, понеже знам че може той да запича, вода си пие редовно, иначе е  на АМ на Hipp 1 Combiotic. Даваме и био гая по 5 капки на ден в едно от обедните хранения. Педиатърката ни е отпуска в момента, но в началото беше казала, че при запек може да се смени млякото с друга марка. Моля, който знае да препоръча или мляко, за което се знае че поразхлабва или нещо друго, което да помогне. Благодаря Simple Smile
P.S. Засега сме се насочили към смяна с Фризовом..

Защо мислиш,че се е запекъл? Казваш ,че си ходи по веднъж на ден,което е идеално.Даже не е задължително всеки ден да ака.Ако не се случи повече от 5-6 дни и бебето много се гърчи и плаче,чак тогава според мен трябва да се притесняваш.Или ако акото е много твърдо щом се изходи.Сега не виждам подови за тревога.Успокой се! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт