Мекици -страхотни

  • 254 907
  • 144
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 381
Момичета колко гр е 1 кисело мляко (тук е близо 1 кг)?

# 61
# 62
  • Мнения: 7 106
Само да споделя, че мекиците от рецептата на deata стават еднакво добре както със сода, така и с мая. Ако бързате - сода, ако имате време да чакате да втаса - мая. Аз ги правя и по двата начина, в зависимост от времето с което разполагам. За мен най-вкусните мекици са тези със кисело мляко и яйце  Peace.

# 63
  • София
  • Мнения: 10 858
Божидара, благодаря ти за отговора Grinning В най-скоро време ще ги направя. Много обичам мекици и вече бях на път да се откажа, защото със сода никога не ми стават хубави. Не се бях замисляла, че причината трябва да е именно в содата. Просто мислех, че аз не мога да ги направя.
Мерси още веднъж! Hug

# 64
  • Мнения: 272
Направих ги, но добавих и една с.лъжица ром(майка ми твърди,че така не поемат мазнина),сложих и малко мая -станаха...ммммммммммммм
Утре пак ще правя Grinning

# 65
  • София
  • Мнения: 10 858
Кои направи, тези с маята ли:



1/2 кубче мая /20 гр/
1 яйце
щипка захар
щипка сол
1/2 ч.ч. хладка вода
брашно за меко тесто

# 66
  • Мнения: 272
Правих тези на  deata ,+1 с.л  ром и 1/4 кубче мая. Но не ги чакам да втасват, а само 10 минути да се отпусне тестото. Майка ми ги оставя в хладилника нощем, а сутрин директно пържи и  стават още по-хубави Сега пак ги правя, не издържахме до утре Embarassed

# 67
  • Мнения: 109
Ето една много лесна рецепта и много сполучлива
СОЛЕНИ ПИРОЖКИ-3 яйца, 1 ч.чаша кисело мляко , 2 ч. чаши брашно, 1 кафена лъжичка лимонтузу, 1 кафена лъжичка сода бикарбонат, 1 чаена чаша натрошено сирене.
Содата и лимонтузуто се погасяват в киселото мляко.Всичко това се разбърква заедно и натрошеното сирене най накрая.Оставя се малко около 15 мин и с лъжица се взима и се пържи в горещо олио .Дълго време се запазват мекички.
Дано да ви хареса.  chef

# 68
Az pravq edni meki4ki sas soda koito sa mnogo lesni a i stavat mnogo barzo.Po princip vsi4ko slagam na oko,no vse pak 6te se opitam da dam nqkakvi priblizitelni merki.1/2 kofi4ka kiselo mleko v neq raztvarqm 1 bakpulver i  malko soda bikarbonat, sol 1kafqna laji4ka ,3-4 qica,sirene natro6avam na oko,moje bi okolo 200 g moje i po malko i bra6no.Testoto trqbva da e gore-dolo kato za keks malko po tvardo.Parjat se vednaga,a posle hapvaneto e istinsko udovolstvie Simple Smile

# 69
  • Мнения: 1 122
Абе свеки прави едни страшни мекици .Много са бързи и са адски вкусни.А пък количеството е огромнооооооооо

1 яйце
500 гр. брашно
1 ч. л . сол
1ч .л . сода
1 кисело мляко
Всичко се смесва и се меси /много бързо става готово/.Разделя се на 4-5 топки и всяка се разточва на кора и се режат формички/или с нож или с чаша или с формички за сладки/.Пържат се до златисто.
Стават 2 големи купи и се наяждат 6-7 човека, че и повече Laughing

И майка ми ги прави така, само че без яйцето. Стават много вкусни! Peace

# 70
  • Мнения: 11 607
Да питам... - дайте рецепта, моля, за мекици като тези, които ги продават на Рилския манастир.....

# 71
  • Мнения: 1 798
Мамче, не съм яла мекици на Рилския, ама по-хубави мекици от уличните на Танита не съм яла.
Рецептата ТУК
Аз потапям ръцете си във вода, не в олио, че много се оплесква всичко, а и установих, че разлика няма.

Ето ги моите

Последна редакция: пн, 05 май 2008, 12:08 от curly sue

# 72
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
А как да разпределя продуктите така че да излязат около 8-10 мекици, само двама сме Wink затова

# 73
  • Мнения: 1 798
Ако ще правиш уличните мекици, намали продуктите наполовина  Peace

# 74
  • Варна
  • Мнения: 10 790
А как да разпределя продуктите така че да излязат около 8-10 мекици, само двама сме Wink затова

Ако ще правиш мекиците на авторката на тази тема, сложи само 1/2 кофичка кис. мляко.

Аз денс сутринта направих, намалих дозата, получиха ми се към 12-ина бр.

Общи условия

Активация на акаунт