Не мога да разбера бащата на приятеля ми какво иска

  • 8 888
  • 148
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 264
След дълги преговори днес какво точно да каже на баща си, приятелят ми му се обади и го пита дали е съгласен тази вечер или утре ако ще ходят на вилата да отидем двамата и да говорим. Баща му като ми чу името и млъкна, доста дълга пауза беше. Каза му, че тази вечер щели да ходят на рожден ден и да минел през работата му. Та сега ще чакам да ми се обади да ми каже какво е казал баща му и дали ще ходим утре.
Какво пък толкова преговаряхте  newsm78
Аз лично имам двама сина на 19 и 18 години и когато не съм доволна от поведението им / било имат изпити и вместо да учат се размотават или искат да са самостоятелни , но някой друг да им покрива разходите / говоря лично и само с тях , не с приятелките им или с тях и приятелките им . Ако не им отърва или мислят , че са достатъчно големи да се оправят сами ОК почват работа , издържат се и са си самостоятелни . Относто работата във фирмата нормално е баща му да иска да работи там поне аз така мисля , но той е в правото си да откаже и да си намери работа въпроса е получава ли достатъчно пари за да покрива разходите си със заплатата ? Или  мама и тати продължават да му дават пари ?
Ами , ако утре на родителите му им писне и кажат стига прави каквото искаш , но край на финансите ? Тогава какво ?

# 121
  • Мнения: 7 640
Бухти, кураж, разбирам те много добре и стискам палци бързо да решите въпроса.
Но контрата е в приятеля ти, той трябва да направи мъжкия избор сега. Очевидно е с много силен характер и ако държи да бъдете заедно, ще бъдете, дори да се наложи да се раздели с родителите си.
А това ще бъде временно, повярвай ми!
Пиши как е минало!

# 122
  • Мнения: 1 264
Бухти, кураж, разбирам те много добре и стискам палци бързо да решите въпроса.
Но контрата е в приятеля ти, той трябва да направи мъжкия избор сега. Очевидно е с много силен характер и ако държи да бъдете заедно, ще бъдете, дори да се наложи да се раздели с родителите си.
А това ще бъде временно, повярвай ми!
Пиши как е минало!
Добре де , ако реши да се раздели с родителите си как ще се издържат ? Бухтичка няма намерение за сега да работи , той взема 250 лв , но в края на септември ще напусне работа  newsm78 Или майката на Бухтичка ще издържа и него  Rolling Eyes

# 123
  • Мнения: 6 930
Какво пък толкова преговаряхте  newsm78
Аз лично имам двама сина на 19 и 18 години и когато не съм доволна от поведението им / било имат изпити и вместо да учат се размотават или искат да са самостоятелни , но някой друг да им покрива разходите / говоря лично и само с тях , не с приятелките им или с тях и приятелките им . Ако не им отърва или мислят , че са достатъчно големи да се оправят сами ОК почват работа , издържат се и са си самостоятелни . Относто работата във фирмата нормално е баща му да иска да работи там поне аз така мисля , но той е в правото си да откаже и да си намери работа въпроса е получава ли достатъчно пари за да покрива разходите си със заплатата ? Или  мама и тати продължават да му дават пари ?
Ами , ако утре на родителите му им писне и кажат стига прави каквото искаш , но край на финансите ? Тогава какво ?
Преговаряхме какво точно да му каже, за да не му откаже баща му. А той е говорил със сина си вече 2 пъти, този път мисля, че няма да е лошо и аз да присъствам. Най-малкото тези неща и мен касаят. А и мисля, че ще е добре да разбере, че плановете си вече ги правим заедно. За работата във фирмата ми е напълно ясно защо баща му иска да работи там. Просто приятелят ми В МОМЕНТА не иска и смятам, че до голяма степен доводите му за това са основателни. Мама и тати му дават пари и не мисля, че той толкова претендира за кой знае каква самостоятелност в момента. Просто иска да остава да спи при мен от време на време. Ако спрат да му дават пари предполагам, че просто ще се пренесе при мен окончателно и ще измислим нещо (като начало той си има собствени събрани пари, които не са малко).

# 124
  • Мнения: 6 930
Добре де , ако реши да се раздели с родителите си как ще се издържат ? Бухтичка няма намерение за сега да работи , той взема 250 лв , но в края на септември ще напусне работа  newsm78 Или майката на Бухтичка ще издържа и него  Rolling Eyes
Току-що написах как ще се издържа, има събрани пари. А и ако се стигне до там, че наистина не остават никакви пари в краен случай може да се прехвърли да учи задочно и да работи. Няма да умрем ако не ни дават пари.

# 125
  • Мнения: 7 640
ми то не може хем да вземаш пари от някого, хем да риташ срещу мнението му.
Докато си зависим от нещо, си навеждаш главата и траеш. Ако разчита и държи на тези пари, значи е недорасъл за самостоятелност и тропане по масата.

Не е толково страшно, колкото изглежда. Преживявала съм го, дупе знае две и двеста. Зависи от мотивацията. Ако решат, ще се справят.

# 126
  • Мнения: 6 930
И накрая се чухме най-сетне и ми каза какво е станало. Като отишъл при баща си той се правел, че нищо не са говорили (нормално, и преди го е правил), та приятелят ми го попитал накрая. Той се чудил за какво толкова имат да говорят (въпреки, че сам му е казал да се прибере в петък и да говорят) и накрая (може би и с малко неохота) се съгласил уж. Та утре ще ходим на вилата им вечерта и се надявам да се изясним.

# 127
  • Мнения: 6 930
ми то не може хем да вземаш пари от някого, хем да риташ срещу мнението му.
Докато си зависим от нещо, си навеждаш главата и траеш.
Права си за това, но те все пак са му родители, а не господари. Знам, че трябва да се съобразява с тях, но и не мисля, че начинът е като те го командват. Не е малко дете все пак и може да взема и сам някакви решения. Родителите според мен трябва повече да съветват, а не да се налагат.

# 128
  • Мнения: 7 640
така е, съгласна.
Точно защото са му родители, никога няма да го изоставят и ще приемат избора му, маакар и по-късно.

# 129
  • Мнения: 1 264
А казармата ?
Един съвет събраните пари летят бързо , ако го обичаш го остави сам да вземе решение и сам да се разбере с родителите си за да не се обърне всичко срещу теб един ден  Hug Да няма да умрете , но сте свикнали да разполагате със средства в един момент , ако се наложи да покривате разходи , да имате пари за храна и за лични разходи , а няма да има от къде тогава какво ? Майка ти дали ще е съгласна да издържа и двамата ?
Аз ти казах как е в нашето семейство има правила , ако не искат да се съобразяват с тях и мислят , че са достатъчно големи да се оправят сами има къде да живеят местят се и се оправят няма да ги оставим да умрат от глад , но и няма да ги издържаме / таксите за университета ще им ги плащаме де  Wink /
Колкото до работата правилата са същите не искат да работят в семейната фирма и почват работа на друго място спират джобните нали получават заплата  Wink
Няма цял живот да сме до тях мислят , че са големи и искат сами да решават Ок но трябва да се научат и посрещат резултатите от решенията си  Grinning

Последна редакция: пт, 01 сеп 2006, 20:57 от aq_kiara

# 130
# 131
  • Мнения: 6 930
А казармата ?
Един съвет събраните пари летят бързо , ако го обичаш го остави сам да вземе решение и сам да се разбере с родителите си за да не се обърне всичко срещу теб един ден  Hug Да няма да умрете , но сте свикнали да разполагате със средства в един момент , ако се наложи да покривате разходи , да имате пари за храна и за лични разходи , а няма да има от къде тогава какво ? Майка ти дали ще е съгласна да издържа и двамата ?
Аз ти казах как е в нашето семейство има правила , ако не искат да се съобразяват с тях и мислят , че са достатъчно големи да се оправят сами има къде да живеят местят се и се оправят няма да ги оставим да умрат от глад , но и няма да ги издържаме / таксите за университета ще им ги плащаме де  Wink /
Колкото до работата правилата са същите не искат да работят в семейната фирма и почват работа на друго място спират джобните нали получават заплата  Wink
Няма цял живот да сме до тях мислят , че са големи и искат сами да решават Ок но трябва да се научат и посрещат резултатите от решенията си  Grinning
В казарма едва ли ще ходи. Последното, което чух, беше че след като влезем в Европейския съюз казармата ще стане професионална (или там както се казваше, не помня думата, мисълта ми е, че ще ходят само тези, които искат да работят, а няма да е задължителна за всички). Та приятелят ми има още 3 години за бакалавър в университета и 1 година магистър, та предполагам, че докато завърши вече няма да е задължително и няма да ходи. Честно казано досега не съм си слагала казармата в сметките и се надявам, че няма да ми се наложи. Знам, че летят бързо спестените пари, изобщо и не искам да прибягваме до тях. Просто ти казах какво ще направим ако наистина сме в безизходица. Майка ми не знам дали ще иска да ни издържа и двамата, но аз и въобще не искам подобно нещо. Изобщо не ми е минавало през ума.

# 132
  • Мнения: 1 264
Поне засега , ако не е ходил в казарма не може да учи задочно  Simple Smile

# 133
  • Мнения: 6 930
Поне засега , ако не е ходил в казарма не може да учи задочно  Simple Smile
Така е, права си. В такъв случай много ще се надявам да не стигаме до това положение.

# 134
  • Мнения: 386
Въобще не бих се съобразявала с това какво казват и мислят неговите родители. Живей си живота и прави това, което смяташ за добро за себе си. Вземай и давай на връзката ви толкова колкото ти смяташ за нужно, пък колко време ще прекарва приятеля ти с теб и колко с неговото семейство го остави той да решава. Достатъчно е голям, за да решава.

Общи условия

Активация на акаунт