Деца без памперси

  • 24 950
  • 355
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Опитвала съм без памперси при голямото ми дете. Е, извинете, но наистина през цялото време трябва да мислиш кога да го изпишкаш, щото явно съм лоша майка и при мен нямаше такова усещане. И въобще не е вярно, че без памперси ти излиза по-евтино, предпочитам да съм отпочинала, да използвам слънчевото време за разходки, да съм спокойна, че и детето ми е спокойно. Това са пълни глупости!

# 16
  • Мнения: 1 512
Мога да кажа само- да живей изобретателя на памперса! Моята дъщеря до преди месец беше от тези, които си акат и пишкат в памперса ( без обаче да размазва) и това- в 21 век! Срам и позор за мен, такваз мързелива майка  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 14 654
в африка, където майките носят бебета си голички е мааалко по-топличко от тук Simple Smile

не си представям едно новородено бебе да седи голо по цял ден , пък майка му да се чуди пишка ли му се, ака ли му се, на арфа ли му се свири...

аз лично не бих слагала детето си да лежи в гърне, докато го кърмя, независимо дали гърнето е синьо или златно

иначе ме дразнят рекламите на памперси и то доста. и все по-новите и удобни модели, с които не е проблем дори да се тича! едно дете, което може да тича, да говори, да тананика някоя песничка, навярно ще може да се досети кога иска да отиде до тоалетната. знам, че има памперси до 25 килограма. аз тежах толкова във втори клас!

мисля, че на детето не му е комфортно да ходи опаковано в памперс (особено лятно време) и това беше основната причина да изхвърля памперсите от употреба преди 2 години

# 18
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Тази тема - за и против памперсите - е дискутирана вече много пъти в разни подфоруми на бг-мама ...
Лично аз, подкупена и провокирана, подсъзнателно изманипулирана  Mr. Green от рекламите съм ползвала памперс за сина ми до скоро / началото на лятото на тази година /. Е, явно не съм чак толкоз добра майка Crazy да се занимавам цял ден с естествените нужди на детето; не съм се концентрирала върху това, а върху други неща, които по ми изглеждат важни и съществени. Не знам доколко / чела съм и такива изказвания / се накърнява човешкото достойнство на бебето като го наказваме да носи тоалетната си залепена за дупето, но ......... newsm78 гласувам "за" памперса с две ръце  / голямо удобство са за мързелива мама като мен  Mr. Green /.

# 19
  • Мнения: 1 161
в африка, където майките носят бебета си голички е мааалко по-топличко от тук Simple Smile
Грешиш, същият метод използват и ескимосите и то защото няма как да перат в леда  newsm78

# 20
  • Мнения: 1 383
Не разбирате ли, че работата не е само в памперсите. Става въпрос за напълно различен подход към отглеждането на бебето, включващ кърмене на поискване, носене на бебето и съвместен сън. Опитът, на който се позовават майки, отглеждали децата си без памперси преди години няма отношение. За да се приложи този метод, майката и детето трябва да живеят в един ритъм - нещо, на което малко съвременни жени са готови. И може би има защо - културата ни и начинът ни на живот се различават от тези на изостаналите общества. Но е хубаво да се знае информацията, на който му стиска - успех!

# 21
Не разбирате ли, че работата не е само в памперсите. Става въпрос за напълно различен подход към отглеждането на бебето, включващ кърмене на поискване, носене на бебето и съвместен сън. Опитът, на който се позовават майки, отглеждали децата си без памперси преди години няма отношение. За да се приложи този метод, майката и детето трябва да живеят в един ритъм - нещо, на което малко съвременни жени са готови. И може би има защо - културата ни и начинът ни на живот се различават от тези на изостаналите общества. Но е хубаво да се знае информацията, на който му стиска - успех!
Eх, ето човек, който прозря идеята.  Hug
За да създадем най-добрите условия за раждането и отглеждането на Самуил ние направихме избора години преди да се роди -- променихме мирогледа си, заживяхме по нов начин (в къща, градина, самодостатъчност, разказвал съм ви). Вярно е, трябва да жертваш някои удобства, но не си ли заслужава заради детето?
Сега правим точно това, което смятаме, че е най-добро за него -- кърмене на поиксване, спим заедно с бебето, цял ден е на двора на тишина под дърветата и боровете и понеже няма пътища за колички го носим със нас... Може да нямаме много пари или хубава кола, но сме винаги заедно, виждам и усещам, че така с нас детето е много щастливо, а това оправдава всичко...

Със здраве  Simple Smile

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ми дайте да започнем като животните, те ближат по дупетата малките си и тогава си свършват работата. Ще се получи страхотен синхрон.
Ludmil, много добре разбирам идеята, но не желая да я приема и приложа. Мен не рекламата ме кара да сложа памперси на децата си, а нуждата да бъда по-свободна и по-полезна за всички и щом това е възможно купувайки памперс, защо да не се възползвам. Това е моята и предполагам и на 95% на майките в този форум идея.
Сетих се още нещо, дали да не започнем и ние като бебетата 4-5 дни от месеца да седнем на едно гърне, че да не замърсяваме природата с дамските си превръзки и да заживеем в синхрон с нея.

# 23
  • Мнения: 934
Аз това даже съм го пробвала в един момент с малката, и не става. По-конкретно - акането става, пишкането не. Ами не мога по 24 часа на ден да се чудя кога на едно малко бебе ще му се допишка! Налага се да правим и други неща все пак. Ами ако пътуваме с колата нанякъде, ако сме в някой магазин, ако вземаме баткото от училище? Явно не съм била готова на всичко за идеята, защото не стана. На памперси сме. Въпреки че се кърмихме до поискване до година и два месеца.
Хубаво би било да ги правят по-екологични тия памперси, де. Не се разлагат и това е голям проблем.

# 24
  • Мнения: 1 161
Аз това даже съм го пробвала в един момент с малката, и не става. По-конкретно - акането става, пишкането не. Ами не мога по 24 часа на ден да се чудя кога на едно малко бебе ще му се допишка! Налага се да правим и други неща все пак. Ами ако пътуваме с колата нанякъде, ако сме в някой магазин, ако вземаме баткото от училище? Явно не съм била готова на всичко за идеята, защото не стана. На памперси сме. Въпреки че се кърмихме до поискване до година и два месеца.
Хубаво би било да ги правят по-екологични тия памперси, де. Не се разлагат и това е голям проблем.
Истината е, че трябва да се започне от първата седмица още.  Но ако се пропуснат първите два месеца, детето губи интерес да сигнализира и му става все едно дали ще прави нещо в гащите или извън тях.

Друго си мисля, че педиатрите и въобще хората, които така уверено твърдят в книги и филми, че децата не могат да задържат и да се контролират преди годинка и половина щото не знам си какъв дял в мозъка им не бил развит, явно са правили наблюденията си само върху деца отглеждани с пелени или памперси. Иначе как ще обяснят, това, че бебетата в Индия са само по гащички и така пътуват с родителите си в автобуси, трамваи, във влака без да стават фалове. Самуил и детето на познатите когато беше на 4 месеца си казва като голямо дете, само дето не е с думи а със жестове и звуци, но съвсем ясно и това прави нещата много прости, толкова прости, че не е за вярване -- на разходка сте, детето ви показва, че му се пишка, вдигате го от количката, изпишквате го и продължавате. Много по-лесно от смяна на памперс. Хем екологично, хем безплатно ... Wink

# 25
Ludmil, поздравявам ви, и преди всичко вашата съпруга, за умението да си служите с

този метод за поддържане хигиената на малкото. Дори до някъде ви завиждам, че
 
навреме сте попаднали на необходимата информация, моето дете вече порасна  и

 аз на практика няма да мога да се " докосна" до тази ценна според мен практика.
 
Радвам се, че има прогресивно мислещи млади хора, каквито очевидно сте и ви

 желая много щастие!

# 26
  • Мнения: 1 910
Ludmil-e, ние имаме интернет, и ние знаем някой друг чужд език,  имаме глави да смиламе и преценяваме. С две думи:схващаме идеята.
 
Pi_ pi, ами то на чужд гръб и 100 тояги са малко. Като отгледаш едно дете така, ела ни свирни...

# 27
  • Мнения: 816
Мдааа Grinning истината е някъде там Wink
Както много пъти съм казвала в повечето от случаите ( може би около 98,9%) връзката майка - бебе бива прекъсната още в родилния дом, а понякога и преди да се роди бебето, от обществено налагани мнения от сорта на "раждането е нещо ужасно страшно", "бебето ще те манипулира" и т.н.и т.н.и т.н. Ето защо е толкова трудно да се приемат подобни идеи, уви. Но истината е че в нашето забързано ежедневие и натоварен живот, когато се лутаме между работа и семейство, повечето млади жени ( пък и мъже също) предпочитат да уредят финансовото си състояние - стабилно и сигурно, поставят на преден план други приоритети, раждат доста над 25г.в. просто този начин на живот ( защото това е точно начин на живот) е почти немислимо осъществим!
Такива са били на мен детксите ми мечти ( дори и в тинейджърска възраст) да живея на село, да имам крава и козичка от които да се изхранвам, да живея в хармония с природата и тем подобни, обаче нещата се стекоха по съвсем друг начин, логично.
Пък и да се признаем, подобни теми се струват ужасно стряскащи, особено на людете от провоницята, които в повечето случаи със зъби и нокти се борят да се измъкнат от там. ( пък аз -обратното Wink ).
Та такива работи.
Но за живота без памперси - съгласна съм, и щом съм си в къщи ( макар да не се знае още колко ще е така) се опитвам да уча бебеката си да усеща физиологичните си нужди и да ме предупреждава, което тя определено го прави Mr. Green и макар да имам и да уча и да оправям домакинство, ми е много, много , много приятно да общувам по този начин с дъщеря си.
Целувки  bouquet

# 28
  • Мнения: 14 654
прочетох думата самодостатъчност в един от постингите на людмил,
самодостатъчните не са ли някакво затворено общество, чиито членове не общуват с други хора извън него?
тази година на морето срещнахме група, които се наричаха самодостатъчни и не можаха смислено да обяснят какво всъщност предтсвляват.

людмил, ако ти, жената ти и детето ви сте си самодостатъчни, защо си общуваш с нас?

няма как да убедиш повечето майки , че ще им бъде по-лесно без памперс. тази практика, за която говориш звучи прекрасно, който желае- нека да я усвоява.

# 29
  • Мнения: 1 161
прочетох думата самодостатъчност в един от постингите на людмил,
самодостатъчните не са ли някакво затворено общество, чиито членове не общуват с други хора извън него?
тази година на морето срещнахме група, които се наричаха самодостатъчни и не можаха смислено да обяснят какво всъщност предтсвляват.

людмил, ако ти, жената ти и детето ви сте си самодостатъчни, защо си общуваш с нас?

няма как да убедиш повечето майки , че ще им бъде по-лесно без памперс. тази практика, за която говориш звучи прекрасно, който желае- нека да я усвоява.
Самодостатъчен значи да си произвеждаш нещата от първа необходимост и да не зависиш от благоволението на монополистите като БТК, ВиК и Топлофикация.

Колкото до убеждението -- права си, няма как да убедя другите, който е готов ще постигне тази връзка с детето.

Във всеки случай аз уважавам сина си като равен и не мога да си представя да измъчвам детето с памперс в най-голямата жега и да го подложа на унижение, на което аз лично не бих се подложил.

Последна редакция: сб, 02 сеп 2006, 10:58 от Ludmil

Общи условия

Активация на акаунт