Излъгана и пренебрегната

  • 7 176
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте!
Надявам се тук да е правилното място, на което да публикувам моята история.

Младо момиче съм, винаги съм се старала да бъда добра с хората и до сега не съм си патила. Относно връзките от към "бройка" съм много назад за възрастта си, за което се радвам. Винаги съм искала сериозна връзка, човек, с който мога да гледам в бъдещето, да имам семейство,подкрепа и прочие.
Имала съм една връзка, която продължи 5год. Тогавашния ми приятел беше страхотен, той ме научи, че партньорът ти трябва да е най-добрия ти приятел и колко е важно да мислиш за двама.
Разделени сме от близо 2 години, беше ме страх да започна нова връзка,но и това се случи. Именно защото преди попаднах на страхотен човек смятах, че всички мъже са такива и сега, когато не се чувствам добре не знам как да постъпя и имам нужда от вашия съвет.
С новият ми приятел сме заедно близо година. В началото той се държеше страхотно, мило,грижовно караше ме да се чувствам специално и просто в един ден,сравнително скоро след като станахме двойка, това рязко се промени. Не мога да говоря с него, опитвала съм, но нито ме слуша,нито се опитва да ме разбере. Караше ме да се чувствам желана, търсеше ме, питаше как съм, държеше се страшно мило, а сега ме пренебрегва, не виждам нищо от него и не оценява това,което аз правя за него.
Тъй като се чувствам несигурна се подадох на изкушението и проверих съобщенията му. Видях, че ме е лъгал за дребни, но важни за мен неща, интересува се от бившите си, както и пише на едната,като ясно си личеше, че той се опитва да завръзва разговора, а тя е отговаряла буквално с една сричка.
До сега не съм си мислила за раздяла, защото смятам, че винаги трябва да даваш шанс, винаги мисля, че аз съм виновна, страх ме е да се откажа, защото чувствам, че все едно съм вложила нещо напразно и съм загубила времето си, страх ме е и да не греша или преувеличавам...
 Знам, че в ситуацията и аз имам вина. Свикнала съм винаги да казвам истината, но сега ми се струва някак странно да кажа, че съм прочела... а ме гложди, чувстам се излъгана.
 Интересно ми е как вие бихте постъпили и дали аз действам наистина наивно и глупаво, без да се защитавам,защото общо взето си мълча и търпя всичко всякаш без да се оценява отсреща.

# 1
  • Мнения: 246
@ Vitaliq Напълно те разбирам ,защото и аз като мъж обаче, съм имал подобна връзка. Това вашето не е любов. Сега те лъже за малки неща, утре ще мине на по-големи и по-важни.Просто си добро момиче и той го знае и се възползва от това. Няма за какво да изпитваш вина ,нищо лошо не си направила. Напразно ще е времето прекарано с него от тук натакът ,след като си осъзнала що за човек е. И каква е вината ти ?

# 2
  • Мнения: 40 914
Точно затова преди човек да се обвърже трябва да мине през един минимум неуспешни връзки, та да се научи да разбира от хора и да познава с какви се среща. Грешката ти е, че искаш от раз да намериш точния, ми не става.

# 3
  • Мнения: X
Имам един страничен въпрос. Какво правиш за него, че не го оценява?

# 4
  • Мнения: X
Последната ми сериозна връзка...(сериозна 5 месеца Simple Smile )...
Един колега му дължах една услуга и той ме помоли да взема като общ работник при нас един човек, лежал в затвора за изнасилване.Да му дадем шанс, ако може да спи и в склада, че нямал къде.Викам кво толкова, взех го! Работи си човекът, приказваме си , не съм недоволен от него. И тази, с която ходих тогава, понеже бях допуснал да идва на работата ми (За което аз съм за бой) и бях споделил къв му е случая,....бе, прави ми впечатление , че ходи да лафи с него, смее се ...няма лошо. Един път му викам :Колега,, много лафите с мойта мадама! И той ми вика:"Разпитва ме за случая.Кво е станало, какво е станало на делото, ето такива.Често ми се случва да се интересуват жените от тая част на моя живот."
Що го разпитваше "любовта" мислиш?  Търсила е онзи способ , онези малки детайли как се случва цялата работа! Искала е да се научи как и тя да осъди някой някога!   Изобщо не съм и слушал обясненията-човек била, съчувствала била, не знам си кво била. И до днес ми пише, не отговарям!
Оглеждай се и не неглижирай никой сигнал , когато става дума за хора! Никой!
Тумор се реже възможно най-рано. Може да заболи при интервенцията, ама иначе ще боли много повече!
Режи, според мен!

# 5
  • Мнения: 5
Имам един страничен въпрос. Какво правиш за него, че не го оценява?

От битовизми - да ида в тях да му сготвя, да знам, че има какво да яде следващите 2-3 дни, защото няма никакви пари в момента и виждам колко е напрегнат от това, да му изичстя,да му подредя, да го разсея.Постоянно мисля дали се чувства добре, какво прави, без разбира се да го разпитвам и нахалствам.
До семейтсвото му - понеже брат му има лични проблеми и всичките му близки са на нокти се опитвам да го уверя, че може да разчита на мен, да ми споделя, че има моята подкрепа за всичко.
Мълча си за моите чувства с идеята да не го натоварвам..абе ей такива дребни работи, но нищо не се вижда. Винаги следва "не съм те карал".

# 6
  • Мнения: 6 930
Какво бих направила : бих му казала, че се чувствам пренебрегната и бих го попитала дали пък не му се е появило нещо интересно другаде и ако е така, няма драма, просто да не ми губи времето.

И спри да ходиш да му готвиш. Да не си му майка?!

# 7
  • Мнения: 3 250
Вие не живеете заедно и ти му готвиш за няколко дни, защото той няма пари за храна и няма желание да си сготви???
И ти е проблем, че пише на бившата?

# 8
  • Мнения: 40 914
Вие не живеете заедно и ти му готвиш за няколко дни, защото той няма пари за храна и няма желание да си сготви???
И ти е проблем, че пише на бившата?

Понякога хората сами си строят своя ад...

# 9
  • Мнения: 5
Вие не живеете заедно и ти му готвиш за няколко дни, защото той няма пари за храна и няма желание да си сготви???
И ти е проблем, че пише на бившата?

Понякога хората сами си строят своя ад...

Защото показват, че ги е грижа?

Определено не става дума за натрапчивост. Разбира се, че нощувам в тях, както и той в нас. Съответно си готвим,когато сме заедно и просто готвя в малко по-големи количества, за да има и за следващия ден. Не виждам къде е проблема и как може с това да си строя собствен ад?

# 10
  • Мнения: 9 701
Това, което описваш, че правиш за него е меко казано лоша идея. Ако не живеете заедно не е необходимо да се превръщаш в малка домашна фея, която се появява да сготви и почисти и изчезва. Остави подобни жестове и битовизми за по-нататък, ако заживеете заедно. Ако смяташ, че ще го оцени (сега) мисля, че грешиш. Успешно обаче се превръщаш в синоним на скука и не е изненада, че търси бивши да се разнообразява.

# 11
  • Мнения: 3 250
Отношенията ви не са такива, че да хващаш така смело и бойно черпака.
Това първо.
Второ - той няма пари за храна.
Трето - ако и така майчински не се бе погрижила да не е гладен, какво щеше да яде.
Четвърто - кога се очертава да има пари за храна?
Пето - за мъж ли говорим?

# 12
  • Мнения: 40 914
Не виждам къде е проблема и как може с това да си строя собствен ад?

Това е важно и съществено условие за целта. Замисли се - тук май всички отговорили ти виждат, само ти не...

Но народът е казал "Насила хубост не става", няма как да те убедим, живейте си.

Последна редакция: вт, 28 юли 2020, 23:33 от Черна станция

# 13
  • Мнения: 2 495
Aми, докато му готвиш и го галиш по главичката , че няма пари , на него му щръква кукуригуто и решава да изръшка всички мацки , които познава  ? Е, не е в ред много тая работа.
Предлагам ти , да не му искаш обяснения и да му кажеш чао .

# 14
  • Мнения: 5
Не виждам къде е проблема и как може с това да си строя собствен ад?

Това е важно и съществено условие за целта. Замисли се - тук май всички, отговорили ти, виждат, само ти не...

Не споря с това. Напротив. Именно за това реших да пиша, за да науча други гледни точки, защото както казах съм много назад с материяла за моята възраст. Просто до сега всичко се случваше много лесно, някак по детски може би.

И все пак имам чувството, че оставате с впечатление, че това се случва на всеки 3 дни, а това далеч не е така. Не се опитвам да му се превръщам в майка орлица, която носи храна на гарджето си.
И като цяло не съм от типа жени, които заемат една огромна част от личното пространство и време на партньора си.

# 15
  • Мнения: 9 701
И на колко години си в крайна сметка? Постоянно вмъкваш възрастта като изказване ние или оправдание за нещо.

# 16
  • Мнения: X
Имам един страничен въпрос. Какво правиш за него, че не го оценява?

От битовизми - да ида в тях да му сготвя, да знам, че има какво да яде следващите 2-3 дни, защото няма никакви пари в момента и виждам колко е напрегнат от това, да му изичстя,да му подредя, да го разсея.Постоянно мисля дали се чувства добре, какво прави, без разбира се да го разпитвам и нахалствам.
До семейтсвото му - понеже брат му има лични проблеми и всичките му близки са на нокти се опитвам да го уверя, че може да разчита на мен, да ми споделя, че има моята подкрепа за всичко.
Мълча си за моите чувства с идеята да не го натоварвам..абе ей такива дребни работи, но нищо не се вижда. Винаги следва "не съм те карал".
Прекалено си се раздала. Заслужава ли си?
Докато се раздаваш така, винаги ще са недоволни, всички. Стегни се, потърси най-доброто за себе си.
И мен ве мързи да готвя, има ресторанти и менюта за вкъщи. Нямам пари, ами готвя докато проимам.
И на мен ми е готино жена да ми наготви, но с желание, не като саможертва.
А в мъжката природа е закодирано да носи храната. Ако ще един кренвирш и една лютеница да е.

Последна редакция: вт, 28 юли 2020, 21:31 от Анонимен

# 17
  • Мнения: 3 250
Ти не си от тези жени, които заемат място.
Ти се изживяваш като съпруга-домакиня-прислужница, а не си. И този просто не става.

# 18
  • Мнения: 6 930
Осигуряваш му прекалено много комфорт, а това му оставя пространство да си мисли, че всичко е позволено и понеже явно си деликатна, си го оставила сам да се сеща някои работи. Ами няма да се сети, докато му е комфортничко и приемаш безропотно отношението му, така ще е. И така докато навири байряка нанякъде другаде, или по-лошо-хване те на още по-къс повод (с предизвикването на съчувствие, неизискване на нищо от него и тн)

# 19
  • Мнения: 5
Осигуряваш му прекалено много комфорт, а това му оставя пространство да си мисли, че всичко е позволено и понеже явно си деликатна, си го оставила сам да се сеща някои работи. Ами няма да се сети, докато му е комфортничко и приемаш безропотно отношението му, така ще е. И така докато навири байряка нанякъде другаде, или по-лошо-хване те на още по-къс повод (с предизвикването на съчувствие, неизискване на нищо от него и тн)

Добре, а редно ли е в ситуацията да му изтропам от нищото, че съм наясно, че си пише с бивши? Осъзнавам колко е глупав начина, по който разбрах и за това някак нямам смелост да му кажа директно, че съм отворила и видяла сама чата, но не мога и да си мълча за нещо подобно.

# 20
  • Мнения: X
Редно е да му изтропаш, че си дотук. И никакво колебание. Не те интересува дали си пише с бившите. Това не те интересува, а и трябва да е минало.
Сега ще те боли, но следващия път ще си претръпнала.

# 21
  • Мнения: 6 930
Осигуряваш му прекалено много комфорт, а това му оставя пространство да си мисли, че всичко е позволено и понеже явно си деликатна, си го оставила сам да се сеща някои работи. Ами няма да се сети, докато му е комфортничко и приемаш безропотно отношението му, така ще е. И така докато навири байряка нанякъде другаде, или по-лошо-хване те на още по-къс повод (с предизвикването на съчувствие, неизискване на нищо от него и тн)

Добре, а редно ли е в ситуацията да му изтропам от нищото, че съм наясно, че си пише с бивши? Осъзнавам колко е глупав начина, по който разбрах и за това някак нямам смелост да му кажа директно, че съм отворила и видяла сама чата, но не мога и да си мълча за нещо подобно.

На предната страница ти написах точно какво бих направила аз. Без да споменавам изобщо пред него , че съм чела, видяла или заподозряла нещо, не е и нужно 😉

# 22
  • Мнения: 1 164
Виталия, както повечето момичета с проблеми тук, ти си ни изброила всичките му издънки и кусури, т.е. знаеш за тях, т.е. притесняват те, т.е. не си щастлива. Върни се и си прочети първия пост. Нито една от нас няма да те насърчи да останеш с него, защото това, което пишеш - самата ти знаеш, че не е нормално. Аман от поредния тровник, около който жената трябва да стъпва по яйчени черупки! Готвенето ти ще бъде оценено чак един ден, когато няма кой да му готви. Никога - докато сте заедно. Не ме питай защо така е устроена човешката природа. И аз не знам.

# 23
  • Мнения: 6 166
Той не се държи като мъж във връзка. Защо стоиш?

Никакви шансове. За какво? Да му се доказваш, да му топлиш леглото, дс му чистиш и готвиш докато той си търси нещо по-добто ли?

Бъди като тази бивша която и една сричка не иска да му драсне. Явно го познава достатъчно.

# 24
  • Мнения: 3 025
Много си търпелива. Готвиш му, чистиш му / надявам се поне продуктите да са от него,  да не излезе и че го издържаш,  като няма пари/.В същото време си пише с бивши,  а ти усещаш пренебрежение. Не е ли време да сложиш края?

# 25
  • Мнения: 2 113
А с първия, прекрасния, защо се разделихте ?

# 26
  • Мнения: 3 770
Редно е да му изтропаш, че си дотук. И никакво колебание. Не те интересува дали си пише с бившите. Това не те интересува, а и трябва да е минало.
Сега ще те боли, но следващия път ще си претръпнала.

Това и моето мнение, много добре синтезирано.

С този плужек бъдеще нямаш, обаче ако не си биеш камшика моментално, ще ти скъса всички нервички и ще те прави на маймуна до безкрай.

Не му се обяснявай, не му вдигай телефона и вратата не му отваряй, ако идва да виси пред вас. Другия път си отваряй очите и като видиш признаци на незачитане, неуважение, лъжи, използвачество - вдигай гълъбите на мига.

Малкото на брой връзки не са медал да си го закачиш на врата и всички да ти се възхищават. Не виждам защо го изтъкваш като някакъв голям плюс. За мен е голям минус. Означава, че не си опознала достатъчно мъжете и си си изградила някакви нереални, розови представи и това ти играе в момента лоша шега.

# 27
  • Мнения: 53
Мила, чакат те много болка и огорчения, ако останеш с този човек.

# 28
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Здравейте!
Надявам се тук да е правилното място, на което да публикувам моята история.

Младо момиче съм, винаги съм се старала да бъда добра с хората и до сега не съм си патила. Относно връзките от към "бройка" съм много назад за възрастта си, за което се радвам. Винаги съм искала сериозна връзка, човек, с който мога да гледам в бъдещето, да имам семейство,подкрепа и прочие.
Имала съм една връзка, която продължи 5год. Тогавашния ми приятел беше страхотен, той ме научи, че партньорът ти трябва да е най-добрия ти приятел и колко е важно да мислиш за двама.
Разделени сме от близо 2 години, беше ме страх да започна нова връзка,но и това се случи. Именно защото преди попаднах на страхотен човек смятах, че всички мъже са такива и сега, когато не се чувствам добре не знам как да постъпя и имам нужда от вашия съвет.
С новият ми приятел сме заедно близо година. В началото той се държеше страхотно, мило,грижовно караше ме да се чувствам специално и просто в един ден,сравнително скоро след като станахме двойка, това рязко се промени. Не мога да говоря с него, опитвала съм, но нито ме слуша,нито се опитва да ме разбере. Караше ме да се чувствам желана, търсеше ме, питаше как съм, държеше се страшно мило, а сега ме пренебрегва, не виждам нищо от него и не оценява това,което аз правя за него.
Тъй като се чувствам несигурна се подадох на изкушението и проверих съобщенията му. Видях, че ме е лъгал за дребни, но важни за мен неща, интересува се от бившите си, както и пише на едната,като ясно си личеше, че той се опитва да завръзва разговора, а тя е отговаряла буквално с една сричка.
До сега не съм си мислила за раздяла, защото смятам, че винаги трябва да даваш шанс, винаги мисля, че аз съм виновна, страх ме е да се откажа, защото чувствам, че все едно съм вложила нещо напразно и съм загубила времето си, страх ме е и да не греша или преувеличавам...
 Знам, че в ситуацията и аз имам вина. Свикнала съм винаги да казвам истината, но сега ми се струва някак странно да кажа, че съм прочела... а ме гложди, чувстам се излъгана.
 Интересно ми е как вие бихте постъпили и дали аз действам наистина наивно и глупаво, без да се защитавам,защото общо взето си мълча и търпя всичко всякаш без да се оценява отсреща.

Ако мъжът не се държи както трябва с мен,  вдигам гълъбите.  Не бих се обяснявала защо, няма смисъл. Няма как аз да съм виновна, ако той ме лъже. Истини и обяснения имат смисъл,  ако съм наясно,  че се обичаме и че той иска да не ме наранява, а го прави, без да знае, че някои негови действия или думи ме карат да се чувствам недобре. Ако се държи зле и тайно поддържа връзки с други жени или се опитва да го прави,  не се сещам защо да съм с него. Всяка минута с такъв е загуба на времето ми. По-добре да отрежа, за да си намаля загубите. Бих си тръгнала, без да се обяснявам и бих прекратила всякакъв начин на комуникация с него. Няма да ме интересува какво оправдание би измислил, след като съм наясно,  че той не е за мен. Успех!

# 29
  • Мнения: 4 406
Мило момиче, не бързай да ставаш домашна помощница и готвачка, нито майка на въпросния. Прекалено много правиш за него.
+ 100 към мнението, че ще го оцени, когато вече не го правиш, не сега.
И не, не му казвай за чатовете. Другите неща можеш да му кажеш - че не те зачита, не оценява как му помагаш и т.н.
Но това само ако много държиш изобщо да водиш обяснителен разговор, защото аз също съм на мнение, че няма да има резултат от такъв.

# 30
  • Мнения: 2 495
Ти сама не си даваш сметка какво означава той да се оглежда за други .Ако проумееш , че той си е такъв /разбирай бъдещи ,може би по-големи проблеми / или не е чак толкова запленен от теб , може би ще прекратиш връзката .Без да броиш какво си влажила , а да се радваш ,че няма да кешираш бъдещи загуби . Ако това се случи , няма да се чувстваш по-добре от сега ,а ще се упрекваш че си проявила слабост , когато е можело да не си причиняваш по-вече терзания и да си потърсиш по- удовлетворяваща връзка .Изобщо , не подценявай фактора време .Защото времето в твоят живот и младост .
Ако разговаряш с него , няма да получиш удовлетворяващо обяснение , което да те направи спокойна и щастлива .Ще се съмняваш непрекъснато и пак ще се тровиш .Зависи и до колко е манипулатор , може да си изкараш един скандал за т.н лично пространсто .
Ако си мълчиш , няма да има никакво развитие в правилна посока .
Изборът е твой .

# 31
  • Мнения: 6 166
Ако съм на нейно място и другите неща не бих му ги казала. Съмнявам се, че той не знае, че не я иска за повече от слугинче. Просто няма да й го каже защото така му е удобно.

С този нещата няма да станат. Да се изнася без обяснения и разговори. Пеи следващия да си знае д ане вярва на всяка дума, а да проверява истина ли е това, което говорят. И да си показва навреме какво иска и очаква като отношение към нея, че иначе и другия ще го възпита да я ползва за слугинче.

# 32
  • Мнения: 2 039
След като полагате грижи за един човек,трябва и той да полага грижи за Вас.Не го играйте от сега "Малката булка" ще имате време за това цял живот.Щом сте го хванали в лъжи,работата не е на добре.И какво значи"няма пари за храна" не работи ли?
Сега е момента да бъдете обичаната и обгрижвана принцеса,ще готвите и шетате цял живот.

# 33
  • Мнения: X
А какви са тези проблеми с брат му, да не излезе, че човека просто е стресиран заради брат си и затова реагира така. Иначе аз лично в готвенето на човек, с когото не живееш заедно нищо лошо не виждам. А дали и как той оценя това вече е друг филм.

# 34
  • Мнения: 246
Мило момиче, не бързай да ставаш домашна помощница и готвачка, нито майка на въпросния. Прекалено много правиш за него.
+ 100 към мнението, че ще го оцени, когато вече не го правиш, не сега.
И не, не му казвай за чатовете. Другите неща можеш да му кажеш - че не те зачита, не оценява как му помагаш и т.н.
Но това само ако много държиш изобщо да водиш обяснителен разговор, защото аз също съм на мнение, че няма да има резултат от такъв.
@Vitaliq Напълно съгласен с Лучия, можеш спокойно да я послушаш какво да правиш.

# 35
  • Мнения: 813
Имам един страничен въпрос. Какво правиш за него, че не го оценява?

От битовизми - да ида в тях да му сготвя, да знам, че има какво да яде следващите 2-3 дни, защото няма никакви пари в момента и виждам колко е напрегнат от това, да му изичстя,да му подредя, да го разсея.Постоянно мисля дали се чувства добре, какво прави, без разбира се да го разпитвам и нахалствам.
До семейтсвото му - понеже брат му има лични проблеми и всичките му близки са на нокти се опитвам да го уверя, че може да разчита на мен, да ми споделя, че има моята подкрепа за всичко.
Мълча си за моите чувства с идеята да не го натоварвам..абе ей такива дребни работи, но нищо не се вижда. Винаги следва "не съм те карал".

Никога не трябва да правиш грешката да си твърде "добра" с мъжа до себе си. Вие дори не живеете заедно, а ти му готвиш и чистиш? Каква тръпка има да те печели и да ти се доказва, когато ти се държиш като съпруга без никакво старание от негова страна? Приел те е за спечелена още от самото начало и си загубила играта от самото начало. Давай шанс на мъжете те да ти се доказват, те да работят за одобрението, изпитвай ги, пробвай ги, пази най-добрата част от теб за специален човек. А и според мен, те самите така предпочитат, все пак те са ловците.

Прекрасно е колко фин и грижовен човек си, но не бъди толкова щедра към всеки мъж, който срещнеш. Трябва ти още 1-2 кофти връзки и сама ще се научиш. Търси си човек от твоята кръвна група, не се раздавай за всеки мухъл само за да си с някого. Успех!

# 36
  • Мнения: 1 788
Звучите като и двамата да сте на по 18 години.
Възрастни индивиди няма да се държат така леко и безотговорно един с друг. В случая той с теб.
Ако съм на твое място, не бих си губила времето с подобни хора.
Видяла си, че не е искрен дори за елементарни неща, какво повече чакаш да видиш...

# 37
  • София
  • Мнения: 2 566
Съжалявам, че и сз ще пея в общия хор, но наистина си твърде добра и мила за някой, който не заслужава. Такова поведение е приемливо само за мъж, с когото наистина имате сериозни и дълбоки отношения. Изобщо не виждам защо трябва да се натоварваш и с проблемите на брат му. Абе, защо са ти такива филми изобщо? Нито сте женени, даже не живеете заедно. Никога и за нищо не позволявай на мъж да те вземе за даденост! Точно това е станало, гнус ме е от такива мъже, дето все на хляба  мекото търсят, а нищо не дават в замяна. Нямал бил пари за няколко дни напред, абе... мъж без пари е мъж без стабилност, каквото и да си говорим. Има и трудни моменти, да, ама ако му се случва честичко да е без пари до края на месеца... при положение, че не издържа нито жена, нито деца, не е добър знак. Пожелавам ти да си намериш човек, с когото да гледате в една посока и да градите нещата заедно. Не мисля, че е нужно да си била с 10+ връзки преди това, даже е по-добре с по-малко, защото неуспешните връзки са ужасен емоционален багаж. Успех и го разкарвай този Simple Smile

# 38
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Той ако от сега лъже и използва, какво ли ще бъде занапред. Бягай далече от такива.

# 39
  • Мнения: X
Хлапе, много си се втренчила в някакъв комплекс да не вземеш случайно да навлезеш в нечие пространство. Ама да ти кажа ли какво правиш, стараейки се да не навлезеш? Превръщаш се в безплатна прислужница. Като ония пенсионерки, дето си донаждат към пенсията с чистене по къщите. Ама ти го правиш без пари. Звучиш ли сама на себе си като готино гадже?
И аз да питам защо се разделихте с предишния? Че това повтаряне в несвяст за непречене, ненавлизане в личното пространство, непритесняване и т.н.звучи точно като бивш, който се е постарал хубавичко да те научи, че малките глупави момичета не бива да се пречкат на големите сериозни мъже.
Иначе този настоящият не става. Остави го. Пишеш, че те е страх, че си вложила усилия, а не е имало смисъл. Ами то ако сега не виждаш смисъл, значи вече си на загуба. Поне прекрати, че да не загубиш още повече.

# 40
  • Мнения: 117
Имам един страничен въпрос. Какво правиш за него, че не го оценява?

От битовизми - да ида в тях да му сготвя, да знам, че има какво да яде следващите 2-3 дни, защото няма никакви пари в момента и виждам колко е напрегнат от това, да му изичстя,да му подредя, да го разсея.Постоянно мисля дали се чувства добре, какво прави, без разбира се да го разпитвам и нахалствам.
До семейтсвото му - понеже брат му има лични проблеми и всичките му близки са на нокти се опитвам да го уверя, че може да разчита на мен, да ми споделя, че има моята подкрепа за всичко.
Мълча си за моите чувства с идеята да не го натоварвам..абе ей такива дребни работи, но нищо не се вижда. Винаги следва "не съм те карал".
Уау, вие сте страхотен човек явно, мил, грижовен! И аз искам така някой да ми сготви, да ми почисти, да ми каже мила дума...Може ли? Работя, вземам заплата и гарантирам джентълменско отношение! Simple Smile
А за господина, щом не е благодарен, прекъснете отношения мило, културно, но категорично. Много хора ще ви оценят. А той ще научи един житейски урок. И за него ще е добре, и за вас ще е добре. И за някой друг ще е добре.

# 41
  • Мнения: X
Давай шанс на мъжете те да ти се доказват, те да работят за одобрението, изпитвай ги, пробвай ги, пази най-добрата част от теб за специален човек. А и според мен, те самите така предпочитат, все пак те са ловците.
Бъркаш ловците с робите.

# 42
  • Мнения: 256
Човекът  е намерил "на хляба мекото", и му чистят, и му готвят, и го дундуркат и сакън да не би да вземе да се разстрои от нещо си там на брат му, а и пари няма, явно не се озорва да работи.
   Авторката, звучиш като много мило момиче, изобщо не си губи времето с този. Това не е 5 годишната ти връзка. Стига си го дундуркала този льохман, ами се вземи в ръце. Ще срещнеш мъж, който ще заслужава грижите и вниманието ти, просто не е този. И какво очакваш да се случи като му кажеш, че знаеш, че задява бивши? Едва ли ще почне да си скубе косите. Коментарите до тук са единодушни и аз не бих те посъветвала нищо по-различно.

# 43
  • София
  • Мнения: 35 098
Спасителки дебнат отвякъде.

Не си го причинявай, вина за нищо нямаш. Нито своя, още по-малко негова!

# 44
  • Мнения: X
Ох, няма да ви казвам как прочетох заглавието...
Иначе по темата: има една много хубава приказка на английски -
fool me once, shame on you; fool me twice, shame on me

# 45
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Давай шанс на мъжете те да ти се доказват, те да работят за одобрението, изпитвай ги, пробвай ги, пази най-добрата част от теб за специален човек. А и според мен, те самите така предпочитат, все пак те са ловците.
Бъркаш ловците с робите.
+1
Никой на никого не е длъжен да се доказва в този живот. Без значение дали става дума за мъж или жена. Изпитанията, или както аз им казвам "шит тестове", е редно да си останат за сметка на този, който ги практикува, без значение с какво се опитва да оправдава наличието им.

Авторката просто да си сложи обица на ухото и следващия път да не бърза да се изхвърля с пълната програма.

# 46
  • Мнения: X
Много ви убягва разликата между шит тест и непозволяване да правите някого на маймуна.

# 47
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Ако "изпитанията" се правят във връзка с действия, извършени някога от трето лице, което НЕ познавам (и вероятно не искам да познавам), аз ще си им казвам шит тест, пък ти си им казвай както си искаш. Живеем в свободна държава. Simple Smile

Ако това "надграждане" се състои в разкриване на пълната програма "на час по лъжичка", аз съм ок с това. Ако включва обаче и промяна в характера, това вече не е ок за мен.

Последна редакция: чт, 06 авг 2020, 08:42 от Phoenix Wright

# 48
  • Мнения: X
А, немой тъй. Другите редовни мъжоля в СО имат много багаж
във връзка с действия, извършени някога от трето лице, което НЕ познавам (и вероятно не искам да познавам)
Ти сега ги прати по дяволите тия момчета.

# 49
  • Мнения: 6 930
Хора, които си търсят други хора без никакъв багаж да се ориентират в диапазона 18-22. Всичко друго е....инфантилна представа за живота

# 50
  • Мнения: X
18-22 също не са оферта. При тях драма и багаж са уникални дреболии.
Проблемът всъщност е друг. Някои хора не искат да приемат, че оценката не е заради някакъв багаж, трето лице или филанкишията, а заради тях самите.

# 51
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Ти сега ги прати по дяволите тия момчета.
Не мога да пратя по дяволите някой, който не ме интересува. Бъркаш се нещо... Simple Smile

Хора, които си търсят други хора без никакъв багаж да се ориентират в диапазона 18-22. Всичко друго е....инфантилна представа за живота
И това трябва да значи нещо като "Това ми се е случило, такъв/такава съм станала в следствие на това, свиквай!" ?
Съжалявам, но вместо да се оправдаваш с багаж (защото има багаж и багаж), по-добре не се хващай след това с връзка въобще. Следващият човек би желал да играе партньор. За такива "отклонения" в следствие на предна връзка има психотерапевти.

# 52
  • Мнения: X
И това трябва да значи нещо като "Това ми се е случило, такъв/такава съм станала в следствие на това, свиквай!" ?
Съжалявам, но вместо да се оправдаваш
Хората стават някакви от раждането си. Това, че ти не ги приемаш такива, също е вид Свиквай или хващай пътя, няма да се променя заради теб. Е, защо аз да се променям пък тогава, че някой не умее да комуникира личната си закостенялост?

# 53
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Галка, хайде да се спрем с "обратната психология", става ли? Grinning
Защото човек, който прилага подобни похвати, не е голяма загуба, че не е част от социалния ти кръг.

Както казах, никой на никой не е длъжен с нищо, още по-малко да се доказва. Този, който вижда само лошо, ще види само това в теб, така че си е абсолютна загуба на време да се доказваш на такива.

# 54
  • Мнения: X
Не знам какво е обратна психология. Казвам ти, че всеки има право да има претенции, стига сам да ги покрива. Това, че твоят багаж е от примерно детска градина, а не от връзка, не го прави нещо, с което евентуалният ти партньор е длъжен да се съобрази.

# 55
  • Мнения: 6 930
Хора, които си търсят други хора без никакъв багаж да се ориентират в диапазона 18-22. Всичко друго е....инфантилна представа за живота
И това трябва да значи нещо като "Това ми се е случило, такъв/такава съм станала в следствие на това, свиквай!" ?
Съжалявам, но вместо да се оправдаваш с багаж (защото има багаж и багаж), по-добре не се хващай след това с връзка въобще. Следващият човек би желал да играе партньор. За такива "отклонения" в следствие на предна връзка има психотерапевти.

Извинявай, aма се държиш все едно си расъл в саксия и само ти си чист като сълза, без багаж и т.н., а останалите са разни с проблеми, багажи... Абсолютно съм сигурна, че и ти имаш 3 тона багаж, но, понеже си е твой, не ти пречи и не ти прави впечатление. Препоръчвам ти с Ален де Ботон малко да се запознаеш. Той казва, че всички хора са ужасни, трудни и непоносими, само дето повечето си мислят, че самите те не са такива, а само другите. Когато осъзнаеш факта, че всички са трудни, ужасни и непоносими, мигом нещата добиват друг смисъл и метод на съдействие. 😉

Последна редакция: чт, 06 авг 2020, 21:18 от tuali

# 56
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Хора без багаж НЯМА, това ми е пределно ясно. Всеки нормален човек обаче влиза в нова връзка само ако е сигурен, че се чувства готов за това. Ако обаче не си, има едни последствия, които ги отнася следващия. А той нито е длъжен да се доказва по тези нови изисквания, нито е длъжен да играе ролята на емоционален тампон. И освен всичко друго, усилията му да накарат теб да се чувстваш добре, всъщност изхабяват него.

Това всичко на теория. Практиката е друга: историята помни много случаи на такива, дето скачат от връзка във връзка с огорчение и озлобление от предната.

Така, че вместо да си "надграждаш" изискванията, по-добре се обърни към психотерапевт, защото това НЕ е работа на следващия.

ПП: говоря примерно, не конкретно за "теб".

# 57
  • Мнения: X
Винаги ходя с малко багаж, топли дрехи и храна за три дена. Другото се нарежда.
Вие за какво се притеснявате?

# 58
  • Мнения: X
Ама никой не твърди, че е работа на следващия да те разбере. Твърдим с tuali, че и ти, като всички други, си имаш кусури, за които на нормален човек не му дреме и нормален човек няма да ти бъде патерица, само защото нямаш пари или манталитет за терапевт.
Вт.л.ед.ч.е примерно.

# 59
  • Мнения: 6 930
Хора без багаж НЯМА, това ми е пределно ясно. Всеки нормален човек обаче влиза в нова връзка само ако е сигурен, че се чувства готов за това. Ако обаче не си, има едни последствия, които ги отнася следващия. А той нито е длъжен да се доказва по тези нови изисквания, нито е длъжен да играе ролята на емоционален тампон. И освен всичко друго, усилията му да накарат теб да се чувстваш добре, всъщност изхабяват него.

Това всичко на теория. Практиката е друга: историята помни много случаи на такива, дето скачат от връзка във връзка с огорчение и озлобление от предната.

Така, че вместо да си "надграждаш" изискванията, по-добре се обърни към психотерапевт, защото това НЕ е работа на следващия.

ПП: говоря примерно, не конкретно за "теб".

Ма те много хора си мислят, че са готови за връзка, а на практика не са. И пак ти казвам, освен, ако не си расъл в саксия, няма как и ти да нямаш багаж, който дразни. Точно този ти багаж е довел до разсъжденията, че някой се е държал с теб по определен начин заради нещо в миналото.

# 60
  • Мнения: X
Тия от саксията са с най-много багаж.

# 61
  • Мнения: 6 930
Винаги ходя с малко багаж, топли дрехи и храна за три дена. Другото се нарежда.
Вие за какво се притеснявате?
+1
Но някои перманентно се притесняват да не настинат и да не се минат. 😂 И не им се занимава да нареждат нищо, щото се уморявали. 🤣

# 62
  • Мнения: 12 770
Авторке, почти всяко второ изречение от описанието ти е, че не му заемаш от времето, че не му се натрапваш. Сякаш се боиш да не излезе, че се опитваш да го обсебиш. От къде са тези опасения? Затова ли се скъса връзката с предишния - единият от двамата е бил обсебващ?
Нормално влюбените гледат да са повече време заедно, а не като третата самодива - "трета го в уста целуне бърже", сготви за три дена и отлита.

А по същество, няма какво да му обясняваш какво си чела. Човекът явно е охладнял и си търси нещо друго. Отлитай, самодиво! Времето, времето си прахосваш, напълно безсмислени терзания.

# 63
  • София
  • Мнения: 19 249
Аз няма да те критикувам за готвенето, този бич на съвременната жена, която тя искрено ненавижда.
Обаче сякаш ти непрекъснато трябва да му се доказваш. А защо той те натоварва с грижите на семейството си и трябва да го утешаваш и т.н.? А същевременно ти мълчиш за неща, които явно искаш да споделиш.
Ей това е притеснителното, а не че си сготвила няколко пъти. Но не е зле и той да се научи на тези неща, след като безпаричието му стига дотам, че да не яде.

Общи условия

Активация на акаунт