Цистит - традиционно и алтернативно лечение - 7

  • 27 765
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 54 061
Не знам дали царевичната коса е добре за дете. Питай в аптеката.

# 16
  • Мнения: 5
Аз също бих питала в аптеката. Ако не се лъжа цистостоп рапид е подходящ за деца, ама са много големи хапчета Sad Може би чиста Д Маноза

# 17
  • Цюрих
  • Мнения: 409
Аз също бих питала в аптеката. Ако не се лъжа цистостоп рапид е подходящ за деца, ама са много големи хапчета Sad Може би чиста Д Маноза


Не съм в България и имам само Цистостоп Рапид,капсули.Не знам дали стават за деца.В аптеката без рецепта рядко да дадат нещо.Не им знам как са на немски билките.Педиатърката е гола вода, мисля да я сменям,и е толкова тегава системата,че не ми се говори! Досега 7 пъти я водих на лекар за едни сливици и нищо не изписват, само лайка! В Швейцария лечението е предимно хомеопатично,безполезно и ако оцелееш, оцелееш...А колко са кадърни, нямам думи!

Последна редакция: пт, 07 авг 2020, 00:08 от Шоколад

# 18
  • Мнения: 2 124
Пишеш билката на български в уикипедия и оттам превключваш езика на немски или ползвай направо съотвeтното латинско наименование.

Това например е царевична коса на латински

# 19
  • Мнения: 217
Аз приключих с хомеопатията. Пих един месец, спазвах безглутенова диета и нищо, даже започна да ми пари (което не ми се беше случвало). От вчера съм на венозен антибиотик, днес ще ми слагат и гентамицин мускулно, като допълнение. Лекарката каза, че са ме предържали доста с антибиотик през устата. Хубавото е, че ми направиха доста изследвания и бактерията (инфекцията) е на ниво пикочен мехур. Та това е, да се надяваме, че след терапията гадините ще си отидат поне за няколко години.

# 20
  • Мнения: 790
След изследванията и прегледа на мен ми предписаха Адифлокс- 14 дни, и после вероятно ще пия още някакъв АБ. Пия и пробиотик, но този антибиотик явно е много силен и изобщо не се чувствам добре, имам гадене, световъртежи, не мога да спя. Според лекаря обаче трябва да го пия докрая, а имам още 7 дни Sad

# 21
  • Мнения: 54 061
Какво значи предържали?
Този Адифлокс и той е хинолоните.
Аман вече!
Аз съм пробвала почти всички, ефект няма. А вреди много.

# 22
  • Мнения: 217
Какво значи предържали?
Този Адифлокс и той е хинолоните.
Аман вече!
Аз съм пробвала почти всички, ефект няма. А вреди много.

Означава, че с моите проблеми след два курса макс антибиотици през устата е трябвало венозен. Така беше и преди години. Имах бактерии, не се махаха и веднага в болница на венозен. След него 4-5 години не съм имала. Имам операция на левите оретри (две са) и за това.

# 23
  • Мнения: 54 061
На мен никой не ми е предлагал венозен.

# 24
  • Мнения: 217
А бе те докторите ме изпращаха още миналата година в болница ама аз като магаре на лед не исках. Та сега даже освен венозния за 5-6 дни, искат да ми слагат и гентамицин 3 дни мускулно. Чудя се още за него да им позволя ли, много боли този гентамицин, пък и ще станат два силни антибиотика.

# 25
  • Мнения: 54 061
А ти имаш ли оплаквания?
Защото при мен излизат бактерии на МБ, но нямам клинични прояви.

# 26
  • Мнения: 217
Никога до сега не съм имала оплаквания като болки, парене и т.н. до преди няколко дни, когато се появи паренето. Забелязвала съм от време на време, само променен цвят на урината и понякога лека миризма. Изследвам си урината профилактично на няколко месеца, дори и да нямам нищо. Явно там ми е слабото място и се научих да  се следя

# 27
  • Мнения: 54 061
Е то и аз така правех, но вече спрях.
10 АБ ми стигат, не искам повече и не се изследвам вече.

# 28
  • Мнения: 217
Да, имам друга приятелка, която също има от години и нищо не прави. Добре е. Но аз съм и с три бъбрека. Оперираха ме, когато бях на 10 в Пирогов и се притеснявам за усложнения. За това и се следя.

# 29
  • Мнения: 54 061
При кой лекар ходиш?

Общи условия

Активация на акаунт