Цистит - традиционно и алтернативно лечение - 7

  • 28 579
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 136
Аз пия френската лавандула заедно с  мащерка,  мента, маточина. във всеки случай не ми предотврати кризата..иначе е приятен чая.

# 736
  • Мнения: 4 346
На мен ми мирише особено.
А с карфиола правиш ли го?

# 737
  • Мнения: 4 136
Да и него го правих. Но не сега. Миналата есен. Пак си помътняваше урината...

През колко време пишкате? Дали е нормално през час?

# 738
  • Мнения: 54 635
Аз да ви кажа, че днес нищо ми няма.
Е това е най-гадното.
Никога не знам кога ще ме връхлети.
И както внезапно започва, така изведнъж изведнъж изчезва.
Пълна мистерия.
Нищо не съм пила допълнително, само Боровинка, по 2.

Пандорина, днес на 2 часа, но вчера по-често.

Аз съм пила български Нитроксолин. Два пъти. Единия 10 дни, като опашка на Амоксиклав. Втория самостоятелно, цял месец, по схема.
След второто пиене такъв вагинит получих, че едва се оправих.
Не ща да го чувам повече!

# 739
  • Мнения: 4 136
Радвай се, че изчезва. Нитроксолинът е различно от нитрофурантоин.

# 740
  • Мнения: 54 635
В една друга тема ми попадна това за Ешерихия.
"Обясниха ми, че понякога в изкуствена среда бактерията се повлиява от даден аб, но в реала е друго."

Това обяснява нещата.

# 741
  • Мнения: 4 136
Има логика. Но тогава на какво може да се разчита, пак е проба-грешка. Коя е темата?

# 742
  • Мнения: 54 635
Това и аз съм си го мислила.
Че в организма действат и други фактори, които въздействат.
Не е просто химична обработка на бактерията.

# 743
  • Мнения: 239
Според мен първият или вторият път, когато сме има цистит не е бил лекуван правилно. Имам приятелки, които са пили веднъж антибиотик и това е. Аз още 2016 имах Ешерихия два пъти през 3 месеца и ме лекуваха с 3 дни антибиотик !!! Заради тяхните простотии английски, вече и 7 дни да пия няма ефект. Оставало си е малко количество в мехура и вече се е загнездило.

# 744
  • Мнения: 54 635
При мен мисля, че стана така, заради цистоскопията, която онзи алчен доктор побърза да направи без да ми пусне дори една стерилна урина и да ме лекува първо.
И катетъра 24 ч. след нея.
Реално лечението ми започна чак след изписване от болницата.
С Левофлоксацин.
Не знам каква е била антибиограмата, той нали ме вкара спешно, че е рак?!
И аз се бях ошашавила, чаках хистология, изобщо не обърнах внимание на другите неща.

# 745
  • Мнения: 239
Точно заради лекарска небрежност. Ако знаех това, което знам сега още тогава щях да се консултиран с български уролог и да пия поне 7 дни антибиотик, за да не пия сега 10 за има няма година и пак да съм със симптоми.

# 746
  • Мнения: 4 136
Lime, в Англия антибиограмите повече ли антибиотици включват? Същите ли са като в бг?
Аз 2018 съм се пробвала да се "лекувам" само с Монурал малко нитрофурантоин за по 5 до 10 дена и резултатът е 5 кризи, някои през 20 дена.  Сега съм на нокти при положение че няма да пия и нитрото. Веднъж зинат уж по антибиограма, та на косъм отървах цистоскопията защото започна кръв. Иначе по принцип при кризите нямам кръв. Тогава пак монурала ме спаси. Ще му издигна паметник на тоя монурал, ама явно е слаб да се справи трайно..и все пак като първа помощ ми е единственото спасение...зесега. Получавам разстройство от него вече..но..за мен е супер важно да има нещо което да ти спре симптомите докато изчакваш резултата от стерилната и отидеш на лекар.
Сега съм на Цистостоп рапид + Цистон само...да видим...

# 747
  • Мнения: 239
Lime, в Англия антибиограмите повече ли антибиотици включват? Същите ли са като в бг?
Не, даже има по-малко. За ентерокока например имаше само амоксицилин и нитрофурантоин. Пих и двата, и на следващата проба пак го имаше. На Ешерихията имам 7, от които към 3 е резистентен. Лошото е, че дават все едно и също. Нитрофурантоин, Бисептол и веднъж Цефалексин. Нито Гентамицин, нито Ципрофлоксацин (този също го няма в антибиограмата- само веднъж май съм го виждала), нито Монурал.

Мислите ли, че от Д-манозата може да се пълнее? Нещо ми става с хормоните ли, щитовидната ли, от 3 месеца качвам само на корем, говоря за огромен корем, даже на моменти не мога да се свия. Отделно и цикълът ми пропусна този месец, вече почти 2 месеца нямам цикъл. Пусках кръвни за щитовидната, едното Т4 е малко под нормата, но не са ми изписали нищо. Взах да си мисля, да не би тази захар в Д-манозата да ми обърква организма. Имам съмнения за инсулинова резистентност.

Последна редакция: чт, 08 апр 2021, 12:12 от Lime_

# 748
  • Мнения: 4 136
Ми тогава кск си изпила 10? Откъде? Монуралът как го изписват? В какви схеми? Колко време след антибиотик се възобновяват симптомите?
Днес почвам геритамин и пектин да пия, сокове от магданоз, селари, краставица, морков..
Не, Д манозата не се усвоява и се изпикава напълно. Дори диабетици могат да я пият?

# 749
  • Мнения: 239
Всеки път ми изписват това. От април 2019 до сега съм имала симптоми периодично, дори с чиста урина (може да в било от уреаплазмата).
2019: Април- нитро, май-монурал (в България), септември- нитро, септември-бисептол, декември-нитро. 2020: януари- бисептол (Ешерихията вече стана резистентна) , август- нитро (сама го пих, защото пътувах), октомври- нитро, октомври-цефалексин, ноември-нитро,декември- амоксициклин. Изписваха ми го по 3 дни, Бисептола също. Напоследък ми го изписват по 7 дни. Силни симптоми имах октомври- декември, когато бях с Ентерокок и Ешерихия. Монуралът ми беше пратен от България след консултация с български уролог схема 1-3-7-17, но получих стомашни проблеми и не го довърших. От септември 2019 пих Д-маноза при нужда и ме облекчаваше. Говоря за тази на прах. От миналата година я пия всеки ден, само това ми помага да не ме боли много. Усещам парене и болка сутрин, после е търпимо.

Последна редакция: чт, 08 апр 2021, 12:32 от Lime_

Общи условия

Активация на акаунт