Цистит - традиционно и алтернативно лечение - 7

  • 30 486
  • 753
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 217
Някой, който е пил Нитроксолин може ли да ми каже като опашка в каква доза се пие? Лекаря ми го изписа 3 по 1 таблетка (на 8 часа), обаче се притеснявам, че е много предвид предния антибиотик. Чудя се дали да не го пия на 12 часа. Мнения?

# 346
  • Мнения: 4 167
Тук няколко човека не сме доволни от нитроксолин. Много по-добре е опашка от нитрофурантоин.

# 347
  • Мнения: 54 800
Цял месец го пих.
10 дни по 3, на 8 часа, после 20 дни по 1.
Резултат 0.
След него пих и 3 месеца Уроваксом, И от него 0.

# 348
  • Мнения: 239
Момичета да ви ъпдейтна. В крайна сметка се консултирах с уролог от България. Той беше изненадан как са ме лекували в Англия. Пратих му антибиотграмата и ми каза да си купя Аугментин за 7 дни. Вече изпих 8 таблетки от 14. Качили съм малкооо по-добре, нямам парене обаче дискомфорта в мехура и в интимната област си го имам. Надявам се до завършека на лечението да изчезне.
Каза също и моят приятел да си направи изследвания. Ще питам английското джипи дали може да му ги пусне.
И най-вече благодаря на този лекар, защото консултацията беше безплатна и че отдели от собственото си време. 🙂 Дано има все повече такива лекари.

# 349
  • Мнения: 54 800
ММ си прави изследвания, даже 2 пъти. Нищо няма при него, въпреки, че 2 пъти пи АБ успоредно с мен.

# 350
  • Мнения: 793
Здравейте, влизам и аз с проблем. По принцип си имам хроничен цистит, който се проявява след секс или простуда. Лекувам го обикновено с чай от мечо грозде, фосфомицин или уринал сироп. Каро дете съм имала песъчинки в бъбреците и съответно съм пишкала кръв. Преди две седмици се простудих и започнаха обичайните симптоми, които след като си изпих фосфомицина преминаха. Да, обаче миналата седмица след изпишкване ми припари и после на салфетката имаше бледо леко розовеещо петно. Реших, че може и цикъла да ми е избързал. Да, ама не. Пих повече вода, стоплих се и уж се оправих. Днес отново така- бледо слабо розовеещо петно на салфетката. За протокола- ужасна лакомия съм и вчера освен люто, ядох и фъстъци, и то доста. Въобще не знаех, че са противопоказни. Знам, че трябва да си пусна изследвания, обаче кога и как ми е много голямата чуденка. С този ковид ме е страх да отида до лаборатория, а от 04.01. започвам нова работа и е абсурд да отсъствам. В момента сякаш усещам напрежение в бъбреците и в яйчниците, но сега вече си очаквам и цикъла, така че не знам откъде точно е болката. Приемам всякакви съвети. Алергична съм към Ципрофлоксацин обаче, така че това отпада като вариант.

# 351
  • Мнения: 54 800
Иди на 29/30, работни дни са.
За фъстъците е потвърдено от личен опит.
Дори последната ми криза пак има връзка и с тях. Уж бях се зарекла да не ям повече, пак се изкуших и веднага ми се отрази.

# 352
  • Мнения: 793
Иди на 29/30, работни дни са.
За фъстъците е потвърдено от личен опит.
Дори последната ми криза пак има връзка и с тях. Уж бях се зарекла да не ям повече, пак се изкуших и веднага ми се отрази.
Много благодаря за бързия отговор. Ще отида непременно. И трябва да пусна стерилна урина и антибиограма, нали така? А фъстъци повече няма да хапна 😠

# 353
  • Мнения: 54 800
Да, стерилна, средната струя. След тоалет.
Купи си чаша и свърши тая работа вкъщи.

# 354
  • Мнения: 239
Момичета, изпих 4тия антибиотик поред и няма промяна. Последната ми урина беше стерилна,но всички оплаквания на цистит си ги имам.Какви изследвания други да пусна? Имам дискомфорт в мехура като дърпане,стягане, бодежи, също сърбеж и дискомфорт в интимната област. Забелязвам, че на моменти ме боли като сядам и се навеждам, и отива към десния ми крак.
На гинеколог ходих септември. Имам правена цитонамазка на която излезна умерено възпаление, но нищо не казаха за това.
Пуснах микробиология октомври и ми излезна Candida Parapsilosis. Лекувах се с еднократен глобул и Флокуназол.
Също имам правено изследване за гонорея и хламидия - отрицателно.
Не разбирам какво се случва. Мисля, да пусна още една урина и микробиология.

# 355
  • Мнения: 220
Момичета, изпих 4тия антибиотик поред и няма промяна. Последната ми урина беше стерилна,но всички оплаквания на цистит си ги имам.Какви изследвания други да пусна? Имам микробиология правена октомври излезна Candida Parapsilosis. Лекувах я с еднократен глобул и Флуконазал през устата.
Имам дискомфорт в мехура като дърпане,стягане, бодежи, също сърбеж и дискомфорт в интимната област. Забелязвам, че на моменти ме боли като сядам и се навеждам, и отива към десния ми крак.
На гинеколог ходих септември. Имам правена цитонамазка на която излезна умерено възпаление, но нищо не казаха за това.
Също имам правено изследване за гонорея и хламидия - отрицателно.
Не разбирам какво се случва. Мисля, да пусна още една урина и микробиология.

Кандидата не е излекувана. Обикновенно се пие микомакс по 1таб. През 3-4 дни, така три пъти. Плюс Гиназол по веднъж през 7 дни - две дози.
И изследване за ППБ- хламидия, урея микоплазми и тн...

# 356
  • Мнения: 239
Какво е това изследване? ДНК тест или..?
Гиназол щях да си поръчвам от България, но заради тези промени в момента не се знае кога щеше да дойде до Англия.
В момента се лекувам с Клотримазол глобули за 6 дни и после Полижинакс още 6 дни. Гинеколожката ми каза, че ще свърши работа това лечение.

Последна редакция: нд, 27 дек 2020, 18:51 от Lime_

# 357
  • Мнения: 54 800
За гъбите ще свърши работа.
За цистита не знам.

# 358
  • Мнения: 220
Какво е това изследване? ДНК тест или..?
Гиназол щях да си поръчвам от България, но заради тези промени в момента не се знае кога щеше да дойде до Англия.
В момента се лекувам с Клотримазол глобули за 6 дни и после Полижинакс още 6 дни. Гинеколожката ми каза, че ще свърши работа това лечение.

Изследване за полово предавани болести - мико и уреаплазма и др такива, може да попитате в лаборатория как, мико уреаплазма може с цервикален секрет или урина тук в бг. Като урината е първа сутрешна без тоалет. Вагиналните глобули ще свършат работа, то трябва и през устата три пъти да се пие микомакс или производни през три дни по 1таб.
И ако няма други инфекции, това би трябвало да помогне. И задължително чай за пикочните пътища известно време. Гиназол да ви прати някой приятел от бг предполагам може.

# 359
  • Мнения: 239
Точно затова питам, защото едното изследване за гонорея и хламидия е със сутришната урина и се зачудих дали не би показало и микоплазми ако има.
Иначе нямам нов пратньор, а проблемите са от август.

Общи условия

Активация на акаунт