Цистит - традиционно и алтернативно лечение - 7

  • 28 619
  • 753
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 220
Точно затова питам, защото едното изследване за гонорея и хламидия е със сутришната урина и се зачудих дали не би показало и микоплазми ако има.
Иначе нямам нов пратньор, а проблемите са от август.

Тук се плаща и поръчва всяка една от тия болести, за да се изследва. Ако не го кажа няма да го пуснат за тест. От лаборант знам че хламидия в урина трудно се открива, така че може да пуснеш цервикален за всички ппб, до тогава лечение на гъбичките, те също правят циститни симптоми.

# 361
  • Мнения: 239
Да, пускала съм и двата вида. Тук мисля, че джипито не пуска такива изследване и ще видя на частно колко струва.

# 362
  • Варна
  • Мнения: 1 531
Честита Нова Година на всички!
Бъдете здрави и нека 2021 да ви донесе поне малка част от онова, което искате!

# 363
  • Мнения: 239
Здравейте, момичета. Честита Нова година!
Вчера бях на преглед при гинеколог. Изписа ми Ципрофлоксацин за циститните оплаквания и Флуконазал + глобули за неизлекуваната Кандида.
Попитах го и за уреаплазмата и микоплазма. Каза, че Ципрофлоксацина повлиява и на уреаплазма... , но това “повлиява” не мисля, че значи, че ще ме излекува с този 7 дневен курс. Изписа ми го на базата на нищо, никакви изследвания не сме правили. Ако хипотетично я имам то само ще
замажем положението. Или може оплакванията да са още от Кандидата.
Вече не ми се иска да пия антибиотици за щяло и нещяло, особено след 4, които изпих до сега.
Мислите ли, че мога да направя това изследване за уреаплазма при наличието на Кандида?

Изследванията на моят приятел още не са излезнали.

# 364
  • Мнения: 54 646
Изпила съм всички вариации на Ципро и Лево флоксацини, че и по 2 пъти някои.
Нямам полза.
Дано на теб ти подейства, но си имай едно наум за тази група АБ.
Има цяла тема за странични ефекти.

Записах си час за уролог, за 13.01.
Имам лошо предчувствие, че и Бисептол пих напразно...

# 365
  • Мнения: 239
За в момента няма да пия антибиотик. Така реших , защото вече мисля, че е прекалено. Сутринта пуснах изследвания пак. Ще се види какво ще излезне.

Аз се чувствам по същия начин след Аугментина. Никаква промяна. Дано да намерите решение!

# 366
  • Мнения: 350
Здравейте, момичета!
От днес съм в пълна сила за тази тема. Има изследвания на обикновена урина и показателите не са добри.

Име на теста (изследване)       Резултат     Единици   Референтни стойности   
Урина-седимент                          
     Бактерии/Bacteria                         доста           none   
     Еритроцити/Erythrocytes       7-8                  до 1 на поле   
     Левкоцити/Leucocytes       масово           до 4 на поле   
     Епителни клетки/Epitelia cells       7-8           до 15 на поле
Назначени са ми Ципрофлоксацин и Монурал.
Имам направление за стерилна урина. Днес не можах да направя изследването. Смятам да започна Ципрофлоксацина утре. Ако довечера изпия Монурала, ще бъде ли изследването на стерилната урина точно? Колко време важи направлението за изследването на стерилната урина?

# 367
  • Мнения: 1 425
Дай утре стерилна урина, а вечерта изпий Монурала.

# 368
  • Мнения: 350
Благодаря!

# 369
  • Мнения: 239
Момичета, утре ще пускам уреаплазма и микоплазма обаче има ли проблем, че преди 11 дни завърших курс с Амоксицилин. Той не е за уреаплазма, но знам ли..

Поправка: от клиниката ми казаха, че няма значение. Амоксицилин няма да попречи на теста.

Последна редакция: вт, 05 яну 2021, 22:31 от Lime_

# 370
  • Мнения: 54 646
Минали са повече от 10 дни, няма да има проблем.

# 371
  • Мнения: 5 832
Аз пак съм тук, за съжаление. Направо ми писна вече. Отново съм с дискомфорт и парене, но още не мога да определя дали е от уретрата, или е нещо вагинално. Предстои ми контролна стерилна урина и направо не ми се ходи. Отрових се от хапчета последните месеци.

# 372
  • Мнения: 54 646
То и аз съм така.
Но първо при уролог, пък после на АГ, че ми писна и на мен от всичко!

# 373
  • Мнения: 6
Здравейте! Не знам дали пиша в правилната тема, но от няколко месеца усещам едно непрестанно чувство за недоизпразване на пикочния мехур след уриниране. Ходила съм на уролози, които са ме гледали единствено на ехограф, при което не са установявали някакъв проблем. Стерилната урина също е чиста. При уриниране нямам болка или парене. Поставяли са ми какви ли не диагнози - цистит, стеноза на уретра, склероза на мехурната шийка и тн. Въпросът ми е някоя от вас сблъсквала ли се е със същите проблеми и как се е преборила с тях?

# 374
  • Мнения: 239
Аз също имам такова чувство, но при мен има бактерии в урината. Също съм чела, че може да се получи при запек, когато червата натискат мехура.

Общи условия

Активация на акаунт