Последици от грешно избран гастроентеролог

  • 9 613
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Вие правихте ли лъче?Моето решение излезе 2 седмици след операцията и го подадоха от болницата.Хукнах по хирурзи,онколози,лъчетерапевти и всеки ми назначи различни изследвания.Даже втора проверка на хистологията направих и там ме стадираха Т1,а не Т2.Пет скенер се прави минимум 6 седмици след операция.Как разбрахте за разсейките,от хистологията ли?Хирурга реже и лимфни възли при операцията.Пуснете я за второ мнение.Направете КТ.Просто предлагам,но не съм лекар и също се лутам.
Да в хистологията пише за разсейки в лимфни възли.
Изпратили сме блокчетата в София.
За това лъче продължавам да не разбирам дали питате за мен за щитовидната или питате за свекър ми за дебелото черво.
Аз правих, но за щитовидната е друго лечението. Пих радиоактивен йод 131.
Свекър ми не е правил нищо още.

# 16
  • Мнения: 18
Здравейте,
Др.Сергеев и др. Н.Недев са обсъждали моя случай.Днес бях при др. Недев за да му дам резултатите от изследванията и в понеделник започвам лъче,с химио на хапчета.Той ми каза,че в моя случай има 70% вероятност да се излекувам.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Здравейте,
Др.Сергеев и др. Н.Недев са обсъждали моя случай.Днес бях при др. Недев за да му дам резултатите от изследванията и в понеделник започвам лъче,с химио на хапчета.Той ми каза,че в моя случай има 70% вероятност да се излекувам.

Браво, това е висок процент. Желая ви много бързо възстановяване.

# 18
  • Мнения: 18
70%,но след лъчето решавам дали да се оперирам или следя за рецидив.В еуфорията си това пропуснах да осъзная.

# 19
  • Мнения: 1 405
Ани, Hug
Щом вече имаш лечение си го следваш и един вид вътрешно се успокояваш, че действаш по въпроса!
Следи кръвните показатели и всеки ден фреш от цвекло(за химиото) и моркови (за лъчетерапията).
Пиши как си! Heart

# 20
  • Мнения: 18
Притесняваме това,че не съм получила решение от онко комисия,а започвам лечение.Това нормално ли е?

# 21
  • Мнения: 1 405
Aни, а как ти назначиха лечение без комисия?
Устно ли ти го казаха? Документи не ти ли дадоха с написано лечението и кой го предписва?

# 22
  • Мнения: 18
Не,говорих с др.Недев,той написа някакъв лист,взе изследванията ми.Вчера минах скенер за маркиране,попълних съгласие за него и ми дадоха листче,на който пишеше кога да се явя за първа терапия с направление от личен лекар,т.е. на 3-ти септември.Това е.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Вероятно ще ти прекара документите без твое присъствие и ще ти ги даде разписани.

# 24
  • Мнения: 18
Не вярвам,че ще започнат лечение без решение от комисия.На 3-ти ще получа инструкции и документи,така ми каза момичето.  Комисиите са в сряда,аз си дадох моите в понеделник. Лъчето при мен е алтернатива,защото другият вариянт е анус-претер.Ако имам 70% вероятност да избягна операцията,мисля че трябва да опитам. Ако не се получи...Вярвам,че ще имам шанс,защото с мен се е заел терапевт с международно признание.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 493
А вие отидохте ли да се регистрирате в онкото? Като си дадете документите ви дават дата за комисия и на тази дата се явявате. Такъв е реда на теория.

# 26
  • Мнения: 18
Болницата придвижва документите.Там,където ме оперираха е държавна и от болницата взех решението.Не са ме викали на комисия. В онкото отиваш да се диспансеризираш,това знам.

# 27
  • Мнения: 55
Здравейте. Моят свекър го оперираха миналата седмица и е с карцином на дебелото черво доста по-напреднало, почти 4-5см. За сега, успяхме да се свържем с доцент, който назначи 5 скенер и изпратихме проба на някаква лаборатория в София, от където ще ни кажат точно коя химия действа на този конкретен случай.
Това знаем за сега, ако е от полза мога да дам координатите на доцента. От Варна сме.

Здравейте!
Бихте ли споделили, как се стигна до диагнозата на свекър ви? Кой лекар, коя болница?
И аз съм от Варна и в момента имам проблем😔
Благодаря предварително!
Дано при вас всичко е наред!
Бъдете здрави!

Общи условия

Активация на акаунт