Професия учител - 10

  • 52 826
  • 755
  •   1
Отговори
# 525
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Как се осъществява обучението на конкретния ученик, за какъв период, как изпитваме, дали отразяваме отсъствия, кои учители са ангажирани, кой осъществява контрол... абе, всичко.

# 526
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Мерси много!

# 527
  • Мнения: 9 876
И на двете ми деца им пишат отсъствия, нищо че сме у нас под карантина. А на големия, и двойки му пишат даже, нищо, че не е бил в училището вече втора седмица.
И, съобщила съм и в двете училища, че сме с Ковид. И друга майка на съученик е съобщила, нито едната от двете паралелки не е под карантина.

Казаха ни в общи линии, да си мълчим.

# 528
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Румка, нашите ученици в карантина минават на ОЕСР и си влизат виртуално в часовете, слушат, правят си домашни, тестове, само устно не ги изпитваме, съгласно заповедта на директора. Единствено по физическо не присъстват.

# 529
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
Как осъществявате технически виртуалното влизане само за отделни ученици? С лаптоп и камера, насочена към учителя, с телефон...

# 530
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Как осъществявате технически виртуалното влизане само за отделни ученици? С лаптоп и камера, насочена към учителя, с телефон...
По-интересното е как го осъществявате без интернет, защото аз и колежката ми продължаваме да нямаме в кабинетите си, въпреки че, няколко пъти поставяхме въпроса пред ръководството.

# 531
  • Мнения: 519
За българското образование. Деси Петрова , учител по БЕЛ в 32 ОУ " българското образование няма никаква практическа насоченост..."
https://clubz.bg/105400-prepodavatelqt_desi_petrova_merkite_v_uc … _brPKrEUKBVAVfiqA

# 532
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Обикновено си подготвям предварително урока на документ - снимки, линкове, нови думи или граматика. Пускам мийт през класната стая, в който могат да влязат всички от класа (за присъстващите е безсмислено), споделям екран в мийта с документа, а от там и всичко, което отворя. После свързвам лаптопа с проектора и предавам  екрана на дъската, така че всички виждат едно и също, а аз говоря или пиша в документа.
Компромисно е, но не съм измислила по-добро.

# 533
  • Мнения: 9 876
Вие сте напред с материала, браво на вас.
При нас няма чак толкова напреднали технологии. Единствената ни напредничава учителка, е също с Ковид

# 534
  • Мнения: 731
Който желае онлайн обучение, може да подпише петицията.
https://www.peticiq.com/

# 535
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Не знам тези петиции с каква цел се подписват и изобщо пускат. Нямат никаква тежест никъде.

# 536
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Аз НЕ желая дистанционно обучение, нито за децата ми, нито за мен като учител. Ужасявам се от тази мисъл .

# 537
  • Мнения: 9 876
И аз не щях, но вече искам. Като лепнеш ковида, някак си променяш мнението. Дано не го залепя никой, защото едвам не умрях.

# 538
  • Мнения: 519
Добро утро ! Присъединявам се към  мнението на rumka833. По-добре здрави и на дистанционно обучение, отколкото болни от корона вирус и с неясни поражения за здравето в бъдеще.
Тази учебна година ще е още по-трудна в условията на ковид.

https://www.segabg.com/hot/category-education/mon-razreshi-na-uc … e-kum-e-obuchenie
МОН ще дава разрешение за преминаване към електронно обучение по предложение на директорите. Училищата трябва да са от т.нар. червена и оранжава зона, да са налице критериите за заболеваемост на РЗИ. Решението трябва да е прието на педагогически съвет,обществен съвет и по-голяма част от родителите да го подкрепят. Най-вече учениците от гимназиален етап биха могли да се обучават в електронна среда, след това прогимназиален и най-нежелателно е това да става в начален етап.
Може да се вземе решение и цели градове или области с повишена заболеваемост да преминат на електронно обучение.
Докато се вземе решение,после разрешение много учители и ученици ще се разболеят.
Нужни са навременни мерки за ограничаване на ковид.

Последна редакция: вт, 27 окт 2020, 08:12 от akvamarin007

# 539
  • Мнения: 519
От 29.10.1020г. / четвъртък / до 12.11.2020г. гимназиите и висшите учебни заведения преминават на дистанционно обучение за 14 дни, съгласно заповед на министъра на здравеопазването.
https://m.dnes.bg/obshtestvo/2020/10/27/zapoved-ot-mz-gimnazii-i … hovete.467500/amp

Общи условия

Активация на акаунт