Професия учител - 10

  • 52 763
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
И като се явяват на поправка и струват толкова усилия научават ли нещо или просто само с явяват, губят времето на учителите и преминават със същите знания?

# 736
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
При нас вторите поправки са в началото на септември, но фиксират задължителните консултации, за които трябва да си на линия, независимо дали ученикът ще дойде, в предните 5 работни дни, така че обикновено захапват последна седмица на септември.
Вещи, при нас обикновено си дават зор на втора поправка. Макар и рядко, случва се и повтаряне на година.

# 737
  • Мнения: 1 765
Освен поправителни, при нас има и хора на самостоятелна подготовка, а и доста приравнителни.  Ей сега тече сесия, която е цели 3 седмици. Просто  ужас. Имам ангажименти в много дни и сесията е присъствена. А по повод дните отпуска - не мога да ги използвам и се пренасят в годините.

# 738
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
А по повод дните отпуска - не мога да ги използвам и се пренасят в годините.
А как се "справят" директорите при такава ситуация, защото
"Когато платения годишен отпуск или част от него, не е използван до края на съответната календарната година, за която се отнася, той се отлага до 6 месеца най-късно на следващата календарна година, за която се полага (чл. 176, ал. 2 от КТ), ако работодателя разреши, ако не работника или служителя има право сам да определи времето на ползването му, уведомявайки за това най-малко 14 дни предварително, писмено работодателя.

Ако платения годишен отпуск или част от него не е използван след 2 години, независимо от причините за това, правото му за ползване се погасява по давност, освен ако трудовите правоотношения не са прекратени, тогава работника или служителя има право на парично обещетение по чл. 224 от КТ, за неизползвания платен годишен отпуск.
"  ?

# 739
  • Пловдив
  • Мнения: 3 356
Явно въпрос на организация. Имаме самостоятелна форма на обучение - юни месец успяваме да минем първа поправителна сесия, през септември минава втората. Приравнителните изпити минават между 15.09 и 15.10, за да може след това да започне редовната сесия.

# 740
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
А по повод дните отпуска - не мога да ги използвам и се пренасят в годините.
А как се "справят" директорите при такава ситуация, защото
"Когато платения годишен отпуск или част от него, не е използван до края на съответната календарната година, за която се отнася, той се отлага до 6 месеца най-късно на следващата календарна година, за която се полага (чл. 176, ал. 2 от КТ), ако работодателя разреши, ако не работника или служителя има право сам да определи времето на ползването му, уведомявайки за това най-малко 14 дни предварително, писмено работодателя.

Ако платения годишен отпуск или част от него не е използван след 2 години, независимо от причините за това, правото му за ползване се погасява по давност, освен ако трудовите правоотношения не са прекратени, тогава работника или служителя има право на парично обещетение по чл. 224 от КТ, за неизползвания платен годишен отпуск.
"  ?
Не се справят, редовно ми изгаря отпуска.

# 741
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Това не е редно. Имаш право да си поискаш неизползвания отпуск, дори и в учебно време и той не може да ти бъде отказан.

# 742
  • Пловдив
  • Мнения: 280
Barba, а бакалавър Българска филология учили ли сте?
Аз сега осъзнавам колко тежка и всеобхватна е тази специалност.
Завършила съм преди повече от 10 г - Български език и история


Искам да попитам - искат професионална автобиография при кандидатстване в даденото училище - какъв е образецът?
В интернет пространството не намирам еднозначен отговор. Моля, за помощ!
Благодаря

Последна редакция: пн, 11 яну 2021, 10:00 от barba

# 743
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Здравейте!
Тая година съм на 1/2 норматив и I срок пусках един ден в седмицата платен отпуск.
За II срок не ми се разрешава този ден,законново ли е това?

# 744
  • Мнения: 252

Искам да попитам - искат професионална автобиография при кандидатстване в даденото училище - какъв е образецът?
В интернет пространството не намирам еднозначен отговор. Моля, за помощ!
Благодаря
Изисква се CV европейски формат.
Искам да попитам за ваксините и по- точно за втората доза. Има ли вероятност втората доза да не бъде сложена след препоръчителните 21 дена, а след по- дълъг период от време?

# 745
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Catley, това само някоя врачка може да ти го каже.😁
Първите ваксинирани са от 26-27.12., още не са минали 21 дни, та поне да има някакъв прецедент.

# 746
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз доколкото разбрах от дадена доставка се слага само половината количество, а другото се оставя за втората доза на същите хора.

При нас пристогна второ запитване за тези, които не са се записали, че могат да го направят и сега, като ни уведомяват, че списъците могат да се допълват постоянно.
Някои колеги са си правили тестове за антитела и са излезли положителни, при част от тях изобщо не са имали някакви оплаквания. Чудя се дали и аз да  си направя такъв тест.

# 747
  • European Union
  • Мнения: 1 387
Лиляна, точно същото се чудя и аз. Но при нас са големи навалици в лабораториите и сякаш ме е страх да не лепна нещо там.

Много отпуск имам неизползван от 2020 и подозирам, че ще изгори.

# 748
  • Мнения: 252
Аз мисля да си направя тест за антитела преди ваксината, защото месец и половина имах проблеми със стомаха и червата, каквито никога друг път не съм имала. Нямах температура и други симптоми, но и  майка ми  също имаше за седмица- две такива проблеми, като и изби и херпес на устната. Беше много странно. Започна  два дена преди да минем на дистанционно обучение. Бях убедена, че е хеликобактер пилори, но тестът беше отрицателен.

# 749
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Това не е редно. Имаш право да си поискаш неизползвания отпуск, дори и в учебно време и той не може да ти бъде отказан.
Помня, че още Даниел Вълчев беше издал заповед ли, наредба бякаква ли имаше, пе в учебно време е забеанен платеният отпуск. Това отпадна ли, защото аз реално никога не мога да си използвам целия отпуск. Имам производствена практика до 14 юли.

Общи условия

Активация на акаунт