Ходите ли гол пред дъщеря си

  • 48 866
  • 306
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Щом всички говорим за татковците си - аз знам, че съм виждала моя баща гол, защото майка ми ми е разказвала как като малка съм й казала, че татко има по-голяма пишка от Ванчо в детската - кога съм го видяла, тя не знае. Знам, че ме е къпал и преповивал, но леко се смущаваме, ако се засечем по бельо, макар че и двамата се правим, че няма значение.

А за развращаването - и аз си развращавам детето по всички параграфи! Къпя се гола с нея, гушкам я под душа голичка (ах, какъв е кеф!) и ако някое от другите ми деца е момченце, със сигурност пак така ще правя. Целувам я по бузките, раменцата и каквото докопам Simple Smile Ходи след мен до тоалетна и е немислимо да затворя вратата, защото страшно плаче и пищи ужасена, а и смятам, че това е добра подготовка за самостоятелното й ходене до тоалетна (макар че ми се иска пак да мога да отида там сама, но...). Та така Simple Smile Ако тази бабка ми беше свеки, щеше да се гътне за нула време от потрес.

# 16
Да  


Дъщеря ни е на 7 години и досега винаги се  къпем двамата с нея, голи. Мама нещо не може да схване идеята, ама си мисля, че дъщерите,  трябва от малки да научат от къде пикае мама и от къде  тати, за да не се обременяват по-късно с такива питанки: това животно каква порода е ?

Ако навреме се обясни на малкото момиче, каква е разликата между мама и тати,  тя ще  е със сигурност по-освободена във взаимоотношенията си  с другите деца.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 3 028
Не

Или поне не показно.
И щерка (7) и дребния (3) са ни виждали голи, което ми се струва нормално. Не се шматкаме пред тях тенденциозно голи, но когато се случи да се засечем, не реагираме като свенливи невести. Идеята е да нямат притеснения от голотата, нито тайни кое на кого, къде и какво е. Така или иначе, дали ще станат нудисти, пуритани или нито едното, си е по-нататъшен техен личен избор.

# 18
  • Мнения: 397
Моят мъж дори и пред сина ни, който е на пет месеца, не ходи гол.  Grinning

# 19
  • Мнения: 1 502
Мъжа ми никога не се е разхождал гол в къщи, но от 2годишна възраст, малкия е винаги с него в мъжката баня, когато ходим на басейн. Аз никога не съм била гола пред него, зашото и без да съм гола прекалено много въпроси се задават, а камо ли ако ме види гола. Само едно не мога да си обясня, как ще е положението, когато започна да кърмя, каква ще му е реакцията? Знае, че мама, ще дава мляко от цицките си на бебето (вече баща му му е обяснил), но как ще го възприеме?
Има ли мами, които са минали по този път? Давайте акъли!

# 20
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
е...какво има толкова за възприемане...Simple Smile
просто бебето се храни от там и точка...
обясняваш му, че и той от там се е хранил...
Елина не задава никакви въпроси и въобще го възприема съвсем нормално...
аз имах подозрения, че и тя ще иска да се пробва да хапне от "шишето" на бебето....но нямаше никакви такива желания:)

# 21
  • Мнения: 3 394
Категорично това не би се случило-то детето да не е тъпо, знае кой е мама и кой тати-той няма цици и не се съблича пред нея Imp

# 22
  • Мнения: 5 468
Мъжът ми не се разхожда гол и пред мен дори, а какво остава пред дъщеря ни. Е, тя сега е малка, но предполагам, че и по-късно няма да го прави. Не виждам, какво толкова ще я поучи за живота, ако й показва оная си работа? Животът си учи с времето. Не мога да разбера, какво означава "Да е подготвена, че момчетата имат еди какво си..." Боже мили!!! Нима дъщеря ми трябва да е подготвена за тези неща от баща си? Има време да гледа пишки.
Никога не съм виждала баща си гол, нито пък ще ми стане приятно да го гледам. Много неловко ще се почувствам. Когато сме се къпали заедно в 1-ви клас съм била, може би, той винаги е бил с бански, после оставаше след мен в банята да се доизкъпе.
Та така - израстнах без да виждам на баща си пишката, създадох си семейство, пък виж ти - дори и имах сексуален живот преди това, който продължи и после. Да ви кажа, не съм се вълнувала особено до може би 4-ти клас, какво имат мъжете в гащите си. Та ей такива работи.

# 23
  • Мнения: 1 975
Всички ходим голи ако ни се наложи . Мъжът ми не се съобразява от дъщеря ни, или пък аз от синът ни.
Работата е там че децата трябва да го приемат като нещо нормално и натурално от самото начало че мама и тати са различни....... За да не са комлексирани или да няма други сексуални проблеми детето .... е МНОГО ВАЖНО да се говори свободно с тях че мама и тати са различни ...... и най-вече да не се крием от тях !!  wavey

Дори понякога се къпят заедно във ваната тримата...... или пък ние тримата...... За четеримата няма място  Laughing

# 24
  • Мнения: 2 489
Ама защо ходите голи вкъщи, бе хора?

# 25
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: sunny_zt
Ама защо ходите голи вкъщи, бе хора?


Тамън и аз това щях да питам. Най- малкото, не ви ли е студено?  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 2 693
Цитат на: sunny_zt
Ама защо ходите голи вкъщи, бе хора?


Защото сме си вкъщи - отговорът е във въпроса ти Wink !

При нас никой от никого не се крие. Смятам и занапред да е така - имам си виждане по въпроса.

# 27
  • Мнения: 1 077
Цитат
" не е наред".

Кое не е наред?
Сигурно имаш предвид, че разликата им прави впечатление?
Ами съвсем нормално е.

Не го правим нарочно, но се случва след баня да се пошматкаме голи. А Ида е твърде малка - 1г и 5м.
Човешкото тяло е нещо красиво и нормално. И докато няма и намек за сексуалност - според мен е ОК.
Едва ли това е основния спомен на момиченцата от тази крехка възраст.
Малко по-късно обаче, когато детето е заинтригувано от именно тези разлики, е време да се приключи с "нагледното" обяснение.

# 28
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile) е вие сега какво? да не мислите, че като се приберем и от вратата сваляме всички дрехи и се шматкаме по подробности постоянно???
НЕ:)
но просто се случва понякога...докато се къпем...на плажа...
в никакъв случай не им го натрапваме...

# 29
  • София
  • Мнения: 2 856
Цитат на: bobolenta
Цитат на: sunny_zt
Ама защо ходите голи вкъщи, бе хора?


Защото сме си вкъщи - отговорът е във въпроса ти Wink !

При нас никой от никого не се крие. Смятам и занапред да е така - имам си виждане по въпроса.


и ние така не дефилираме специално голи пред сина ни но сме нудисти пък и сме случили на син та май е по- лесно няма нищо срамно в тялото та не виждам защо да се крием

Общи условия

Активация на акаунт