На море в Поморие! 2020 г.

  • 33 020
  • 328
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 589
"Центърът" би следвало да е пешеходната алея.  Според местните - май центърът е Общината и пазара - пак не е на 5 минути от плажа.

Заграденото с червено не го приемам за център - защо да е такъв?

В Поморие или си на камънаците в центъра, или си на някакво плажче по- далече от центъра, не може и двете.
Не казвам, че центърът ми е топ важен на мен, но е плюс да е близо и ако на някой му Е важен - за заведения, разходки, забавление - е коректно да знае, че до пешеходната има море, гледка, алея, но няма плаж.

# 301
  • Мнения: 1 192
Центърът, условно, разбира се, да речем, че е това:



Пешеходната зона, паркчето и църквата, Общината, крайбрежната алея. Полуостровът се пресича за 10-15 минути в тясната му част, общо-взето, така че, да, за мен са съвсем реални разстоянията. За атмосферата и манталитета съм напълно съгласна, както казах. И аз ходя преди сезона - в началото на юни е прекрасно и много спокойно.

# 302
  • Мнения: 3 589
Условно, същото, но до Солна, без изтумбената част. 😜

# 303
  • Мнения: 3 271
Вчера приключи и нашата почивка. Бързам да похваля апартамента в който бяхме,Перла 3.Избрахме го защото е на място което много харесвам, точно до станцията на Софарма. Апартамента, чист, обзаведен със всичко необходимо. Както каза по малата ми дъщеря,, мамо ние може да останем да живеем тук,, Чудесни собственици. Ранно настаняване. Времето беше чудесно със зелен флаг. И мноого, ама много хора. От години посещавам Поморие толкова хора на този плаж не съм виждала. Обядвахме в хотел Дияна. Много вкусно но супер бавно обслужване. Препоръчвам сладкарница Зафер, малко асортимент но истинко. Захаро.... ами отново не ме грабна.

# 304
  • Мнения: 4 589
Къде е тази сладкарница Зафер, цъкнах в  интернет не ми излиза нищо с това име ? Захаро не е нещо осбено, Неделята са по-добри...

# 305
  • SF
  • Мнения: 21 167
Ние бяхме до Софарма и мога да кажа, че ако не на 5, то на 7-8 минути от централната улица с многото хора, сладолед и магазини за козметика.
Архитектът, който отговаря за града и е подписал всички тези разрешителни, трябва да бъде уволнен! Иначе градът се намира на чудно хубаво място с плажове от двете страни, които пресилено казано са на 5 минути разстояние един от друг, но образно казано - да, много са близко.
На мене ми харесаха по-малките плажчета от страната на езерото и езерото! Чудна красота е там, само да имаме очи да я видим!

# 306
  • Мнения: 1 192
Условно, същото, но до Солна, без изтумбената част. 😜
В изтумбената част са точно Общината и паркингът пред нея, за мен е център. А оттам до плажа пред Софарма е точно 3 мин. Както и да е, вече издребняваме. Разстоянията в старата част са наистина малки, друг е въпросът, че плажовете там наистина не са по вкуса на всеки. За мен по-големият проблем е вятърът. Когато другаде духа, там направо отвява, няма никакъв завет.

# 307
  • Мнения: 3 271
Къде е тази сладкарница Зафер, цъкнах в  интернет не ми излиза нищо с това име ? Захаро не е нещо осбено, Неделята са по-добри...
До Софарма, от страната на хотел Дияна.

# 308
  • София
  • Мнения: 609
Времето се оправи, бреее, познаха до час.
В Гранда дневна карта за всичко е 40 лв, а от 15 до 19.30ч- 30лв.
Включва ползване на всичко- солен басейн, джакузита, парна, инфраред, билкова сауна.. много е приятно, с градина, места за почивка... външните басейни вече могат да се ползват(водата обаче е студена сега, много хладно стана в рамките на 4-5 часа) .

# 309
  • Sofia
  • Мнения: 310
Тук сме от седмица, утре си тръгваме. Отседнали сме в апартамент под наем в стария град на много удобно място - 2 мин со пешеходната зона и 10мин до най-близкия плаж пред бар Скандал. Плажът пред бар Скандал, Регата и пред Софарма е много тесен /от суша до вода/, ужасно мръсен пясък с едри счупени миди, големи камъни и отломки от керемиди?! Днес плажувахме пред Гранд-а, ами все едно е друг курорт! Прекрасен пясък, няма боклуци от тези дето да си нараниш ходилата! Имаше и душове там да си измие човек краката, за да се качи в кола или да седне на обядва наблизо. Имаше и еко тоалетна. Тези две неща липсват на другите плажове дето изброих.
Иначе водата пред всички плажове, вкл пред Сънсет е чиста и прозрачна. Този септември и много хубава седмица уцелихме откъм време - морето тава, водата топла. Само един ден беше дъждовен и морето бурно - на 4ти в петък.
Руският квартал - още по-застроен. Направо прилича на Манастирски ливади в София. Няма въздух. Сградите една в друга! Като цяло ми прави впечатление, че не се чисти особено в града. А и днес ми стана много неприятно /що за простотия/ как местните обсъждат туристите! В посока обиди и плюнки. Сега уикенда е пълно наистина, пука се по шевовете града, ама нали...подкрепа на бг туризма?! Грозна работа!
Иначе го харесвам Поморие и пак ще идвам понякога! Сантимент ми е!

# 310
  • Пловдив
  • Мнения: 3 556
Описанието напълно съвпада с моето впечатление за града.

# 311
  • Sofia
  • Мнения: 310
Обаче певачките при Св Георги направо къртят! Днес и в Омара вие една. Много зле пеят, измъчено, извън тон и хармония, около такта...изостават и избързват...Просто ми се дразни ухото само като преминаващ! А толкова талантлив пеещ народ има...
Иначе бяхме всяка вечер в Св Никола бистрото! Страхотна храна и обслужване, но само с резервации, да знаете.

Последна редакция: нд, 06 сеп 2020, 22:56 от lluiza

# 312
  • Мнения: 22
Здравейте!Как е морето на Централен плаж

# 313
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 016
Няколко страници по-назад (на 15-та) бях писала за спасител, който или го няма, или е с гръб към морето, и ме посъветвахте да подам сигнал. Чак днес ми отговарят на сигнала - общо взето с много думи не казват почти нищо.
Скрит текст:
Писали са, че съгласно разпоредбите на Закона за устройство на Черноморското крайбрежие и договорите за възлагане на концесия, съответно за отдаване под наем на морските плажоиве, задължение на концесионерите и наемателите на морските плажове е да осигуряват водно спасяване на морския плаж. Подаденият от мен сигнал бил взет под внимание и били предпреити действия за осъщестяване на контрол по изпълнение на задълженията на спонанина на морския плаж.

# 314
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Доколкото ми е известно - плажът там не е концесионен обаче. Освен да има концесия само за една малка част пред бунгалата на Козлодуй, примерно. Което не ми се вярва.

Общи условия

Активация на акаунт