Отговори
  • Мнения: 1
Здрвейте! Има ли жени с диагноза транслокация?

Последна редакция: нд, 02 авг 2020, 00:30 от Станислава Михайлова 673798

# 1
  • Мнения: 31
Здрасти, да аз съм с балансирана транслокация на 7 и 11 хромозома.

# 2
  • Мнения: 5
Здрасти, да аз съм с балансирана транслокация на 7 и 11 хромозома.

Здравей, Дени!
Това е лошо.. Имам няколко неуспешни бременности, надявам се скоро да се получи...

# 3
  • Мнения: 31
След 6 аборта от нормално зачеване и 5 напълно неуспешни инвитро трансфера, в момента съм бременна в 20 г.с. при 6 трансфер. Надявам се това да е моята успешна бременност:) Беше ни последен опит и щяхме да минаваме към донорска яйцеклетка. Освен това съм и с ендометриоза - последните 3 години не можех никак да зачена. Накрая ми откриха олово двойно над нормата - в момента в който го изчистих и на следващият месец бях бременна. Има Facebook група - balanced translocation support group - тази група ми показа, че по един или друг начин в 90 % от случаите накрая винаги успяваме Simple SmileУспех пожелавам на всички!

# 4
  • Мнения: 5
Стискам палци от сърце, дано всичко да бъде наред!  
И аз съм с 6 спонтанни аборта, за сега ще пробваме по естествен път.. Дай Боже да стане.
Вие с пред имплантационна диагностиката ли имахте 5 неуспешни инвитро процедури?

# 5
  • Мнения: 31
Да правих PDG, но не и последният път:) Четох много, че с нея и без нея резултата може да бъде всякакъв - може PDG да покаже, че ембриона е некачествен и да се роди напълно здраво бебе. Аз съм с дълго счупване на рамо и правя аборти в ранна седмица, затова решихме да не правим PDG а просто да рискуваме евентуално друг аборт. След 6 аборт спрях да забременявам спонтанно и затова преминахме към инвитро, където също не се получаваше. Чак след изчистване на оловото забременях за първи път и то успешно. Амниоцинтезата показа, че бебето е балансирано. Чакаме резултати от Белгия за унипарентална дизомия - това се прави само при определени хромозоми - в моят случай и 7 и 11 попадат в списъка.

# 6
  • Мнения: 5
Много благодаря за информацията. Това ме навежда още повече на мисълта да продължаваме естествено. И аз имам големи ''счупвания" на хромозомите, затова също правя аборти в ранните седмици. Само се моля да се случи чудо и да си имаме бебче. Ще търпя, колкото трябва..

# 7
  • Мнения: 31
Стига възрастта да го позволява и да забременявате, определено и аз бих продължила естествено. Така или иначе в последствие се правят куп гиенетични изследвания, които да установят, че плода е здрав! Пожелавам ви успех и ви препоръчвам да влезете в групата във Facebook - ще ви е огромна упора Simple Smile

# 8
  • Мнения: 5
Да,  за щастие съм на 22 и имам време.
В групата съм още от денят,  в който прочетох коментара ти. Благодаря за съвета. Много здраве на теб, семейството и бебчето пожелавам. 🌹

# 9
  • Мнения: 31
Да,  за щастие съм на 22 и имам време.
В групата съм още от денят,  в който прочетох коментара ти. Благодаря за съвета. Много здраве на теб, семейството и бебчето пожелавам. 🌹


Благодаря! Имаш страаашно много време! Продължавайте напред! Само да вметна, че вчера излязоха последните генетични изследвания - бебето е балансирано и няма унипарентална дизомия - всичко е наред:) Живот и здраве някой ден ще разберем и дали е като мен или като баща си, но за сега съм вече спокойна и започвам да приемам бременността Simple Smile

# 10
  • Мнения: 5
Мноого се радвам. Това е най-важното!  Нека оттук нататък много са ви радва. 😇♥🍀

Общи условия

Активация на акаунт