Къпането всяка вечер-до кога?

  • 1 989
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 026
 Мисля да си го чипкаме и през зимата всяка вечер. Той обожава водата. Все пак имаме отопление  Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 3 271
До ден днешен се къпем всяка вечер - независимо от сезона  Blush

# 17
  • Мнения: 4 621
Все още я къпя почти всеки ден. Рядко се случва да пропусна Grinning

# 18
  • Мнения: 7 803
никога не съм къпала всяка ве4ер  Naughty и нямам намерение да zапо4вам  Crossing Arms

# 19
  • Мнения: 281
До първата година го къпехме всеки ден. После през ден / за през зимата/. Сега през лятото се къпем по два пъти на ден. Моят син обожава водата и всеки ден се плицика по 1 час в слънчева вода на терасата /докато беше топло/ newsm37  bath

# 20
  • Мнения: 992
аз си е къпя всеки ден , зимата като стане много студено ще го мисля ,

# 21
  • Мнения: 1 910
НЯМА никакви такива "трябва", "задължително до 1 година".... какво е различното след навършването на тази възраст?

Точно така. Защото тук пък препоръчват бебетата да се къпят през ден. Точно обратно на това, което майка ти настоява. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 193
Ами аз Денито си го къпя през вечер почти от самото раждане. Само първият месец го къпехме всеки ден, след това през вечер, като не мия всеки път главата. В големите жеги го къпехме всеки ден, сега като захладня - пак през ден.

# 23
  • Мнения: 1 877
според мен детето трябва да се къпе всеки ден най-много до 6месец,после по-рядко,тъй като епидермиса се "изтрива" и защитата на кожата се намалява.С две думи мисля,4е се изнежва пове4е

# 24
  • Мнения: 3 323
Всеки ден до 1 година , после през ден. Но не мисля че е задължително. Мои близки - мъжа работи на смени и не можеше да помага го къпеха когато дойде пък .... нищо.
За малките наистина е хубаво всеки ден - изморяват се, играят, радват се, разбират че е време за сън, но нищо не може да е задължително.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 826
Докато бяха горещините и се потеше непрекъснато го къпехме всяка вечер,сега когато е по-хладно го къпем през вечер.

# 26
  • Мнения: 432
Всяка вечер го къпем.Пък в горещините и на обяд.

# 27
  • Мнения: 510
Сигурно поне до годинка всяка вечер. Малкият много обича да се къпе и не мисля да го лишавам от удоволствието. И също мисля, че с ваните се каляват децата.

# 28
  • Мнения: 5 391
При положение, че аз се къпя всеки ден през зимата, защо да лишавам детето, когато вече му е изграден навик?

# 29
  • Мнения: 2 957
Цял живот:) На теб не ти ли харесва през зимата да си вземеш един горещ душ,да се намажеш с мляко за тяло и да си легнеш в топлото легълце?!;) (съответно през лятото хладен душ).
А хигиената едно на ръка.И моето момченце не се цапа,защото не го пускаме да играе на земята,но всяка вечер,когато го къпим в гънките на гушката и под мишничките има мъхчета от дрешките:)

Общи условия

Активация на акаунт