Моля за съвет седалищно разположение

  • 1 548
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 372
Здравейте днес бях на преглед и се видя, че бебока е седалищно разположен с леко увита пъпна връв. До дни влизам в 7 месец. Иначе расте за месеците си. Моля за съвет трябва ли да се притеснявам много, какво да правя да се обърне ?!!!!!

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 933
То до 9 месец още колко има да се обръща.Не се притеснявай от сега.За седалищно предлежание се говори се запази в момента(дните) преди термина/раждането.

# 2
  • Мнения: 12 628
Доколкото ми е известно, няма какво да направиш ти лично. Може пък бебенцето самичко да се обърне, все пак не си чаак толкова напред.
А иначе, знам, че има лекари, които са специалисти по това, да обръщат бебета от седалищно. И другият вариант, който знам, е раждане със секцио.
От мен толкова, може други да знаят повече.

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 122
Синът ми беше седалищно почти през цялата бременност и остана така до края. Роди се чрез секцио. Сега съм в осмия месец и нещата са същите.
Не се притеснявай, ако си остане седалищно до края, ще ти назначат секцио.
Иначе има различни упражнения в интернет, чрез които можеш да го накараш да се обърне, плюс качване по стълби и много разходки.
При мен не дадоха резултат.
Съществува и метод за външно обръщане на плода, но той вече се отхвърля от съвременното акушерство, защото крие рискове от травми.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Много малко бебета се обръщат. Свиквай с идеята за секцио и ако искаш нормално раждане, моли се за чудо .... и така... успех!

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 122
Вече малко лекари биха се навили да изродят седалищно бебе. В съвременната медицина секциото крие по- малко рискове в този случай и затова се препоръчва.

# 6
  • Мнения: 7
Не се притеснявай, има време, а и място, да се обърне. В 26 седмица моето бебче беше седалищно, в 30 вече беше главично и досега вече дни преди термин все още е с главата надолу. Важното е да е здраво.

# 7
  • Мнения: 423
От седми месец беше седалищно и не се обърна, при мен така стана. Правих уж някакви упражнения за обръщане, говорих му на бебето, ама не. Секциото ми го назначиха с дата 10 дена преди термин. Казват, че понякога се обръщали близо до датата на термина, но така и не разбрах дали имахме шанс за това.
Не се шашкай, с всяко бебе на различно. Да мине още време Simple Smile

# 8
  • Мнения: X
Аз бях като теб.
Втози случай секциото е 2 седмици педи термина, като се гледа да не се допуска да започне родова дейност и плодът да слезе в малкия таз, защото тогава започва да се "върти".
Ако случайно започне родова дейност, се отива най-бързо в най-близката болница, за да се ражда, казва им се за пъпната връв, за да не ти включат система за задържане или пък да те оставят сама да си правиш разкритие, докато дойде другата смяна, както е обичайната практика в държавните болници.

# 9
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 122
Първото ми секцио беше 7 дни преди термин. А това ще ми е 4 дни преди термин. И двете седалищни. Лекарите искат бебето да остане максимално дълго в утробата и също да му дадат шанс да се обърне.

# 10
  • Мнения: X
Когато има увита или заметната пъпна връв при естествено раждане, ако се забавят, крие риск, да се загубят тоновете.

# 11
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 122
А да, това с пъпната връв съм го пропуснала, но има още много време да се отмотае.

# 12
  • Мнения: 562
моята госпожица се обърна в 8 месец. На приятелка малко преди да роди в 9 месец.

# 13
  • Мнения: 109
Не се притеснявай. Най-вероятно ще се обърне бебчо и всичко ще е нормално. Ако не се обърне, не е задължително да ти направят секцио. Все пак останали са лекари, които могат да водят и седалищно раждане... Моят лекар извади на приятелка бебето седалищно без проблем, без разкъсвания, с малка епизиотомия. Тя искаше нормално да ражда, той пък нямаше пропблем с това и така. Всичко се нареди Simple Smile.

# 14
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 122
Зависи от типа седалищно предлежание. Има само една поза, която е благоприятна за естествено раждане и пак крие известни рискове, защото главата, като най- голяма първа проправя път, а при обратната позиция има риск от заклещване и травми. А и вече съвременната медицина смята секциото като по- малко рисково в този случай, затова се препоръчва.

Общи условия

Активация на акаунт