Бракът става излишен!

  • 2 693
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Демек пак подпис - с по-малко формалности, но подпис. А после как се решава въпроса с имуществото като са се подписали - ще го делят ли на преди и след подписа? Пак ще се водят едни спорове и дела... като при развод...

Баш...
Пременил се Илия, погледнал се - па у тия.

Да направят един добър закон за семейното облагане и ако е толкова апетитен, просто ще идем да се подпишем.

Без брак може просто да си тръгне,

Смешко....
Като има брак какво го спира да си тръгне???
Ако утре се прибереш и жена ти си е вдигнала чукалата единият подпис няма да ти я върне....

# 16
  • Мнения: 3 323
Че то тогава безбрачните са прецакани.
Досега ако партньора не ти е съпруг, дори да живеете заедно, майките имаха право да подадат молба за помощи и детски и т.н. При това положение партньора ще се брои като член на семейството и дохода му ще се смята също, което за хората с ниски доходи ще е фатално.
А за извънбрачните деца незнам да е имало някаква дискриминация.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 039
Тук някой не беше съгласен с политиката на партията, но сами виждате, че сме модерни и работещи хора.

Бракът е излишен. Създава страхотни проблеми когато мъжът се издразни на жената. Без брак може просто да си тръгне, а иначе плащай подкуп в съда да не и дължиш пари, ходи по дела и тъй нататък.
Даа, модерни сме, а ти даже си и много забавен, завиждам на жена ти, ей, случила е на мъж, къде те намери такъв уникат?

# 18
  • Мнения: 920
А как се казва предбрачен договор, ако няма брак? Предрегистрационновобщински?
И аз не виждам смисъл. Освен да се прави само за Елена и Сергейчето.
В други страни има смисъл точно заради данъците, общите банкови сметки и т.н. У нас големият напредък е отчислението от данъците за деца. Но не мисля, че зависи дали са законни или не.

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Това ще засегне семейното подоходно облагане - ако се регистрирате, че живеете на семейни начала, бъдещите промени в семейния кодекс ще ви засегнат.
Също и при евентуална раздяла и делба на имущество, придобито по време на съжителството.
Така...А в момента хората без брак, но с дете, не ползват ли отбивка от данъка Wink
Делбата...В брак - СИО-то се дели на база презумпцията за съвместен принос. Ако се докаже липса на такъв или съотношение, различно от 50 на 50 и презумпцията се обори - чао Twisted EvilПри обикновената съсобственост, знаеш ли каква е вероятността да докажеш по съдебен ред, че аджеба това в нотариалния акт/ примерно - съсобственици сме на апартамент и всеки има по 1/2/ не е вярно?Нулева!
Банковите сметки - по сега действащия СК общи са само влоговете.Който иска парите да са само негови - достатъчно е да си открие разплащателна сметка Laughing
Та, къде викаш му е смисълът Thinking

# 20
  • Мнения: 920
Намирам го за добро - за тези, които мислят, че разликата е в единия подпис - не е.
Това ще засегне семейното подоходно облагане - ако се регистрирате, че живеете на семейни начала, бъдещите промени в семейния кодекс ще ви засегнат.

Само че не поставяме ли телето пред майката.

Да направят един добър закон за семейното облагане и ако е толкова апетитен, просто ще идем да се подпишем.
newsm10
 

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И тези които са го подписали договора как ще се обръщат към половинките си - съдоговорникО или ...

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И тези които са го подписали договора как ще се обръщат към половинките си - съдоговорникО или ...

Леле...закъсахме го с тия обръщения:)

съжителя-осеменител-предрегистрационновобщински договорник...

малей....

# 23
  • Мнения: 27 524
Бракът за мен на последно място е договор, права и т.н. За мен винаги ще си е романтична постъпка и не ми е излишен  Grinning

# 24
  • Мнения: 3 423
И в Германия е така, добре копират комунягите.
Някога (1989) бай ни Тошо допусна отлагането
на военната служба за след вземане на диплома
от университет, та да може внукът му малък Тошко
да не влезе директно в казармата, а да духне за Швейц.

# 25
  • Мнения: 6 167
аз съм много щастлива, че съм омъжена.
с подпис. 
изобщо не ми е излишен брака.

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Че то тогава безбрачните са прецакани.
Досега ако партньора не ти е съпруг, дори да живеете заедно, майките имаха право да подадат молба за помощи и детски и т.н. При това положение партньора ще се брои като член на семейството и дохода му ще се смята също, което за хората с ниски доходи ще е фатално.

Да не задълбаваме в моралната страна на нещата, а?
Доколко е етично майка, живееща на семейни начала с някого, да подава молба за помощи като 'самотна майка', когато де факто не е такава?!
Абсолютно нормално е да се брои партньора като член на семейството - той е точно такъв и доходите му влизат в това семейство.
Има много хора с ниски доходи, женени. Каквото за тях, такова и за живеещите на семейни начала.

# 27
  • Мнения: 6 167
Решението на Станишев е безумно, защото има много по-лесен начин да се разбере кой кой е.
Дете, акт за раждане, вписани двама родители.
След като детето има 2ма родители - от там нататък всичко е въпрос на изчисления.

# 28
  • София
  • Мнения: 38 510
Абе друго си е да си неомъжена с предбрачен договор. Каква е обаче разликата с омъжена без договор?

Май никаква. За мен /като подписала брак точно преди годинка/ бракът си е вид договор. И така трябва да бъде за всички, пък дори живеещи "на семейни начала". Но те след като не са поискали да подпишат брак, защо пък да подписват договор, което си е почти същото? newsm78

# 29
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Решението на Станишев е безумно, защото има много по-лесен начин да се разбере кой кой е.
Дете, акт за раждане, вписани двама родители.
След като детето има 2ма родители - от там нататък всичко е въпрос на изчисления.

Добре, а всичките самотни майки с припознато дете? Месечна издръжка за детето в размер на 40-60 лв в никакъв случай не е като доход на партньора 250-600 (или колкото там взима), нали?
Да има двама родители не е равно на съвместно живеещи двама възрастни (още повече, че майката може да живее на семейни начала с друг мъж).

Общи условия

Активация на акаунт