За близнаците и проходилките

  • 2 677
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640

аз не в лошия смисъл го казах Peace

# 16
  • Мнения: 3 336

И ние сме на тази тема в момента. Моите вече от 1 месец стоят прави в леглото, Ники даже сам си и става. Разходки яко правят, Ники даже без да се усети един ден направи 2-3 крачки без да се подпира, само и само да вземе на сестра си биберона от устата. Така че и аз чакам скоро момента с прохождането, поне при него. И аз се чудя за проходилките, защото съм сигурна, че ще им е голям кеф, обачеме е страх да ги ползвам, пък и нали ортопедите не препоръчват Rolling Eyes

Я да ви питам,/не е много по темата, извинете ме Embarassed/, но моите изглежда няма да проходят по едно и също време. Ели прави нещата, които Ники е правил преди 1 месец. Просто й е по-крехка структурата. В такъв случай прощъпулника вие как бихте го направили? Да чакам ли Ели или ако проходи първо той да направя за него и после само за нея newsm78

# 17
  • Мнения: 964

И аз в добрия го приех Hug

За мен лично слагането на дете в проходилка на 8-10 месеца е безсмислено,понеже то вече е по-голямо от нея,крачката не опират земята а се влачат,понеже Дечко е по висок и вместо да се движи се влачи и чуди как да се измъкне което довежда и до обръщанията с проходилки.
Според мен проходилката не е нещо с което детето се учи да върви,а играчка за забавления.На 10-11 месеца бебо вече иска да върви сам а не да стои в проходилка.

# 18
  • Мнения: 105
аз моите ги сложих 5 мес. единия много се кефи а другия седи неподвижно само гледка и не иска да помръдне

# 19
  • Мнения: 964
Душици мамини Heart Eyes Моите са ми много смешни как едното като направи нещо и другото веднага го копира,сега е голям зор да се изкъртят топките на проходилката  Mr. Green

# 20
  • София
  • Мнения: 1 110

Я да ви питам,/не е много по темата, извинете ме Embarassed/, но моите изглежда няма да проходят по едно и също време. Ели прави нещата, които Ники е правил преди 1 месец. Просто й е по-крехка структурата. В такъв случай прощъпулника вие как бихте го направили? Да чакам ли Ели или ако проходи първо той да направя за него и после само за нея newsm78

Аз също мисля, че моите няма да проходят едновременно и смятам да правя два отделни прощъпулника, все пак те са близнаци, но са си отделни индивиди. Като дойде момента ще докладвам.   Laughing

# 21
  • Мнения: 7 803
и ние няма да сме zаедно. 6те си правя отделно, дори и проходят zаедно  Peace

# 22
  • Мнения: 903
Моите почти проходиха и то и двете. Правят сами по няколко крачки и падат. Чудя се дали заедно да правя прощъпалника/с две питки естествено/ newsm78 Дали трябва да ги изчакам хубаво да проходят. Всички ми казват че се прави преди прохождането, та да тръгне след питката и да проходи детето.

# 23
  • Мнения: 7 803
аz zнам, 4е трябва хубаво да ходят и да я гонят питката, не пълzейки  Wink

# 24
  • Мнения: 156
Здравейте,
и аз да се включа малко късно относно проходилките, да споделя какво знам.Не са много полезни потеже дедето като се умори и си вдига крачетата и така цялата тежест на трупа пада на кръстчето което, никак не  е добре.Ако се слагат в тях трябва да се движат  и да не е за повече от 10 минути.А иначе било много важно за децата да пълзят понеже укрепва кръста.Но моето първото въобще не искаше да пълзи.Май всичко си е строго индивидуално.
Аз като слушам Жането че нейните от 4 месеца ходят с проходилка направо си мисля че моите са изостанали Laughing.Но имам още едно познато американско бебе и то по малко от нас а пък вече и на училище може да тръгне.Какво ги правят там незнам. Grinning Grinning Grinning
Усмивки на всички   

# 25
  • Мнения: 903
Ние вече и двете ходим. Пускат се буболечките и са все по смели, скоро ще правя питки  Grinning

# 26
  • Мнения: 7 803
а 4етито ходе6ти кра4ета  Hug

# 27
  • Мнения: 3 336
Ние вече и двете ходим. Пускат се буболечките и са все по смели, скоро ще правя питки  Grinning

Честито, мила  bouquet Пожелавам им да стъпват уверено в живота и да вървят само нагоре  bouquet

И двете едновременно ли проходиха? Питките как ги реши - заедно ли? И кога ще сложиш нови снимки в албума да ги видим как ходят Praynig

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Ние вече и двете ходим. Пускат се буболечките и са все по смели, скоро ще правя питки  Grinning

     Честити ви ходещи крачета.  И безаварийно. Да се похвалиш какво са си избрали на прощъпулниците.
      И моят Бобо проходи 2 седмици преди да навършат 1 годинка, а Ицко все още няма желание.

# 29
  • Мнения: 903
Благодаря ви момичета Hug
Ами проходиха с разлика 1седмица. Сега петък-събота ще правя питките. Заедно ще ги правя защото почти заедно проходиха, но ще има 2 питки и ще ги пускам една по една да тичат след тях. Едната ще я държим на ръце да не хукне, защото те все се купчат на едно място Laughing Айде обещавам да кача снимки скоро и от прощапулника, и от РД, и от кръщенето.

Общи условия

Активация на акаунт