Цени на имоти в България

  • 8 144
  • 151
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 4 423
За какви цифри говорите... Shocked, аз се мъча да си продам вилата на 40км. от София за 4000 евро, само градината е 800кв.м, а чета тук за космически цифри... Crazy

Къде е тази вила? Я дай снимка, току виж някой потребител тук я купил. 4000 евро, сериозно ли?
Сериозно, да. Снимка ще имам другата седмица, продавам я по финансови причини и едва ли ще мога да чакам Confused

# 121
  • Мнения: 928
Някой знае ли дали това http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2006-09-22&article=161414 е вярно    Wink

# 122
  • Мнения: 5 370
Да ти кажа, не е изключено.
Аз отдавна се оптивам да кажа тука някои работи, ама все ми викат-не е верно.
Ще ти дам само един пример-там, дето ходим на море-Синеморец-има цял комлекс готов за продан. Ми само един апартамент видях да светеше по времето, по което почивахме. Всички апартаменти тъмни. Което означава за мене, че продажби няма.
ама те хората не се избиват да купуват апартаменти за по 2-3 месеца в годината на космически цени, да се разберем.
Все си мисля, че ще доживеем и другото-знаеш кое, дето си писахме веднъж за него на ЛС. Wink  bouquet

# 123
  • Мнения: 2 013
Нищо чудно да е така. Твърде много неща се построиха, Слънчев бряг е вече като град. Това обаче ще е по-скоро за не толкова атрактивните апартаменти край морето. Има имоти, които ще запазят цената си, според мен. Това лято видяхме малко комплексче в горния край на къмпинг Оазис, довършваха го, много готино, до плажа, който е е много готин. Продаваха по 1200 евро. Помислих си, че ако спечеля от тотото, бих си купила там...

# 124
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Има имоти, които ще запазят цената си, според мен.
Това е истината, доста пъти съм го казвала.
И на мен ми се иска да падне цената на качественото строителство, но няма мотиви това да се случи.
Колкото до морето - някои от хората, които купуват доста добре са си направили сметката.
Имам позната, която се сдоби с апартаментче в един от многобройните вече комплекси. Взе го на шпакловка и замазка, довърши си го, обзаведе го, сама си осигурява ползването му за сезона и извън него, приходите са й чиста печалба, но има възможност да следи процеса отблизо, защото няма други ангажименти. Да си въобразява човек, че това става с дистанционно управление от 500 км - примерно, че докато си ходиш на работа имотът ти се управлява сам, е несериозно и аз лично не бих се захванала с подобно нещо.

# 125
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Някой знае ли дали това http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2006-09-22&article=161414 е вярно 

 - Верно е!
 - Просто не е възможно да се строи така трескаво, да се теглят огромни непогасяеми кредити, и да чакаш бедния българин да купува до дупка, докато ти му вдигаш цените нагоре и нагоре...
 - Чужденците? те са изключително по-капризни и взискателни от българина - или купуват на безценица по селата и после си го ремонтират, или търсят нещо по-екзотично и свежо, а не гора от бетон и тухли в каквита се превърнаха Сл. бряг, Зл. пясъци, Созопол!

 - Който му е дебел врата ще клекне и чака... ми нека си чака 20, 30, 50 години ако си няма работа. Но тя и инфлацията няма да го чака!
 - Така ще стане и с наемите, защото много разчитаха от наема да си погасяват кредита, че и да са на печалба.
 - Сега очаквам следващия Юруш - но този път ..... Надолу!

# 126
  • Мнения: 5 370
Цитат
Някой знае ли дали това http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2006-09-22&article=161414 е вярно 

 - Верно е!
 - Просто не е възможно да се строи така трескаво, да се теглят огромни непогасяеми кредити, и да чакаш бедния българин да купува до дупка, докато ти му вдигаш цените нагоре и нагоре...
 - Чужденците? те са изключително по-капризни и взискателни от българина - или купуват на безценица по селата и после си го ремонтират, или търсят нещо по-екзотично и свежо, а не гора от бетон и тухли в каквита се превърнаха Сл. бряг, Зл. пясъци, Созопол!

 - Който му е дебел врата ще клекне и чака... ми нека си чака 20, 30, 50 години ако си няма работа. Но тя и инфлацията няма да го чака!
 - Така ще стане и с наемите, защото много разчитаха от наема да си погасяват кредита, че и да са на печалба.
 - Сега очаквам следващия Юруш - но този път ..... Надолу!
Мед ти на устата-ако това се случи-ще те поканя на "ново жилище" след някое време.
Аз помня и нЕма те забравя.  bouquet

# 127
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Мед ти на устата-ако това се случи-ще те поканя на "ново жилище" след някое време.
Аз помня и нЕма те забравя.

 - Копирах го и си го закачих в рамка LOL!!!

 - Нали знаеш коя е Ахилесовата пета на капитализма?

 - Звръхпроизводството и липсата на Пазари!, поради което и избухват две Световни Войни...

Последна редакция: сб, 23 сеп 2006, 17:57 от Aleksander

# 128
  • Мнения: 6 167
Цитат
Мед ти на устата-ако това се случи-ще те поканя на "ново жилище" след някое време.
Аз помня и нЕма те забравя.

 - Копирах го и си го закачих в рамка LOL!!!

 - Нали знаеш коя е Ахилесовата пета на капитализма?

 - Звръхпроизводството и липсата на Пазари!, поради което и избухват две Световни Войни...

# 129
  • Мнения: 2 013
Сигурно някъде се е коментирала темата, но аз не съм попадала. Има ли вече вторичен пазар на имоти, т.е. имоти, продавани от банки - на хора, които не са успели да погасяват кредитите си? Или е още рано?

Последна редакция: сб, 23 сеп 2006, 20:38 от Divana

# 130
  • Мнения: 7 837
Преди време имаше една неофициална статистика, споредкоято, 3-5% от кредитополучателите, имат затруднения с погасяването на сумите за жилища. Чувала съм за единични случаи на продажба на имоти от банки.

# 131
  • Мнения: 6 167
Сигурно някъде се е коментирала темата, но аз не съм попадала. Има ли вече вторичен пазар на имоти, т.е. имоти, продавани от банки - на хора, които не са успели да погасяват кредитите си? Или е още рано?

Мисля, че много хора точат зъби за такъв пазар,
но нямам доверие, че 'обикновен'
човек ще има достъп до такава информация, а дори и да има .. Незнам, ще се радвам
някой да каже " Ето, аз разбрах от вестника ( напр) , ходих, направих това и това и купих на еди ква си цена"

# 132
  • Мнения: 1 002
няма такъв пазар , непогасяемите кредити са 2 %

дори и да има такива жилища , те ще са на пазарни цени , все пак банките са частни .

# 133
  • Мнения: 2 663
няма такъв пазар , непогасяемите кредити са 2 %

дори и да има такива жилища , те ще са на пазарни цени , все пак банките са частни .



Не мога да се съглася напълно с това!Ако имаш познат на правилния пост в някоя банка може да получаваш доста добра информация и цените грам не са пазарни.Съвсем скоро къща щеше да се продава на 1/3 от пазарната и цена , но човека бил намерил пари - продал къщата с уговорка и върнал парите на банката!

Другото ,което мога да кажа е ,че след влизането ни в ЕС цените на имотите ще паднат драстично - не може апартамент на Дондуков в София да струва колкото един такъв в Прага или Будапеща при огромната разлика в стандарта!!!( ако е казвано по темата ,сори,не съм я чела цялата)

# 134
  • Мнения: 1 002
Констанс , така е , - къщата си е на собственика , той си я продава и плаща ипотечния кредит , разликата е за него -
Една къща , като е ипотекирана в банка , не значи , че е на банката .  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт