Цени на имоти в България

  • 8 140
  • 151
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 167
taz tema kude e otisla dokato me e njamalo. newsm78

със сигурност сега ако мариабутти постне линк на луксозна жилиЩна сграда в Дубай Ще ни скрие топката  Wink

но май не е това целта.

познавам Лондон много добре (има и луксозни сгради, какво ли няма всъЩност в град Лондон , голямо 4удо е тоя град Wink със съЩия успех можеь да покажеШ Бъкингам. И там е лукс, май.

това което извънредно много ме кефи оба4е е, 4е в град Варна, България има сгради, като показаните от малена и ета. мога само да се радвам, 4е се раз4упват стереотипите , 4е ве4е има такива сгради и в БГ, радвам се, 4е ве4е не вси4ки живеят в квадратни кутийки с опикани асансьори с откраднати круШки, радвам се 4е има разнообразие, 4е хората имат изисквания към това къде живеят и в какво, а не просто да имат покрив над главата си и да си остъкляват балконите, за да спе4елят 1 метър плоЩ.
и се радвам, 4е има българи, които плаЩат за показаното на снимките.

съжалявам, 4е някои хора не могат да преживеят това.


# 46
  • UK
  • Мнения: 3 959
Тая сграда е точно зад моя блок. Wink Какво и има?  Апартаментите бяха разпродадени преди да се построи блокчето, между другото. Това по въпроса с търсенето и предлагането. А надолу из уличките правят още една, ама е по голяма. Пак такова, луксозно. Май и на него му бяха изкупили апартаментите набързо. За всеки случай този се напълни с хора за по малко от месец, ремонти инклудинг.

# 47
  • Мнения: 2 759
..Апартаментите бяха разпродадени преди да се построи блокчето, между другото. Това по въпроса с търсенето и предлагането...

   Aко не бъркам, цените 'на зелено' са различни (по-ниски) от цените на същите апартаменти, но вече готови (по-високи)?  newsm78

# 48
  • UK
  • Мнения: 3 959
Няма никакво значение, разликата не е толкова голяма. Изобщо не е.

# 49
  • Мнения: 13 512
10-15% е разликата

# 50
  • Мнения: 13 795
Така е, цените на зелено са по-ниски, освен това се плаща разсрочено - една първоначално вноска и после по 10-20 % на плоча. Последната вноска се прави при покрив. А можеш да се договориш със строителя и за друга схема на плащане.
И извинявайте, но какво е това соц мислене! Кой имал, защо имал, защо толкова му искал на това, дето има!?  Докога?! Защо приемаме за нормално да има много богати хора там някъде, а тук - не!? Нали не се дразним на вилите, къщите и яхтите за милиони! Защо се нервим, че съседа има хиляди!? Ами имат хората и не са нито  престъпници, нито крадци, нито мафиоти. Работливи са, кадърни са, имат бизнес нюх, ориентират се добре в ситуацията и - печелят! За съжаление, не  всички можем като тях, но това не е причина да ги мразим. Или пък обиждаме!
И всеки сам си е направил избора къде и как да живее  bouquet

# 51
  • Мнения: 928
Предстои ми покупка на апартамент и малко или много вече съм в час с цените на имоти в София. Може да се намери ново строителство апартамент на цена от 500 до 1000 евро. Цената зависи от района, дали ще е комплекс от блокчета с двор или ще са блок до блока, материали, степен на завършване и какво ли още не.
Можете също и да си построите къща, но излиза доста солено. Там където ние проверихме къщата ти излиза 500 000 евро. Правят я по твой проект в кварталче близо до Южния парк с все такива новопостроени къщи. Вече има около 30 (на пръв поглед видях толкова), в които живеят семейства. Наистина е страхотно, но явно там ще да е "Квартала на богатите"  Crazy
Всеки сам преценява според възможностите си какво и дали да купува.
Цените и според мен има накъде да растат Crossing Arms
Успех на всички при покупките   bouquet

П.П. Само да поправя бяла птица - на нас последната вноска ни я искат при акт 16  Hug

Последна редакция: ср, 06 сеп 2006, 09:55 от Reza

# 52
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Ета, благодаря за сайта, там статистиките са за оферти, но дава представа.
Защото аз пък се сетих, че това, което ми трябва на мен, е почти невъзможно да се намери, защото 99% от покупко-продажбите се записват на занижени цени.  Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 2 768
Бубка, ето още един сайт http://realestates.bg/stat.php. Няма логика да правят статистика по занижени цени, а да продават по други, според мен  Thinking

Последна редакция: ср, 06 сеп 2006, 09:55 от Reza

# 54
  • Мнения: 1 002
Направено неотдавна проучване на лондонския вестник "Таймс" на българския пазар на недвижимите имоти обаче показа, че по-голямата част от вилите и апартаментите се купуват главно със спекулативна цел, като собствениците им се надяват да ги препродадат, когато цените се покачат, а междувременно да печелят от даването им под наем. Същото проучване показа, че пазарът на имоти в България не е добре разработен и е твърде несигурен, за да се очакват от него стабилни доходи.
това "проучване" не знам откога го чета , поне от две години , но е факт , че имотите не са спрели да поскъпват ,
няма и да спрат - каквото и да си говорим - БЪлгария е страната с най-ниските цени на имоти в ЕС , има хубав климат , има някаква сигурност ( тук няма да станат ексцесии ) , на два час път със самолет е от цяла Европа , страната ще се развива икономически - няма минуси , ако си купиш имот тук  .
Доходността , казват , е спаднала с 2 % , ама какво от това - цените са си факт  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 4 300
Намесвам се в спора с малко по различна гледна точка. Истина е че има много луксозни сгради във Варна. Но според мен това което липсва на българския пазар ( и то не само на недвижими имоти ) е първо сегментацията и второ регулации.
Всички сме виждали невероятно луксозните сгради, с апартаменти като слънце, но пред тях съборени кофи за боклук, няма улица и т.н., и т.н. Блок, чиято фасада сключва ъгъл от 26 градуса със съседния, блок на 6 етажа на калкан със съборетина- все познати гледки. Или пък семейство, което живее в апартамент ( най често получен като обезщетение заради наследствен терен), на чиито прозорец има скаричка с 2 пиперки за печене. Мила картинка:)
Но ми прави впечатление, че доста от хората си мислят че щом нещо се продава те трябва да могат да си го купят и драпат със зъби и нокти за там, дето не им е мястото.  То и затова като почнат да се събират по 6лв примерно  ( в нов блок) за чистачка, все има едни 30%, които нямат и не плащат. Но живеят в апартамент за 100 000.
По въпроса за регулациите и контрола от държавата. На улицата, на която живее баба ми в Гръцката махала се строи нова къща. Еднофамилна, на 3 етажа. Първо при строежа събориха трафопоста. След което 3 дни нямаше ток у баба ми ( а вероятно и на цялата улица). След това построиха трафопоста на тротоара!!! вместо на старото му място. След това един от съседите ( общински съветник) се оплакал че къщата е по висока от колкото трябва и се оказало че разрешението е за 2 етажа, та разбиха около 1 метър тухли и снижиха строежа. Сега пък се оказа че строителят фалирал и жената, която строи къщата, няма пари да продължи защото е платила предварително. Вече почти 5 месеца строежа си седи така, никой нищо не строи, трафопоста си е на тротоара, а мръсотията се измива бавно от дъжда . А в съседната кооперация - вярно хубава и луксозна сама по себе си- цените са 1200 е/кв.м.

Душата ми се напълни от едно филмче на моя приятелка от Шотландия- семейство средна класа си живее в еднофамилна къщичка с квартал с "преработени" изоставени миньорски общежития. Но така направени че наистина са красиви, функционални и удобни- и улицата си е улица, полянката пред къщите е зелена и чиста, няма огради. Не затъваш в кал и пепел докато издрапаш до входната си врата.


И още впечатления мога да споделям......

# 56
  • Мнения: 2 292
големи писания голямо чудо  ooooh! а истината е , че в БГ се продават големи боклуци на невероятни цени и всеки на село е решил да си продаде обора и да стане милионер , zащото англичаните идат на талаzи ... Смешна работа. А сторежите са едни луксоzни, ама например в Малдост 2 насред блатото , дето винаги си е било блато. Сега пък са сложили помпа да отводнява маzетата и 1 етаж. А що мужъл има по луксоzните апартаменти  в теzи блокое ... не е истина  Sick
А що се отнася до инфраструктурата кръгла нула. ни супермаркети, ни градинки, ни тротоари, ни транспорт, ни подходящи улици zа увеличения трафик, ни гаражи (подzемни, надzемни) ... и цените пак ами ЕВРОПЕЙСКИ  Joy 

# 57
  • Мнения: 6 039
Понеже стана въпрос как до блата и панелни блокове се строят уж луксозни сгради искам да ви покажа 2 примера от световно ниво.

Това е една сграда на HERZOG & de MEURON na 99.9% ot was това име нищо не ви говори, но това са едни от хората, които диктуват световната архитектура и които правят нашето или вашето бъдеще.


това е средата в която е построена тази сграда:






Прилича малко на под Аспаруховия Мост, нали . Е това също е лондон /с малко "л"/

Както и това, точно пред едно БЛАТО, сега наречено ЕЗЕРО:


# 58
  • Мнения: 4 300
Малена, сградите които си показала на първите си снимки са страхотни, наистина. Но не са жилищни.
Това исках да кажа със сегментацията - не бива да се прави такъв тюрлюгювеч ( както казва баба ми Joy), складове  до жилищни сгради, или примерно жилищен блок между задния двор с разбрицаните линейки на АГ болница, хлебозавод и паркинг за ТИР- ове. Последният пример е реален- за Княжево в София. Е този блок наистина е луксозен, но какъв смисъл има да живееш там, когато всяка сутрин в 4 ще те будят промишлени шумове? Според мен луксозно може да се нарече жилище, което има не само добър интериор, а и обкръжаваща среда. То е ясно че навсякъде по света има недоразумения, както и хубави неща. Да ги питаш във Венеция как живеят всред смрад и мръсотия, но ето.....фактът си е факт.
Между другото спорът тук се пренесе на лична почва и не е особено приятен Naughty

И като завършек- едно голямо благодаря на българските архитекти и дизайнери, наистина правят невероятни неща!

# 59
  • Мнения: 5 539
Мисля,че тази тема вълнува много от нас и най-вече тези от нас които все още не са се сдобили с такива.Какво мислите за цените на имотите?
Мисля, че са изкуствено завишени. Ако приемем, че стойността на 1 кв.м. застроена площ е 200-250 евро макс. в повечето случаи, цени от 800 и нагоре евро са нелогични. Каква е тази печалба от 400%? #Crazy
Но, казват, пазарът диктува и мисля, че скоро нещата ще се нормализират.
На Слънчев бряг например се наводни с луксозни апартаменти, обаче купувачите нещо взеха да липсват.
Да не говорим, че това, което отвън може да изглежда луксозно, погледнато отвътре може да включва "екстри" като наводнени мазета, избиване на влага по стените и т.н. Много строителни фирми строят некачествено, за да им е по-евтино и по-бързо. А после човек си мисли, че купува нещо качествено, което си струва парите и разбира грешката си твърде късно.

Общи условия

Активация на акаунт