Цистит само след полов акт - е.коли, ентерококи

  • 4 048
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте, от февруари насам се лекувам от бактерии, които излизат след стерилна урина, появяващи се единствено след полов акт. Историята е дълга и вече имам съмнения, че развивам някаква степен на хипохондрия и лека депресия. След първи полов контакт (приятелят ми живее в София, аз следвам в Търново и съм от Бургас) усетих  всичките класически симтоми на цистита, пуснах нормална урина+стерилна, резултатите бяха - е.коли 10^5 + много голямо количество левкоцити в урината. Изписаха ми Ципрофлаксацин, хомеопатични гранули, бях пила и Цистирен и Цистостоп ( в Търново), като от антибиотика ми се изприщи шията и след 4-тия ден се наложи да го спра. След което трябваше да се прибера в Бургас, отново пуснах изследвания - е.коли, лекуваха ме 5 дни с Гентамицин мускулно. Всичко отмина и си мисех, че  всичко е наред. След това отново се видях с приятеля си  в Търново и отново парене, болка, често уриниране - излседване - е.коли 10^5. Отидох при личната си в Търново с изследванията, прати ме при нефролог , като и двете бяха шокирани от предишното ми лечение с Гентамицин. Този път нефроложката ми изписа Панцеф за 10 дни + пробиотик, след което профилактчните ми излседвания бяха чисти.Отидох и на гинеколог в Търново - изследването за гъбички на ваг. секрет беше чисто. Дойде време отново да се видя с приятеля си, като този път си взех профилактично за преди полов акт Цистостоп рапид + Цистон, но уви... отново парене и всичко останало, наливах се отново с мечо грозде/липа/цистон, но реших без да си пускам изследване да си взема Панцеф на своя глава и ме облекчи , и след 8мия ден отново след единичен полов контакт усетих раздразнение, изпих останалите 2 хапчета ( общо 10). Прибрах се в Бургас и при уриниране нямам парене, единствено след, в близките 30 мин. усещам боцкане в уретрата. Пуснах отново изследване и сега излизат Ентерококи.... утре имам час при гинеколог... Ако някой има савети за превенция/профилактика  искрено моля за помощ, защото съм отчаяна, постоянно се чувствам отпаднала и депресирана и пиша през сълзи, чувствам се като инвалид, защото само това мисля, така тормозя и семейството си и приятеля си  и не знам какво да правя. Изчела съм всичко тук и къде ли не, дори и повечето информация съществуваща на английски, реферати и какво ли не. Извинявам се за прекалено дългия пост. Благодаря.

Последна редакция: чт, 06 авг 2020, 19:25 от vicky345

# 1
  • Мнения: 246
Това се нарича цистит на младоженката.Моя позната имаше същия проблем ,накара приятеля й да си пусне микробиология ,защото той се оказа източник на проблемите й.(аз пък успях да си я открадна тогава от него 😁)
Решихме проблема с редовно ползване на презервативи и тя пи антибиотик + втори за опашка.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Мъжът да се изследва. Ползвайте презервативи.

# 3
  • Мнения: 11
Това се нарича цистит на младоженката.Моя позната имаше същия проблем ,накара приятеля й да си пусне микробиология ,защото той се оказа източник на проблемите й.(аз пък успях да си я открадна тогава от него 😁)
Решихме проблема с редовно ползване на презервативи и тя пи антибиотик + втори за опашка.
Мъжът да се изследва. Ползвайте презервативи.
Благодаря за отговорите, винаги използваме презерватив, а какви точно изследвания е препоръчително да си направи той?

# 4
  • Мнения: 246
Той има ли някакви оплаквания?Най -добре да отиде на уролог за профилактика или поне една микробиология (стерилна урина поне.може и микробиология на яекулат)

# 5
  • Мнения: 11
Той има ли някакви оплаквания?Най -добре да отиде на уролог за профилактика или поне една микробиология (стерилна урина поне.може и микробиология на яекулат)

Няма оплаквания никакви, както казах винаги използваме презерватив и не знам къде греша вече Sad Надявам се поне сега тези "нови бактерии" да се махнат с поредния антибиотик... а за превенция ще питам и гинеколога утре

# 6
  • Мнения: X
Аз профилактично пия червена боровинка като хранителна добавка и мисля, че има ефект.

# 7
  • Мнения: 11
Аз профилактично пия червена боровинка като хранителна добавка и мисля, че има ефект.
Пих профилактично Уро гард, Цистостоп Рапид, Цистон, като някои от тях са с боровика и Д-маноза .. и нищо, кой е препарата , който  пиеш? От скоро си взех витамини с 1000 неща в тях на Alive- whole food organizer и отделно чеснови капсули за да си подсиля имунната с-ма.

# 8
  • Мнения: 246
Рядко си позволявам да коментирам назначена терапия от колегите но просто е  трябвало след лечение с АБ,не са ти пуснат "опашка" с друг ниско дозов антибиотик за поне месец + боровинки мечо грозде и други добавки за поне няколко месеца.

# 9
  • Мнения: 10 993
Винаги се избърсвайте от пред назад при ползване на тоалетна. Аз си реших проблема, след като родих естествено. Не вярвам да е от мъжа, по скоро е от непавилна хигиена + анатомични особености.

# 10
  • Мнения: 11
Винаги се избърсвайте от пред назад при ползване на тоалетна. Аз си реших проблема, след като родих естествено. Не вярвам да е от мъжа, по скоро е от непавилна хигиена + анатомични особености.
  Винаги го правя, и спазвам добра интимна хигиена, но проблемът е, че получавам цистит единствено след полов акт и то всеки.

# 11
  • Мнения: 168
Винаги се избърсвайте от пред назад при ползване на тоалетна. Аз си реших проблема, след като родих естествено. Не вярвам да е от мъжа, по скоро е от непавилна хигиена + анатомични особености.
 Винаги го правя, и спазвам добра интимна хигиена, но проблемът е, че получавам цистит единствено след полов акт и то всеки.
ходите ли задължително по малка нужда след полов акт?

# 12
  • Мнения: 11
Винаги се избърсвайте от пред назад при ползване на тоалетна. Аз си реших проблема, след като родих естествено. Не вярвам да е от мъжа, по скоро е от непавилна хигиена + анатомични особености.
 Винаги го правя, и спазвам добра интимна хигиена, но проблемът е, че получавам цистит единствено след полов акт и то всеки.
ходите ли задължително по малка нужда след полов акт?

Да, преди и след, винаги.

# 13
  • Мнения: 168
Скрит текст:
Винаги се избърсвайте от пред назад при ползване на тоалетна. Аз си реших проблема, след като родих естествено. Не вярвам да е от мъжа, по скоро е от непавилна хигиена + анатомични особености.
 Винаги го правя, и спазвам добра интимна хигиена, но проблемът е, че получавам цистит единствено след полов акт и то всеки.
ходите ли задължително по малка нужда след полов акт?

Да, преди и след, винаги.
питайте вашият докотор дали може да пробвате да се лекувате с монурал прахчета, защото се взимат по схема

# 14
  • Мнения: 40 885
А, само нормален, вагинален акт ли правите, или редувате анален с вагинален?

Общи условия

Активация на акаунт