Често ползване на ленти за лице

  • 905
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, за пръв път пиша тук и се надявам да получа адекватни съвети. Преди година пробвах лентите за лице на Veet, но не се съобразих през колко време да ги ползвам и ги ползвах доста често (всяка седмица в продължение на 2 месеца).Започнаха да ми излизат пъпки на едни и същи места (под носа) и година по-късно все още ми излизат. Нямам акне на останалата част от лицето. Дълго време не обръщах внимание на проблема и не знам дали е късно. След седмица ще отида на кожен, но все пак исках да пиша тук, защото доста се притеснявам. На някого случвало ли се е и как се е справил с проблема?

# 1
  • Мнения: 123
Доста често си ги ползвала. Изобщо не съм специалист, но мисля, че поне на 3 седмици трябва да се ползват. Най-добрия вариант е да те погледне дерматолог. Може да вземеш и лентичките с теб, за да погледне и състава, да не би да е реакция от някоя съставка

# 2
  • Мнения: 222
Здравейте, за пръв път пиша тук и се надявам да получа адекватни съвети. Преди година пробвах лентите за лице на Veet, но не се съобразих през колко време да ги ползвам и ги ползвах доста често (всяка седмица в продължение на 2 месеца).Започнаха да ми излизат пъпки на едни и същи места (под носа) и година по-късно все още ми излизат. Нямам акне на останалата част от лицето. Дълго време не обръщах внимание на проблема и не знам дали е късно. След седмица ще отида на кожен, но все пак исках да пиша тук, защото доста се притеснявам. На някого случвало ли се е и как се е справил с проблема?

Аз имам същия проблем обаче главно по челото над краищата веждите 😅 по горна устна също са ми излизали но малко и рядко и ги махам сполучливо с ръце. Обаче с челото нямах същия късмет и както ми нямаше нищо изведнъж след около 2години се разнесоха по цялото чело... Дерматоложка ми каза че само с Дерма Пен или ролер могат да се премахнат но се оказа че греши. След три процедури водно дермабразио и антибактериална пудра се изчистиха..но кагато не ходя на процедури пак се появяват. Вече не използвам и лентички там.  Имам вкъщи машинка за фотон терапия с лед светлини и ги обработвам с нея и мажа гемтамицин крем или антибактериална пудра когато нямам възможност за козметик и се махат.

Общи условия

Активация на акаунт