НОЕМВРИйчета 2❤️2❤️ - Тема 5

  • 32 499
  • 682
  •   1
Отговори
# 630
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Ние сме купили засега само кошара, матрак, количка и скринче. Ноо още стоят в кашоните и не сме си ги видели Sweat Ще правим ремонт на стаята (смяна на тапети и ламинат) и няма смисъл да ги вадим да ни пречат. Искам вече да купувам разните му дреболии, обаче къде да ги слагам в това положение? Triumph Много се бавим с тоя ремонт, моя мъж работи по цял ден и след работа все нямаме време. Уикендите все с нещо са заети - ето сега ще ходим до София, защото е лектор на конференция. И накрая ще мине септември, а ние още не сме почнали стаята. Много взех да се притеснявам, защото моя термин е на 2ри ноември, т.е. остават ми буквално 2 месеца само, а сме супер неподготвени! Weary

# 631
  • София
  • Мнения: 1 791
Моите гърди ''сълзяха'' през 5-ти и до към средата на 6-ти месец и от тогава е суша. Хич не се притеснявам.

Близка моя приятелка не направи нито една единствена покупка преди нейното бебе да се роди. Роди си на термин и докато беше в болницата прати линкове на мъжа си къде да иде и какво да купи.
Той подготви стая, кола, пране - всичко.
Е, да, излезе им по-скъпо така, но тя си беше тогава яко суеверна и не искаше дори едни мокри кърпи и пелени да вземе за родилното. Дори не знам как са я приели така без багаж...
A aз от мързел и вътрешен бунт не пазарувам Grinning Имам 0% инстинкт за гнездене...
Само няколко неща съм отметнала (и то благодарение на подаръци). Списък си готвя от вас и октомврийките и пращам линкове на ММ. Каквото докарам накрая - това е. Майната му.

Josefine, имаш ли идея как са установили тази прееклампсия на редовния преглед?

# 632
  • Мнения: 410
Josefine, имаш ли идея как са установили тази прееклампсия на редовния преглед?
[/quote]
Извинявам се, че се намесвам, но да споделя това което аз знам за преклампсията и установяването и.
Двата основни показатели  са: високо кръвно налягане и белтък в урината (обикновенно по това засичат). Но може да имаш и : гадене, повръщане, повишени чернодробни показатели, болка в горния десен ъгъл на корема и замаглено    зрение.

# 633
  • Мнения: 397


Josefine, имаш ли идея как са установили тази прееклампсия на редовния преглед?
Аз я бях разпитвала подробно, че и на мен ми беше станало интересно.
Отива си тя на нормална консултация в 8ми месец, без никакви оплаквания, беше качила малко повече кг.,но нищо прекалено. Каза, че винаги е била преди това с ниско към нормално кръвно. Нито нещо е била развълнувана, претоварена през деня, вика говорим си със сестрата шегуваме се аз съм си екстра, мери ми тя кръвното, щеше да припадне 120 на 180, аз не усещам нищо. Три пъти го мери, смени апарата, взе да се суети извика доктора. Веднага я приемат, три дни се мъчили да й овладеят кръвното с лекарства, тоновете на плода много се влошили и са направили спешно секцио. Бебето се роди 2100 кг., не е била в ковьоз мисля. Сега е на 2.5 с дъщеря ми са в една група в яслата, нищо му няма на детето, малко по-дребничка е, но и те с мъжа й не са по 2 метра и може въобще да не е свързано с това, че рано се роди.

# 634
  • София
  • Мнения: 2 508
Дух, разликата между зимна и лятна количка е че зимната е по-тежка, по-голяма, по-висока, в нея обикновено има и кош за новородено (поне тези 3в1). Летните са по-паянтови, както се казва. Като се сгънат заемат по-малко място, с по-малки гумички са, не вървят с хиляди покривала за зима и тн.
Ние бяхме 2г с Gusio Carrera - много добра количка. После взехме една Chipolino Sofia, и тя се оказа супер (лятна.

Ние бяхме с ергономична раница Moby Aria, Проверете в Сгушени какво има. За 200лв има много добри неща. Сега ще трябва да взимаме още една та ще проучвам пак.

Аз като ще съм в Токуда май само джапанките ще си взема.. И някаква козметика, сапун.. Поне там дават всичко да не го мисля.

# 635
  • Мнения: 1 019
Мина дълго чакания преглед, в 27+5 бебчо е 1300 г мръвчица. За киселините ми дадоха Омепразол капсули. Докторката каза да си отпусна душицата 😀 .

# 636
  • Мнения: X
РоЗи, благодаря, а защо са ми две колички?
Cve7i - за ергономична раница е рано според мен. Аз ще взема слинг от приятели, бебето се носи в него до към 6 м. и ще разбера обича ли да се носи или не. Ако не му е кеф няма смисъл да ходя да ръся пари за раница, ако му харесва ще отида с него на консултация и ще избера директно.

И ние сме на никъде, още довършваме спалнята и кухнята, скоро почваме хола и бебешката стая последна ще е. Нямам къде да слагам нещата, които са ми обещани и вече ми става доста неспокойно. От ден на ден ми става все по-тежко, по -трудно, по-мързеливо и с повече болки в кръста.

# 637
  • София
  • Мнения: 2 508
Дух, по принцип не са нужни. Зимната е безкрайно по-удобна, маневрена и тн, с много аксесоари и много деца си изкарват в нея, после прохождат и няма нужда от друга. Лятната е чисто за глезотия, според мен, ако не ти се занимава да се тътриш по улиците с голяма количка/малко дете. Определено зимната е must have, а лятната е ако ти дотежи зимната и искаш нещо по-леко, в което да си буташ отрочето и багажериите Simple Smile

Ергономични раници има много от 0+, аз лично сложих малката чак на 3 месеца. Пробвах се в слинг преди това, но не стана. Има няколко модела, които имат приставка за новородено. Но внимавайте да не вземте кенгуру.

# 638
  • Мнения: 397
Аз за ергораница съм харесала Tula FTG и Ergobaby Omniq 360 и двете ги дават от новородено, наясно съм, че не е препоръчително от съвсем малко оглеждам се за слинг, но на тях въобще не им разбирам. Каката я сложих на 3 месеца в Ergobaby друг модел приятелка ми я даде временно, мъжа ми го нямаше и нямаше на кой да я оставя една вафла да си купя или да разходя кучето, без да се налага да свалям количката 2 етажа всеки път. Много ми беше от полза, сега като са 2 с 2.7 разлика пак мисля ще ми е много необходима.

# 639
  • Мнения: 1 019
Слинговете ми бяха похвалили едни на Caboo дето са нещо средно между слинг и раница - реално не се налага да омотаваш шалове и да връзваш възли - то е слинг, който го слагаш като раница. Дели беше постнала един сайт - Сгушени - където дават под наем да пробваш и ако ти хареса - купуваш.

Последна редакция: чт, 03 сеп 2020, 18:39 от vessy.k

# 640
  • София
  • Мнения: 7 523
Тула правят намаления от време на време
https://babytula.eu/collections/sale-carriers

# 641
  • Мнения: 266
Момичетааа и аз да се похваля че най-после минах така дългоочакваният преглед при Д-р Вецев 🥳 Много съм доволна - много подробен преглед, всичко е наред с мен и бебето и ще продължавам да си ходя при него, записа ми следващия час за 05.10.
Ние сме купили количка 3в1, кошче за спане до 6м. което после става на стол за хранене, матраче, 3бр. пеленки на промоция от Лидъл и 2-3 бодита... това е! 😂 До под кривата круша съм и аз, каша ми е всичко, въобще не разбирам каква е разликата между слинг, кенгуру и ергораница, както и между ромпър, гащеризон, бебе порт, космонавт и чувалче за спане??? 🤪🤯 За сега съм си наслагала в кошницата на ремедиум някакви козметики за мен и бебето, превръзки, гащи, сутиени, биберони и т.н. иии тях ще ги поръчам онлайн че винаги в една аптека има едно - няма друго и за това не ми се обикаля честно казано, кремчета и шампоанчета от 5 различни аптеки... Поръчвам всичко онлайн и ще обикалям по магазините само за дрешки. 😃 Шишета и помпа за кърма още се чудя дали да купувам, но имам още време и това да го реша. 😁

# 642
  • Мнения: 9
Момичета,поръчвали ли сте дрешки за бебоците от HM??Харесах няколко неща за бебка,но се чудя кой размер да поръчам.

# 643
  • Мнения: 299
Аз съм готова. Остава да си взема матрачето, че не е вкъщи, да си взема количката ( която е капарирана, но за да не заема място е в магазина), едно АМ за всеки случай и памперси. С другото съм готова. Е, да- нямам подплънки за сутиена, превръзки и т.н за родилното, но багаж ще стягам след като ми дадат обменната карта за раждането, което ще е чак след месец. Но, в общи линии... Готови сме

# 644
  • Мнения: 30
Момичета,поръчвали ли сте дрешки за бебоците от HM??Харесах няколко неща за бебка,но се чудя кой размер да поръчам.

Aз поръчах 3 бр.ританки, 3 бр.бодита и една пижамка - размер 50. Много съм доволна, като качество са супер, красиви са и пратката пристигна за 3-4 дена. Не знам дали ще са достатъчни, но поне за родилното да си ги взема. Роднини и близки ще ни дадат останали от техните дечица, затова повече няма да купувам от този размер.

Общи условия

Активация на акаунт