НОЕМВРИйчета 2❤️2❤️ - Тема 5

  • 32 978
  • 682
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 64
фурера, защо не опиташ да го 'събудиш'...
На моето бебе кафе и сладко не действат, но от кола полудява. Grinning
Пробвай. Hands V
От вчера е застанала сякаш само вдясно и никакво мърдане не усещам. Последните два прегледа, единият ФМ, а другият ЖК, беше с главата надолу, обаче ми се струва доста рано, за да й е тясно. Аз съм в 24 г с +4 дни, та едва ли е толкова голяма.  Снощи опитах със сладко да я събудя, аз иначе не ям сладко изобщо, защото не ми се яде, но и с него не успях. След малко ще изпия и една кола, въпреки че така не обичам, пък дано се получи. Чудя се каква ли е причината? Четох ужасни неща, та и може би затова изтрещях съвсем. Моят мъж също започва вече да изпада в паника и като ми каже "Събуди я", все едно аз съм с вълшебната пръчица, та съвсем полудявам, защото не успявам.. Ох, май прекалява с тревогите си вече... Не зная и аз.

# 76
  • София
  • Мнения: 7 545
Веси, терапевтични се водят дози над 1,2 на ден, всичко по-ниско се води профилактично.

За съжаление тромб може да се появи за минути, особено с напредването на бременността и приближаване на раждането, тъй като физиологично кръвосъсирването се повишава. Затова се следят кръвни показатели и терапията се регулира.

Не знам кой ти е казал че нямаш тромбофилия, при положение че си с мутация във високорисков фактор 5. Дано всичко да е наред.

# 77
  • Мнения: 404
Furera,
Пробвай: сладко/кафе/кола, разходка и след това да легнеш, да пуснеш музика, да говориш на по-висок тон (не викане, но примерно сякаш говориш по телефона и не те чуват добре отсреща), таткото да говори близо до корема.

Ето примерна музика за повече ритници:


 
Не се паникьосвай ако не стане, в тази и следващата седмица тепърва ще започва да реагира на външни стимули (така четох в един апп за телефона). Ако искаш отиди на лекар, просто за твое спокойствие. И пиши после Flowers Hibiscus

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 234
Аз снощи за първи път бях психясала тотално. Момъка не го бях усещала поне 5 часа. Правих какво ли не - ядох шоколад, пих кола, разхождах се, натисках го, светех му с фенер ( не се смейте, понякога внезапната силна светлина ги дразни) - НИЩО!!! И вече в 21ч звъннах на АГ и тя милата доста се стресира, след 15мин бяхме в болницата. Естествено, оказа се , че всичко е ОК , но просто изтръпнах.... Оказа се, че момъка е седалищно, с гръб напред и заради това по- трудно мога да го усетя. Отново го измери огромен - с 2-3 седмици отгоре.... Май ножа няма да ми се размине......

# 79
  • Мнения: 202
Furera, все пак твоето спокойствие е най важно и по добре отскочи до доктора. Но и при мен не е много активна. Преди имаше по-силно изразени ритничета, а сега едни лекички едва доловими. Гледам да не се паниран. Simple Smile

Веси, аз съм на мнение, че трябва да си следиш дозата с антиХа. Аз също съм хетерозигот по фактор 5 и по препоръка на Паскалева след 3 седмици ще мина на клексан 0,6, че антиХа ми е ниско и висок д-Димер.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 152
От вчера насам и аз едва го усещам мъника,едвам ме побутва и то доста рядко.Не знам от жегите ли е,но на моменти и аз се шашкам и започвам да си побутвам корема и да сменям позите.

# 81
  • Мнения: 64
Благодаря ви, прекрасни мами! Успокоявате ме! Ще опитам и аз с кола и до 14.00 ч, ако нищо не се промени, отивам на лекар! Спокойствието е най-важното!

# 82
  • София
  • Мнения: 1 791
furera_05, пиши ми коя налично, за да не спамим, моля те. За да дам на ММ да я рисърчне и да взимаме вече и ние решение, че се затормозних много от това чудене.
За движенията имах 2 такива дни и 2 периода с много малко движения. Отидох на док и всичко е беше наред
Бебето не реагираше на нито един от начините за събуждане. Опитах всичко. Според единият ми АГ всичко е нормално, а според другия е доста странно към лошо, че не реагирало, но и двата го видяха на УЗ и мериха кръвотоци, сърдечни тонове и всичко и казаха, че е ок.
Все пак обаче чухнеш ли 12часа без нито едно фетално движение - иди веднага на док. Подчертавам 12ч без движение, а не без хубав ритник.

# 83
  • Мнения: 10
И очаквам моето 3 момиче на 28.11.2020г

# 84
  • Мнения: 607
Furera аз бях в подобно състояние преди 2 седмици (25-26г.с.), няколко дни не го усещах. Бях писала и тук, но не съм пробвала нищо от изброените неща. Просто се успокоих полежах малко в тишина и веднага се започна с галопа. На последния преглед видяхме, че бебчо се е завъртял вече с главичката надолу, крачетата са в дясно и гръбчето е в ляво. Да си призная сега по-малко го усещам, само ако е някой здрав ритник. Иначе го усещам като се движи когато съм неподвижна, но напоследък съм все някъде в движение.
Аз също се усещам тромава вече съм и +10кг 😭, изморявам се бързо, краката ми отричат, спи ми се повече. Притесни ме нещо от последния преглед. Казаха ми, че матката ми е изместена в дясно. Било се случвало при слабите (кое ми е слабото не знам като вече съм 60кг). Някой чувал ли е нещо подобно? 🤔🤔 За капак аг ме видя да си галя корема и ми забрани 🤨🤨 така съм дразнела матката и можело да получа контракции и да чакам до 35-6 г.с. Някой да е получавал същия "съвет"?

# 85
  • Мнения: 30
За галенето на корема, потвърждавам. С ранни контракции съм, от края на 6 месец.В рамките на 20 дни лежах два пъти в болница и ми казаха да не си галя, разтривам, пипам и каквото и да е корема, защото предизвиквам мускулна активност и дразня матката.

# 86
  • Мнения: 299
Чувала съм не веднъж, че никак не е хубаво да се гали коремът, защото се предизвиквали контракции. При мен такова нещо не съм забелязала. Но пък всеки случай е различен и, както се казва, щом има такъв вариант, нужно ли е да се предизвиква ненужно съдбата... Не че аз съм спряла да си пипам корема, но пък и едва го нося вече, придържам го докато ходя, купих си и колан... Но наистина коремът ми е страшно голям.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 152
Оле това с галенето за първи път го чувам,а ако знаете колко често го правя и все за нещо го пипам почти постоянно.😳

# 88
  • София
  • Мнения: 7 545
Аз пък контракциите си ги успокоявам с ръка, бебките като щръкнат някъде пък ги галя, за да се успокоят.

# 89
  • Мнения: 2 516
И аз съм с контракции отрано. Понякога е мноого неприятно самото стягане. Щръква коремът и аз също го галя, за да го успокоя. Чела съм, че не бива, ама си ми е реакция. АГ-то нищо не ми е казвала по въпроса, само да си пия магнезия и алеракта. Сега са ми доста нарядко. Вчера имах една-две, ама защото пътувах, а друсането не ми понася.

Общи условия

Активация на акаунт