Почистване на петна от котешка урина

  • 4 952
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте, става въпрос за плочки от камък си мисля, че са. Предишните наематели явно са имали котка, изчистихме апартамента, проветрен итн., но миризмата от котешка урина остава. Видимо е на места, че има петна и си мисля че са от това, жълти и като цяло доста мръсотия...четох, че нормалните препарати не помагат, трябвало да бъдат с ензими, за да се разтвори пикочната киселина на котката.
Представях си с някаква мн силна киселина и да викна фирма да разтърка плочките с машина (роторна, която хем да разтвори, хем и да визуално да премахне и миризма и петна).
Някой да е имал същият проблем и да даде съвет за справяне сам, плочките са около 10м2 и не мисля, че ще ни затрудни и ние да си го направим, но все пак да питам: какъв препарат и къде да търся?

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 3 987
Миризма от стара урина не се премахва. Ензимните препарати работят на прясна урина, по възможност даже още докато е влажно. Това се е просмукало толкова надълбоко, че никаква роторна машина няма да ви помогне, да не говорим киселина. Отделно, че те няма да се съгласят да разнасят какви да е киселини  с техните машини.
Може да се мъчите с различни препарати, но вариантът ви е да смените плочките.

# 2
  • Мнения: 31
апартамента е под наем и няма вариант за смяна на плочките, това - https://www.zooplus.bg/shop/kotki/koteshki_toaletni_poddrujka/ar … ralizatori/482979 мисля да взема и да пробвам, но да петната са стояли доста време
..."Действието на препарата е около 5 до 7 дни" , това означва, че ще трябва да си търкаме всяка седмица плочките май, отвратително

Последна редакция: пн, 10 авг 2020, 10:56 от Krasimirov

# 3
  • Мнения: 2 166
От застояла миризма на котешка урина май все още няма спасение. Ако все пак намерите, може да споделите после тук.  Бая народ не си кастрира домашните любимци и сигурно е търсена информация.
Опитайте и със силни аромати като оцет и лимон, под формата на домашно забъркан препарат.

# 4
  • Мнения: 755
Моят съвет е да попитате във ветеринарна клиника , която е комбинирана с магазин. Поне в тази, на която ползваме услугите, ни препоръчаха препарата, с който те самите почистват подобни “бели” в клиниката и имаше ефект (поразиите у дома бяха върху ламинат )

ПП: потърсих снимката, защото бях го препоръчала на приятели с дом любимци, в случай, че търсят решение

Скрит текст:
при нас случаят беше, че за изяестно време гледахме поверена ни котка и тя си отмъсти с активно маркиране - същото го прави и у тях Simple Smile

Последна редакция: пн, 10 авг 2020, 12:09 от fotokod

# 5
  • Мнения: 3 987
Както казах по-нагоре, а и Grimozo също - от застояла миризма спасение няма, всички препарати са за прясна урина, но нищо не ви пречи да търкате редовно и временно да маскирате миризмата с нещо друго.

# 6
  • Мнения: 31
Благодаря ви за отговорите, тази вечер ще пробвам с това - https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/potshistvashti-preparati-1130 … c9y5RmOwap4oYgIEA, използват го в клиники за животни, ще пиша ако има ефект.

# 7
  • Мнения: 10 682
Бях в една квартира, котките на предните наематели бяха ползвали матраците за тоалетна... Пълен отврат... Хазяйката викна фирма за почистване, уж ги изваряваха, продухваха тия пусти миризливи матраци... Никакъв ефект нямаше и се махнахме бързо, бързо. Имам котарак, обожавам котки, но моят си го кастрирах и е редно да се прави. Не мога да разбера как има хора, дето не им пречи тази смрад...
Успех в начинанието!

# 8
  • Мнения: 6 257
А с белина не става ли?

# 9
  • Мнения: 543
Когато наемах фирма за пълен ремонт на апартамента ни, шефа на фирмата просто между другото ми спомена да не се плаша и че апартамента който съм купил и е за тотален ремонт си е съвсем наред и няма нищо трудно по него. Каза го на фона на това, че още явно му е държал влага ремонт на клиент преди мен в чийто бъдещ апартамент се оказва че са отглеждали котка или две и са пикали тези котки наляво-надясно. Каза че миризмата е била пропита в пода и стената в самия бетон просто. Наложило се е след като са махнали всичко от апартамента да минат по тези миризливи места с пламък от бензинова горелка и да направят пълна стерилизация на едната стая. Едва тогава са започнали ремонта. Всъщност не ви помагам, защото вие не правите тотален ремонт, но ми е останала като интересен факт в главата тази борба която се е наложило да водят.

# 10
  • Мнения: 31
Здравейте, какво правих днес:
1) Напръсках с разтвор вода+оцет и първо поръсих със сода, когато ми свърши ползвах роли, което реално е същото да кажем, използвах го за абразив.
2) След това разтърквах върху настилката с четка с твърд косъм хубаво, след което с много твърда 10см широка шпатула, минах 10м2 настилка (доста зор видях), но излезна всичко, което беше останало добре залепено за настилката (разбирайте: мръсотия от обувки и други, котешки изпражнение).
3) Повтарях процедурата на части, след което минавах с парцал от тези правоъгълните и плоски, за да обера мръсотията, което бе примесена с разтвориа и абразива.
4) Напръсках с препарата, който е по-горе в темата и отново го разнесох с твърдата четка, оставих го за около 10 мин, попих отнов с парцал
5) Минах още веднъж с парцал и белина

Утре ще дам ъпдейт има ли подобрение, но определено изтъргах с тази шпатула много мръсотия, купих я от Практикер, мисля около 3-4 лв струва и свърши чудесна работа, само с препарати и гъбичка/тел/парцал не излезна, но днес от настилката излезнаха доста петна и мръсотия, надявам се утре да не е така миризмата и след няколко процедури спорд мен трябва да си отиде.

Поздрави

# 11
  • Мнения: 183
Как процедирах аз /дивани, мебели плоскости, под, врати, стени/
1. Обработих всичко с Urine Off, ензимен
2. Пръскане с чист оцет
3. Пръскане с оцет и сода
4. Аерхитон.
Между точките оставях да се проветри два, три дена.
Мисля 8баче че трябваше да започна направо с аерхитона. Удивителен. Също миришеше от канала, където явно са чистели на котката. Тубо фло гел, после кислол, после аерхитон.
Е, единият диван си отиде на боклука, явно там най много е бил опикавано, но.... Пак жертвите не са много

# 12
  • Мнения: 10 682
Аз споменах по-нагоре:
Хазяйката викна фирма за почистване, уж ги изваряваха, продухваха тия пусти миризливи матраци... Никакъв ефект нямаше и се махнахме бързо, бързо.

Може да не е случила на фирма. Не зная.

# 13
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 047
И ние имахме преди години проблем с един диван в квартирата - след отказ на хазяйката да го смени, се махнахме. 🤷🏼♀

# 14
  • Мнения: 1
За в бъдеще е добре да проучвате за фирма за пране на дивани и матраци и наистина не всяка фирма може да го извърши професионално. А такъв проблем е поправим Wink

Общи условия

Активация на акаунт