Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 67

  • 36 555
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 220
Почнах с ето този от снимката към 5тия месец,след това минах на Palmer's Лосион за масаж против стрии за бременни х250 мл. До 8мия месец нямах стрии,но към началото на 8мия почнаха да излизат на бедрата отзад и отпред+ на дупето. Сега съм в 9тия и на корема за сега нямам. За мен е всичко до гените на организма. Просто някои са склонни към образуването на стрии. С каквото и да се мажеш пак ще излязат ако си склонна към образуванито им.



Момичета, за тези, които сте ползвали Palmers.
Кое от всички мазила взехте против стрии и по колко и как ги използвахте?
Palmer's Лосион за масаж против стрии за бременни х250 мл
Palmer's Tummy Butter Крем против стрии за бременни х125 г
Palmer's Овлажняващо олио за бременни с успокояващ ефект против белези (стрии) х150 мл
Palmer's Крем за масажи против стрии за бременни x125 г

Даже има и още някои, но да не ги копирам всички...




# 706
  • Мнения: 3 114
Десинка, и аз имам от това. Трябва да почна и дупе и бедра да мажа. Там имам стари стрии от тийн годините.

# 707
  • Мнения: 5 234
Моят съвет е: не се занимавай с лосиони и кремове, а се мажи с някакво олио срещу стрии. Това е най-ефикасното според мен.

# 708
  • Мнения: 1 745
Просто кожата трябва да стои мазна и хидратирана. Може да можете и със зехтин, мас или кокосово олио. За мен, всичко друго е рекламен трик

# 709
  • Мнения: 96
Благодаря за съветите момичета, в нас имам на Икаров кокосово и бадемово, които ползвах за косата си преди. Засега мажа с тях, но доста несериозно. На този етап ще ги изхабя, а после може да си купя пак оттях направо, след анализ на коментарите ви.
Благодаря вии 🙏❤️

# 710
  • Мнения: 15 356
На Матернеа използвах,хидратират много добре.На Палмърс не ми хареса.
До кожа е,нито една стрия нямам,а бях огромна,много огромна.След раждане взех да се прибирам много бързо и пак се мазах,но не вярвам да е от мазилата .

# 711
  • Мнения: 304


Малко домашни идеи пише тук. Розово масло, алое, кокосово масло, яйчен белтък, захар(нямам идея как се ползва), лимонов сок.
Червените стрии се махат по-лесно а за белите се изиска повече време.

# 712
  • Мнения: 4 144


Малко домашни идеи пише тук. Розово масло, алое, кокосово масло, яйчен белтък, захар(нямам идея как се ползва), лимонов сок.
Червените стрии се махат по-лесно а за белите се изиска повече време.
Захарта за Ексфолиране може би

# 713
  • Мнения: 7 690
Хм, при суха кожа не бих рискувала да ексфолирам.

Мен лично ме мързи да масажирам повече от 5минути, че и ръцете почват да ме болят. 🙂 засега мажа само кокосово олио, мисля да добавя и още нещо, с което да ги редувам сутрин и вечер.

Червени стрии бях чела, че при някои се появяват малко  преди раждането, но след това изчезват.

# 714
  • Мнения: 460
Момичета, вярно ли е, че бременните не трябва да ядат риба и гъби?

# 715
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 323
Момичета, вярно ли е, че бременните не трябва да ядат риба и гъби?

Избягват се риба и морски дарове, които традиционно съдържат по-големи количества живак, като рибата тон примерно. За гъбите, не е добре да се рискува с гъби брани от гората, с печурката от магазина или от купен буркан не би трябвало да има проблем.

Ето тук са изброени храните, които се считат за неподходящи по време на бременност, и е описано защо най-вече: https://bremennost.bg/zabraneni-hrani-pri-bremennost.html

ЕДИТ за да стане по-ясно на първо четене: В статията са описани и кои видове риба са препоръчителни, как да направим някои рискови храни безопасни (да варим яйцата до твърдост, да мием хубаво зеленчуците и т.н.) Реално е хубаво да се избягват само суровите и пушени меса, непастьоризираните храни (непастьоризирано мляко, сокове, консерви, сирена), някои видове ядки (фъстъци примерно като алерген, а ако не сте алергични е хубаво да знаете, че мухлясалите фъстъци могат да бъдат силно токсични),  билковите чайове - например отварите от мащерка, риган, канела могат да причинят контракции на матката (сред препоръчаните за бременни са чайовете от лайка, липа, джинджифил, мента).

Последна редакция: вт, 20 окт 2020, 15:51 от AAndreeva

# 716
  • Мнения: 220
Бях чела някъде,че е хубаво веднъж седмично да се яде риба.

Момичета, вярно ли е, че бременните не трябва да ядат риба и гъби?

Избягват се риба и морски дарове, които традиционно съдържат по-големи количества живак, като рибата тон примерно. За гъбите, не е добре да се рискува с гъби брани от гората, с печурката от магазина или от купен буркан не би трябвало да има проблем.

Ето тук са изброени храните, които се считат за неподходящи по време на бременност, и е описано защо най-вече: https://bremennost.bg/zabraneni-hrani-pri-bremennost.html

# 717
  • Мнения: 7 690
Зависи от рибата. Все пак съдържа редица витамини, сред които омега 3, D, Е, В1, В2, В12, които са изключително важни за организма. Не е вярно, че не трябва да се яде никаква риба.

# 718
  • Мнения: 3 124
Рибата е доста важна, да, опред.видове може, аз често хапвах скумрия, много обичам.Приемах последните месеци и омега, важно е за развитието на мозъка на бебето❤

# 719
  • София
  • Мнения: 3 387
За стрии аз ползвах Мустела и Матернеа. До 9м имах само по бедрата, дупето и отстрани на паласките където се падат. Тъкмо се зарадвах, че съм оттървала корема и 2-3 седмици преди да родя за една нощ се нацепи около пъпа и то бая. А се мажех всеки ден. Сега пак продължавам с Матернеата, появяват се и нови стрии при свиването на кожата, ама ген... Та според мен, ако щете във вана с олио да се топите, ако сте предразположени и такава ви е кожата, все ще се появят стрии.

Общи условия

Активация на акаунт