Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 67

  • 36 626
  • 737
  •   1
Отговори
# 660
  • Германия
  • Мнения: 511
Да питам и тук, при проблем със щитовидната( ниска функция) витамини, фолиева киселина с йод или без йод се приема? Аз съм в началото още, в края на месеца са ми прегледите при гинеколог и ендокринолог, но дотогава се чудя кое да пия🤔

# 661
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 381
Да питам и тук, при проблем със щитовидната( ниска функция) витамини, фолиева киселина с йод или без йод се приема? Аз съм в началото още, в края на месеца са ми прегледите при гинеколог и ендокринолог, но дотогава се чудя кое да пия🤔

foley, аз колкото чета през годините толкова повече противоречия намирам за йода и щитовидната. Аз с моето Хаши не го изключвам прекалено - например хапвам водорасли (не през бременността), които уж са с доста йод, редувам йодирана и нейодирана сол, но не го ограничавам умишлено. По отношение на пренаталните витамини и аз търсих без йод и не видях такива, напротив на някои като Елевит даже е изтъкнато като предимство в състава им. На няколко места срещнах информация обаче, че бебето много повече дърпа и усвоява  от новоприетите витамини и минерали отколкото в депата в тялото ни и предполагам неслучайно е включен в състава им, който се равнява средно на препоръчителната дневна доза или малко в плюс. Освен това, много зависи и каква е бионаличността на въпросните витамини и как се усвояват. Например, ако в състава е включен витамин от синтетичен произход с ниска бионаличност, организма може да усвои и 50% от него , а не цялата доза. Та, в този ход на мисли за себе си мисля да започна комбинирани витамини в третия месец, засега започвам да взимам само Д и Б12 заради ниски резултати от изследванията, и фоилевата продължавам, естествено.

Едит: Виж и на сайта на Руми Илиева, има хубав текст "Защо започнах да приемам йод като добавка, а съм с Хашимото".

# 662
  • Мнения: 35
Здравейте момичета!
Искам да попитам мамите с опит бременна съм в 35г.с от няколко вечери насам имам менструални болки само вечер като си легна нормално ли е?
Благодаря ви предварително!

# 663
# 664
  • София
  • Мнения: 1 791
Здравейте, да питам напредналите и родилите вече: нормално ли е беб да хълца ежедневно и то много и в 38г.с.? При някой така да е било?

# 665
  • Мнения: 220
Аз съм почти 36гс и при мен често хълца и то много продължително
[/b]
Здравейте, да питам напредналите и родилите вече: нормално ли е беб да хълца ежедневно и то много и в 38г.с.? При някой така да е било?

# 666
  • Мнения: 4 144
Аз съм почти 36гс и при мен често хълца и то много продължително
[/b]
Здравейте, да питам напредналите и родилите вече: нормално ли е беб да хълца ежедневно и то много и в 38г.с.? При някой така да е било?
И като родите пак ще хълца, и пак е нормално Simple Smile

# 667
  • Мнения: 62
Здравейте, дами. Моля за вашата помощ. Вчера имах положителен тест за бременност. Въпросът ми е какви са следващите стъпки - четох, че трябва да взема еднократно направление от личния лекар и да определя АГ, при когото да ходя. Това така ли е? АГ, при когото ходя, не извършва раждания, това проблем ли е и по-добре ли е, ако извършва? Благодаря ви.

# 668
  • Мнения: 35 115
Моите и двете много хълцаха в корема. И сега си хълцат често и по много.
След положителен тест се взема направление от ЛЛ номер 9 мисля беше. Може да се запишете с него при следящ лекар след 12 г.с.

# 669
  • Мнения: 62
Т.е. преди това не е необходимо, тъй като не минават по каса?
Кажете ми има ли значение дали АГ е тскъв, който изражда и доколко е важно това.

# 670
  • Мнения: 3 124
Нормално е хълцането.Аз много му се кефих.
Точно към 36г.с имах усещането,че ще ми дойде, имах такива болки,нормално е.

# 671
  • Мнения: 157
Т.е. преди това не е необходимо, тъй като не минават по каса?
Кажете ми има ли значение дали АГ е тскъв, който изражда и доколко е важно това.

Доста е важно да е добър акушер. При всички случаи бременността трябва да се следи от специалист, който се занимава с това. Хубаво е и да е добър оператор, ако се наложи секцио.

# 672
  • Мнения: 304
Т.е. преди това не е необходимо, тъй като не минават по каса?
Кажете ми има ли значение дали АГ е тскъв, който изражда и доколко е важно това.
Аз ходих няколко пъти на частно докато си избера аг, после дадох направлението и останах да се следя там. Да, по-добре е, който те следи и да те изражда. Можеш да се уговориш за всичко с него кое как да е. Не, че е проблем и някой друг да води раждането ако е добър специалист.

# 673
  • Мнения: 1 038
Т.е. преди това не е необходимо, тъй като не минават по каса?
Кажете ми има ли значение дали АГ е тскъв, който изражда и доколко е важно това.

Доста е важно да е добър акушер. При всички случаи бременността трябва да се следи от специалист, който се занимава с това. Хубаво е и да е добър оператор, ако се наложи секцио.
За Варна кой?

# 674
  • Мнения: 62
Благодаря за отговорите.
Можете ли да препоръчате за София? Или ако има някаква подобна тема - линк?

Общи условия

Активация на акаунт